Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a kutyája volt már...

Kinek a kutyája volt már kötőhártya-gyulladásos?

Figyelt kérdés

Mivel kezeltétek?

Mitől alakult ki? Én a porra gyanakszom, mert növény nem jutott a szemébe.

Ismeritek a Tiacil szemcseppet? Segített?


2010. nov. 19. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak volt már ilyen problémája. Az állatorvos Tiacilt írt fel neki. Pár nap alatt elmúlt. De ha jól tudom, ez vényköteles szemcsepp.


Ja és ha ilyen használnál, tárold hűtőben, mert így sokáig fel tudod használni (amúgy csak 1-2 hétig lehetne, felbontás után). Állatorvos mondta.

2010. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Az én skót juhászomnak volt sokáig gyulladt a szeme, és az állatorvos mindenáron be akarta nekem magyarázni, hogy a collienak ilyen a szeme és kész, mert szűk a szemrés, soka por stb., én meg hiába mondtam, hogy érdekes eddig miért nem volt ilyen.

Aztán egyszer csak hasmenése lett, belázasodott, levert lett, orrából zöld váladék folyt, pislogó hártyája felduzzadt, berekedt. Kiderült, hogy felsőléguti fertőzés. Gyógyszert szurit kapott, 1 hét alatt meggyógyult, és érdekes módon soha többet nem volt kötőhártyás a szeme!

Ezzel csak arra akarok utalni, hogy elképzelhető a por miatt is, de lehet, hogy egy összetettebb betegség ellső tünete, de vannak fajták amik tényleg hajlamosak a szem váladékozásra.

Üdv

2010. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A doki az én kutyámnak is azt írt fel, de közben folyik az orra is, a kettő egyszerre kezdődött el, tehát nem tudom, hogy csak kötőhártya-gyulladásról van-e szó.

Elsőnek köszönöm a tippet, mert azt mondta az állatorvos, hogy 10-14 napig kezeljem vele, hogy biztos rendesen elmúljon.


LadyLoss, nem emlékszel, hogy a kutyád milyen gyógyszert/injekciót kapott? Örülnék neki :-) Mert akkor visszamennék hozzá, és mondanám neki, hogy szerinte nem kéne-e még ezt is, mivel a kutyám szerintem tuti, hogy megfázott.


A kutyám keverék (nem látszik rajta, hogy milyen), 3 és fél éves, eddig nem volt ilyen baja. Úgyhogy nem tudom, mire gondoljak. Lehet, fel kéne hívni egy másik állatorvost, hogy mit javasolna.

2010. nov. 19. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem tudom, hogy kötőhártya-gyulladása volt-e a kutyának, nem mondta az állatorvos..


Piros volt a szeme, és nagyon csipás, én arra gyanakodtam, az állatorvos megnyugtatott hogy semmi gáz sincs, pár nap alatt rendbe jön. A kezembe nyomta a receptet, és mentem a gyógyszertárba kutyástul kiváltani a szemcseopet.


Mi a TobraDex szemcseppet kaptuk, 4 napon keresztül napi kétszer kapott cseppet a szemébe, hamar rendbejött :-)

2010. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LadyLoss ***** válasza:

SZia!


Sajnos nem emlékszem, de nem humán gyógyszer volt, állatorvos adta, meg ugyanazt kapott inekcióba is, tablettába is meg szemcseppbe is. :S

2010. nov. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd a dokim kitalálja, hogy mi lehetett az. A szeme szerencsére már szépen alakul a Tiaciltól, megkönnyebbülés :-)
2010. nov. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!