Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyám azt szokta mondani,...

Az anyám azt szokta mondani, hogy az ősszel született macskák általában elpusztulnak. Tényleg így van? És ha így, akkor miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én ezt, hogy ELPUSZTULNAK (mert valóban nem szép úgy, hogy megdöglenek) még nem hallottam. Azt már igen, hogy általában hasmenésesek, de találkoztam már kivétellel.
2010. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
93%
De ha bent tartjátok,akkor nem.Azért szoktak ELPUSZTULNI,mert gyengébbek,megfáznak a hideg őszi szél miatt,meg becsipásodnak,stb,nem bírják a telet.A tavaszi macskák ezért életképesebbek,mert jön a jó idő,és nem fáznak meg.De ha bent tartjátok a lakásban,akkor teljesen mindegy.
2010. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló pontosan leírta...
2010. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azok a macskák pusztulnak el, akiknek az anyjuknak nem adatta be a gazdijuk az oltásokat és féreghajtót.
2010. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Az én macskám tavaly ősszel született és nem döglött meg.

(Tök mindegy milyen szót használunk. A jelentése ugyan az.)

2010. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Az átlagmacskák évente kétszer tüzelnek, és a kölykök száma egytől a végtelenig nyúlhat :) A gyenge kölykök kihullanak az alomból, ez igaz. Az anyamacskák többsége igen gondos, rejtett és puha vackot keres a kölykeinek, de nem tudja garantálni, hogy elegendő teje lesz, vagy nem találja meg egy nagy kandúr az almot, és nem öli meg a kölyköket, hogy újra fogamzóképes legyen az anyaállat.

Azok a macskák, akik nem emberi felügyelet mellett nevelik a kölykeiket, nem kapnak elég kaját, nem tudnak meleget biztosítani a kölyköknek, az őszi kölyköket nagyobb eséllyel veszítik el, mint a tavasziakat. Egyszerűen azért, mert akkor hideg van, a kölykök egyszerűen megfáznak.


Amit anyukád mondott, az régi, paraszti bölcsesség. Ahol a macskát egérfogásért tartják, nem kedvencnek, ott nyilván nem túl lelkesek az évi kétszer öt kölyök gondolatától, és nem is felügyelik, hogy a macska melegbe kölyköljön, nehogy az ivadékoknak bajuk essék.

Ez a természet egyfajta fogamzásgátlása. A kölykök nem gyengébbek, csak a körülményeik szerencsétlenebbek.

2010. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is őszi,de nem "döglött meg"! Mi lakásban tartjuk,igaz Ő utcára született,de semmi baja.

Azért pusztulnak el, mert a kicsik megfáznak,megbetegszenek. Ilyen általában a "rideg tartásos" cicáknál fordul elő.

2010. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Most miért kell lecseszni a kérdezőt? Honnan tudjátok hogy hány éves? Honnan tudná ő tizenévesen hogy hogy illendő mondani, ha otthon a döglött szót használják. Amúgy az is helyes nyelvtanilag csak egyeseknek érzelmileg nem. Ugyanis az állati tetemeket dögnek nevezik. Félreértés ne essék én is azt mondanám a cicámra hogy elpusztult vagy meghalt.

De akkor sem a kérdező tehet a tájékozatlanságáról szavak terén, hisz a mai világban mit hallani a tv-ben???

2010. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is hallottam, így amikor a szomszéd néni kórházba került, mi befogadtuk a kiscicáit! 4-et! A teraszon laknak a mai napig! Bár már csak 3-an vannak!(A legnagyobbat elütötte egy autó)Gyönyörűek! Imádom őket! Hungarocellből építettünk nekik házat, és jól leszigeteltük. Gondolom volt benne részünk, hogy így könnyebben átvészelték a telet!Most is abban alszanak!
2010. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dress9dora ***** válasza:
65%
Nagy kell vigyázni az ősszel született macskákra.Ha a tiéd,adj neki min. 3-4 oltást betegségek ellen,5-6-ot ha kint tartod.FONTOS,hogy a 6-ot NE haladd túl, a túladagolásban is elpusztulhat.Lehetőleg tartsd bent a lakásban,vastag takaró alatt aludjon,ellenőrizd és kezeld nap mint nap.Nagy mennyiségű ételt adj neki,de ezzel se ess át a ló másik oldalára...Ha ezt betartod,nem fog elpusztulni-simizd sokat!!good luck!
2013. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!