Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szoktam puszilgatni a...

Meg szoktam puszilgatni a cicám fejét. Káros lehet ez?

Figyelt kérdés
Benti cili, egészséges, rendszeresen kap oltást is.
2008. aug. 28. 19:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
62%
Volt a régebben ahol az apám dolgozott egy kisfiú és nagyon szerette a cicáját ő is ölelgette és puszilgatta amíg egyszer csak le nem nyelt egy szőrszálat a cicától és ezt nem vették észre a szülők és letapadt a gyomrában a fiúnak és párnappal vagy párhéttel később meghalt.Szóval bármilyen tiszta a cicád és bármilyen illatos azért csak óvatosan a puszilgatásal és rendszeresen keféld a bundáját!
2008. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
55%
Nem is tudom... inkább NE! Hiába egészséges, oltott, de akkor sem szabad!! Rengeteg fertőzésnek vagy kitéve!! Jah meg azt se engedd h a szádat nyalogassa!! nah az még rosszabb mint a puszi!! (én is állatbarát vagyok, tapasztalatból beszéltem!!)
2008. aug. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményedet!
2008. aug. 30. 08:28
 24/41 anonim ***** válasza:
25%
Ha annyira biztos vagy benne, hogy nem lesz bajod, mert tutira tiszta, totál bacilusmentes a macskád, akkor miért teszel fel ilyen kérdést? Vagy mégsem vagy annyira biztos benne, hogy olyan tiszta a macska??????
2008. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
89%

mekkora idióta emberek vannak. :).

semmi baj nem lesz, ha megpuszilod..ha mondjuk a férjed vagy a gyereked koszosan jön haza valahonnan (még az utcáról/tömegközlekedésről/munkahelyről is nagy valószínűséggel sok mindent behozhat), és te megpuszilod, akkor sem lesz semmi bajod..ezzel szemben ott van a macskád, aki mindig is veletek lakott, nem igazán jár ki (abból, hogy benti, meg hogy lakásban [tehát nem kertes házban] tartott, erre következtetek), volt időtök alkalmazkodni egymáshoz..ez így szembeállítva kicsit érdekes (szerintem), hogy vajon melyik a két eset közül a veszélyesebb..

terhesség alatt valóban lehet gond, de csak abban az esetben, ha a macskádban él egy bizonyos féreg (most fejből nem tudom a nevét, de utánanézhetsz), és te rendszeresen érintkezel az ürülékével.nem kell száműznöd a macskát, annyi is elég, hogy addig a párod (vagy akivel együtt élsz) végzi el ezt a feladatot helyetted.(ha pedig ez nem megoldható, akkor pedig fokozottan ügyelj a higiéniára, tehát akkor is moss kezet, ha csak lapáttal szeded fel, meg inkább húzz fel egy eldobható gumikesztyűt, stb.). sok anyukát ismerek, aki macska mellett volt terhes, és semmi baj nem történt. (persze ettől még nyugodtan legyél elővigyázatos, az nem fog ártani.)

2008. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó előtti hozzászólónak üzenem, hogy nem feltétlenül a gumikesztyű a fontos hanem a MASZK. Mert az ürülék belélegzése a veszélyes!!!!!!
2008. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
19%
ha annyira biztos vagy benne hogy egészséges az a macska akkor minek kell megkérdezni?
2008. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Hát egyrészt azért, hogy neked legyen mire válaszolni.

Másrészt azért, mert - mint korábban már írtam - hallottam/olvastam a toxoplazmózisról, és kíváncsi voltam, kapta-e már el valaki, vagy ezt csak ijesztgetésnek szánják az orvosok. Mert konkrét esetről eddig nem hallottam, csak itt írta az egyik válaszoló, hogy ő beteg lett. Az én ismerőseim között sok az állatbarát (macskatartó), és soha senkinek nem volt baja, egészséges gyereket szültek azok is, akiknek 2-3 macskájuk van otthon.

2008. szept. 2. 20:24
 29/41 anonim ***** válasza:
72%
en a masodik oldalrol a 3 valaszdo vagyok aki olyan hoszu valaszt irt... ha a cica oltva feregtelenitve es rendszeres allatorvosi vizsgalasokon stb ... reszt vesz szerintem nem lehet baj . de ezekkel az emberekkel akik kobor cicakat es macskakot puszilgatnak , simogatnak ott nagyon sok fertozesnek vannak kiteve .meg ha nem is fogjak ott abban a pillanatban fel szamos betegseget elkaphatnak , es lehet hogy csak par nap , par honap , es meg az is meglehet hogy csak evek utan alakul ki a betegseg , szoval ezt nem lehet elmondani " hogy most en 23 eves vagyok es semmi bajom nincs koborlo allatokat simogatok " . ja es nagyon fontos a kezmosas is . es telleg ha fertozott az alllatka a levegoben is terjedhetnek a bacik az urulekebol. szoval fo az elovigyazatossag es koborlo allatokat nem szabad simogatni . szia
2008. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt remélem, hogy már átestem a fertőzésen, és többé nem kapom el. Mindenképpen meg fogom nézetni magam!
2008. szept. 2. 23:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!