Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hozzam helyre a macskáimat?

Hogy hozzam helyre a macskáimat?

Figyelt kérdés
Az egyik kandúr kb 1-2 éves a másik az anyja az 3-4 kb nem tudom pontosan.Eddig gondolom hibásan gondoskodtunk róluk.Szeretném ha egésségesebbek,szebbek és tisztábbak lennének,amúgy kint tartom őket néha beengedem 1 órára.Eddig konyhai maradékkal etettem őket semmi bajuk nem volt,habár olvastam hogy nem egésséges nekik az az étel és nem jó nekik és úgy gondoltam elkezdem venni a macskatápot,de valami olcsó kéne nem vagyok milliomos. Nincsenek beoltva nem tudom hogy kötelező e az oltás macskáknál,de eddigi életükben semmi bajuk nem volt kivéve hogy nem voltak mindig megelégedve az étellel amit adtunk nekik ami érthető is,ja meg nagyon hullik a szőrük,de nem voltak betegek még soha,meg eléggé soványak,kivéve ha bezabálnak.Olvastam hogy az egésséges macskatartás nem drága de írjátok le mi minden kell hogy nem muszály pont a legideálisabb de rendes életet éljenek és meg legyenek elégedve úgy ahogy van? És minnél olcsóbb gondozási módszert írjatok egyenlőre.Szóval az a lényeg hogy jobban akarjuk őket gondozni mint eddig.
2015. ápr. 25. 22:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Vagyis kitől kérhetek tanácsot melyik tápot vegyem?
2015. ápr. 26. 12:06
 12/23 anonim válasza:
Ha kisállatkereskedésben vásárolsz akkor az eladók tudnak segíteni. Az én cicám a Whiskas ès a Shah termékeket nagyon szereti :) esetleg vehetsz cicáidnak olyan whiskas száraztápot ami segít lebontani nekik a szőrgolyókat (cicafej alakú dobozban van). Érdemes olyan tápot venni amiben magas a hústartalom,ha vadásznak akkor szerintem konzervre nincs nagyon szükségük max egy pici. Néhány oltást viszont muszàj nekik adni pl veszettség ellenit és féreghajtózni őket. Ha nem kívánsz kiscicákat ivartalanítani is lehetne őket
2015. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Whiskast vettem nekik szóval akkor most a szőrük sem fog hullani annyira? ja meg napi hány adagot kell nekik adni?
2015. ápr. 26. 17:30
 14/23 anonim válasza:
Amit írtam az csak a szőrcsomókat segít lebontani,abból napi 10 db kell. Ha helyesen táplálod őket,akkor szerintem egy idő után nem fogják annyira hullajtani a szőrüket bár szerintem a nyár közeledtével azért hull nagyon a szőrük mert vedlik. Szőrhullás ellen még annyit tudsz tenni,hogy kifésülöd őket esetleg kell nekik vitaminpótlás [link]
2015. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy napi 10 db kell?
2015. ápr. 26. 17:39
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

te hány éves vagy hogy ennyire életképtelen vagy???

komolyan döbbenet milyen buta vagy

2015. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
dobozra van írva a napi ajánlott mennyiség. amúgy interneten is rákereshetsz dolgokra ezen a téren sokkal több választ tudsz találni kérdéseidre
2015. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
az oltások szerintem életmentőek. A mi cicánk nem rendelkezett semmilyen oltással, mikor hozzánk került. Mindenfajta nyavajája volt (calici virus, chlamidia stb) amik elkerülhetők lettek volna, ha megkapja kiskorában az első oltását. alig tudtuk helyre hozni és nem keves penzbe kerult, de ma már jól van és zongorázik az idegemen :D
2015. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hány èves vagy? A whiskas pont elég gagyi és drága, nem tudom miért kell ajánlani. A legjobban a josera josi catje éri meg. Neten lehet rendelni, olcsóbb a whiskasnál és jók az összetevők. Keress egy jó, de olcsóbb állatorvost. Ivartalaníttasd őket, ez nagyon fontos. Ha van pénzed oltásra azt is mindenképp intézd el! Vegyél állatorvosnál vagy àllapatikában féreghajtót és bolhaírtót, ott megmondják miből mennyit mikor kell. Nem baj ha néha kapnak maradékot, szeretik nálunk is, de az nem elég ugye. A szőthullás normális, a doki megmondja ha betegség miatt van.
2015. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Táp: a Whiskas marha drága és kb. semmit nem ér. Ugyanolyan, mint a legolcsóbb gagyi tápok.

A tápnak a hústartalmát nézd, ami ezeknél a semmit nem érő tápoknál 4-6%, ami semmi.

Minél magasabb a hústartalom, annál jobb.

Szupermarketben nem találsz jó tápot, állateledeles boltban keress ilyet, mint pl. a Freshnapf. Az eladók tudnak segíteni, melyik a jó ár-érték arányú táp.

2015. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!