Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szoktam puszilgatni a...

Meg szoktam puszilgatni a cicám fejét. Káros lehet ez?

Figyelt kérdés
Benti cili, egészséges, rendszeresen kap oltást is.
2008. aug. 28. 19:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy valaki nem puszilgatja az állatait, meg nem engedi be a házba, még szeretheti őket. Nekem is van állatom, de nem engedem őket a házba, nekik a kertben van a helyük. És ez nem maradiság, hanem egyszerűen nem valóak a lakásba. Lehet őket úgy is szeretni, hogy közben nem puszilgatod úgy, mintha egy ember lenne. Legközelebb már az ágyadba is beengeded, mert az lesz a trendi?
2008. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Ez nem "trendiség" kérdése, nekem egyszerűen jó érzést okoz, ha ott van mellettem.

Nem ismerlek Téged, ezért nyilván nem neked szánom a következő sorokat: az én ismerőseim közül azoknak a legmocskosabb a lakásuk, akik "az állatnak az udvaron van a helye" elvet vallják. Nálam mindig tisztaság van, mert utálom a koszt, és a macskám egyáltalán semmilyen koszt nem csinál. Van saját WC-je (alom), amit rendben kell tartani, de egyébként rendkívül tiszta állat. De három kölyökkutyát is neveltem már fel lakásban, mert ki voltak hajítva az utcára. Ők, nem mondom, csináltak piszkot, hiszen kiskutyák voltak, de megérte a fáradtságot, és most sem tennék másként, ha rászoruló állatot találnék az utcán.

A kérdést eredetileg azért tettem fel, mert olvastam a toxoplazmózisról, és kíváncsi voltam, van-e olyan a válaszolók között, aki elkapta már esetleg, mert én nem ismerek ilyen személyt.

Ja, és szépen kérlek, nehogy magadra vedd a "koszos lakásos" sztorimat, ezt nem rád értettem, hanem bizonyos ismerőseimre.

2008. aug. 28. 22:23
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmózis különösen a várandós nőkre veszélyes, ha kisbabát vársz került a kapcsolatot az alommal, és tényleg ne puszilgasd a cicádat.
2008. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Nem vagyok várandós, csak szeretnék az lenni. De ez ugye, csak akkor veszélyes, ha még nem esett át rajta valaki korábban? Én így tudom. Ha már átestél rajta, akkor nem kaphatod el mégegyszer. De ha babás leszek, úgyis mindenképp kerülni fogom az almot.

Köszi!

2008. aug. 28. 22:44
 15/41 anonim válasza:
100%
Nekem volt toxoplazmózisom 18 éves koromban (20 évvel ezelőtt), és nagyon megijedtünk, mert megduzzadtak a nyirokcsomóim a nyakamnál, és azt hittük, hogy komoly baj van. Aztán gyógyszerek, műtét stb. végül egy utólagos vérvizsgálat derítette ki, hogy toxoplazma volt.
2008. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
21%

Tulajdonkeppen bele is halhatsz... Mondjuk veletlenul beszipanntasz egy szorszalat es megfulladsz... ^_^! Vagy akarmi. Mondjuk macskapuszilgatas kozben a fejedre eshet egy cserep, es agyonut.

Komolyra forditva a szot, mi bajod lehetne? Semmi olyan, ami ne fenyegetne amugy is folyamatosan.

2008. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem volt benti kutyusom meg regebben .... és hat aranyos , kedves , szeretetre valo volt de mégis allatok szerintem is kertbe az o kis bodejukba valok... a kutyust rendszeresen apoltuk, kozmetika stb ... de meg igy is mindehol kutyaszor volt ... meg a tanyeron is xd , pedig rendszeresen takaritunk.... fere ne ertse valaki nagyon - nagyon szeretem az allatokat de ahhoz nem kell puszilgatnom stb stb stb oket .... a betegsegrol annyit hogy rendszeres allatorvosi ellenorzes mellet szerintem nem lehet gond de azert nem art oda figyellni... hat igen az oltas nelkuli cica puszilgatasrol annyit hogy ez nagy meggondolatlansag a gazdi reszerol . lehet hogy valaki nem eszleli azonnal , hogy esetleg betegseget szerzett a cicátol , mivel a betegsegnek akar lehet lappangasi ideje is . akar par evire 10 - akár még 20 evire is elojohet valami baj es aztan nem tudjuk hogy honnan ez a sok betegseg . persze ezzel nincs szandekomban mindent az allatkakra kenni , de higgyetek el oltas nelkul nem szabad puszilgatni allatokat foleg kutyusok , cicák ... meg aztan a kinti cica szamos bakteriumot , virust terjeszto "mindent " megeszik ... gondoljunk itt az egerre akar a patkanyra /es azok terjesztik tudomasom szerint a nagyon sok betegseget / meg aztan - ez mar a kuyusokat inkabb erinti a belfergesseg . ha egy kutya nincs ellene beoltva az 100 % hogy eloskodni fog benne 3 eves koraig kb - igy olvastam ... es ha a kutyus megkapja ezellen a vedooltast akkor mar nem fogjuk elkapni ezeket a bizonyos belfergeket . de kepzeljetek a kutyaban ennek a belferegnek a larvaja - vagy hogy hivjak azt meg mindig el csak egy bizonyos "alvó" allapotban ... szoval nagyon vigyazni azokkal a hazi kedvencekkel ....
2008. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ha terhesség alatt kapod el a toxot, sérült gyermeked fog születni. Nem tudod a cicát elhelyezni egy rokonodnál ideiglenesen?
2008. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Úgy látszik, nekem erős lehet az immunrendszerem, mert még eddig nem kaptam el semmit. Jó, ha találkozok egy kutyussal, és nem ismerem, én sem szoktam megpuszilni, csak simogatni.
2008. aug. 28. 22:56
 20/41 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes. Mindenképp meg fogom nézetni, hogy átestem-e már rajta, mint az egyik válaszoló is írta, utólag ki tudják deríteni. Ha nem kaptam eddig el, akkor a cica rokonokhoz kerül egy időre.
2008. aug. 28. 22:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!