Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkóborolhat az ivartalanított...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Elkóborolhat az ivartalanított nőstény cica?

Figyelt kérdés

A cica négy napja nem jött haza. :( Eddig nem ment el tőlünk. Tavaly ősszel hoztuk a menhelyről. Nyugodtan ki lehetett engedni, csak napozott és mindig az udvaron volt.


Köszi a válaszokat!


2015. ápr. 18. 07:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőstény maccsom 3-4 heteket csavargott minden évben
2015. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elkóborlásnál valószínűbb verziók, hogy valaki megfogta, elvitte, vagy autó elütötte, vagy kutya megfogta. Sajnos. De az is lehet, hogy csak véletlenül bezárták valahova, és haza fog jönni.
2015. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon barátságos cica, és nem fél a kutyáktól, mert a menhelyen elég sok kutya volt körülötte. A kert végén lakónak van egy sztaffija. Azzal a kutyussal is nagyon jó barátságba volt egyáltalán nem ijedt meg a látványától már az első pillanatban. De, ha éjjel átment a kerítésen a nem lehet tudni mit tett vele a kutyus. :( A gazdája még nem szólt! Vagy nem mer szólni! :(
2015. ápr. 18. 08:09
 4/12 A kérdező kommentje:
A kertvégi szomszéddal nem nagyon beszélünk, mert egyszer a bátyával, aki most katona szó szerint kiröhögtek bennünket, hogy műveljük a kertet. Nekik pedig legalább 20 éve műveletlen a kertjük, és méteres fű van benne minden évben. Csak a kutyájával beszélgetek, aki barátságos velünk.
2015. ápr. 18. 08:23
 5/12 anonim válasza:
Az en cicam is el szokott koborolni es valaki be szokta zarni, mert szinte mindig 1-2 vagy akar tobb napra jon haza.
2015. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Remélem, hogy haza jön a cicus! :)

2015. ápr. 18. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elkóborolhat.


Ha nem esett baja, hazamegy elöbb-utóbb.

Az enyém egy hónap után jött haza. Annyira szeretném tudni, hol volt...

2015. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi Szépen Kedves 13:03-s Válaszoló!


Hallottam azt is, hogy amelyik cica nem annál a háznál született, ahol lakik nem biztos, hogy haza talál.

Nagyon várom haza!

A kinti fekhelye mellett hagytam neki ennivalót, de arra gondolok nem ő eszegette meg.

Mert a szomszéd macskái is átjárnak, és jártak régebben az udvarunkra.


Üdv!

2015. ápr. 19. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam azt is, hogy amelyik cica nem annál a háznál született, ahol lakik nem biztos, hogy hazatalál."


Ez nem igaz. A cicáknak van egy tájékzódási képességük, ha úgy tetszik hatodik érzék...mindig hazatalálnak...a Rákóczy-féle szabadságharc idején cicceket vittek magukkal a bújdosók, velük küldték haza a levelet.

Nagyanyám elvitte falura (20 km) a macskáját vonattal, mire hazaért a cica otthon volt.


Csak sajnos benne van a pakliban, hogy baja esik, (kutya, autó, rossz ember) akkor sajnos nem bír hazamenni.


Az enyém, amikor hazaért egy hónap után, nem volt egy szeme. Totál hiányzott az egyik szemgolyója. Sovány volt és koszos, de nagyon boldog, hogy hazaért.


Mit nem adnék, ha tudnám, hol járt....

2015. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy azt írtad, hogy hazajött a cicád!

Igazi kalandorok! :)

Nagyon izgat, hogy nincs itthon, mert azért hoztuk el, mert rossz kezekben volt mielőtt a menhelyre került.

Most pedig én vagyok az oka, hogy elkóborolt!

Nem kellett volna ki zárni, akkor éjjel. Gondolhattam volna, hogy az ivartalanítással nem lehet az ösztönöknek parancsolni.

Csak elkóborol, ha akar! :(

2015. ápr. 19. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!