Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a mamacica hashaartya...

Ha a mamacica hashaartya gyulladasos vagy legalabbis bizonyosan hordozo megmentheto a kiscicaja valahogy?

Figyelt kérdés
arra gondoltam hogy elhozom a kiscicat mert elvileg van ra esely hogy nem kapja el de nem ertek hozza . Valoban igy van ez ? Ket napos (fiu) elvileg 5 hetes kor elott ajanlott elvalasztani (minnel hamarabb) es ugy elkepzelheto hogy nem kapja el. Sajnalom oket ivartalanitani nem akarjak de igy a biztos halal var rajuk.

2015. máj. 19. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
FIPpel szült az anyuka? Vagy csak coronával fertőzött? Mert utóbbi nem halálos ítélet, sőt elég gyakori dolog, többször is megtörténhet átlagmacskával. Hogy aztán fip lesz-e belőle, azt nem lehet tudni, 5-10% körüli értékeket olvastam. (Mondjuk az nem derült ki sehol számomra, hogy ez minden életkorú macskára vonatkozik összesen, vagy a leginkább veszélyeztetett kölykökre.)
2015. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat annyit hogy korona virusa biztosan van, azt nem hogy vegulis kialakult e nala az fip. de a kolykei 90%a mind fipben halt meg.
2015. máj. 19. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy FIP vagyis van csak éppen semmit se tudni róla még mindig.Koronavírus nélkül macska nem is létezik.

De konkrét válaszom az,hogy 60-65 napig az a kölyök az anyaméhben volt így minek elvenni az anyjától?Várd meg a kort és vedd magadhoz,csinálj egy teljes nagy vérképet és abból majd kiderül.

2015. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz körülmények között, sok macska együtt van tartva? Mert egyébként el szokott múlni a corona, a többség enyhén megbetegszik (hasmenés), egy ideig szeropozitív, aztán kiürül az ellenanyag is (és újra megfertőződhet, nincs tartós védelem). Egy kisebb százalékban marad a fertőzés, a maradék pedig fipes lesz. A 3-as válaszoló jól írja, nem találta még ki senki, hogy mi okozza a fipet, mutálódás, vagy rossz immunválasz, vagy épp valami egész más.

Nincs valami más is a háttérben, fiv/felv pl? Mert a 90%-os megbetegedés elég meglepő (és nagyon durva :-( ).


Visszatérve a kérdésedre, ezt a korai elválasztást én is olvastam, de hogy valóban segít-e, azt nem tudom sajnos. Ha ennyire sokan meghaltak az eddigi almokból, azt mondanám, lehet, hogy érdemes megpróbálni...

2015. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen a doki szerint is FIP, mert ugye utolso stadiumban elegge hat szep szoval "bevizesednek" majd a betegseg tunet elmulik egy idore de kesobb ujrafelerosodik (nem esznek,meg jobban faj a szekeles)majd par nap mulva meghalnak... Az a baj veluk hogy sokan vannak egyutt tartva, s eleg belterjes is az egesz allomany. A korulmenyek igazabol nem rosszak... teny hogy a macskak ivartalanitva nincsenek de mikor a doki kimegy evente oltatjak oket.(Megjegyzem a nagymamamek szomszedai) . Meg egyszer koszonom. Valoszinu megprobalkozok a levalasztassal aztan csinaltatok egy kivizsgalast. :)
2015. máj. 19. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!