Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot ajánlotok...

Milyen macskatápot ajánlotok Friskies helyett ami olyan árban van kb?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyt hogy a whiskas,friskies,kit kat és társai szemetek,Friskies tápom mindjárt elfogyik és kéne majd venni valami minőségesebbet hasonló árban,melyiket vegyem?
2015. máj. 21. 10:49
1 2
 11/15 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ajánlom (száraz) a josera macskatápjait, nem a csúcsminőség (orijen,acana,taste of the wild, applaws, leonardo..stb) de ár-érték arányban erős, egy német táp.

A másik pedig a brit care,aminek nagyon jó még az összetétele-árat most nem tudok, sajnos.

2015. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Én kimért tápot szoktam venni az állatboltban.Úgy olcsóbb is és úgy vettem észre hogy jobban szereti mint a bolti zacskósat.
2015. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

"Elismert világmárkák", ó atyaég:D igazából nem tudom, miért nem lehet az összetevőket értelmezni, könnyen rá lehetne jönni, a csillivilli külső mit is takar. Ezek agyonreklámozott tápok tulajdonképpen nyomokban tartalmaznak húst, és valószínűleg azt sem úgy kell elképzelni,mint színtiszta izomhúst, hanem mivel a "melléktermékek" szó is szerepel a zacskón, a szőrtől, csonttól kezdve a tollon, csőrön át bármi lehet. Ráadásul tömve van gabonafélékkel, az olcsó és praktikus fajtából. Nem tudom ki hogy van vele, de én a világért se etetném a macsekom ízfokózókkal telenyomott, színezékbe bújtatott szója- és búzagolyókkal. Nekem sem feneketlen a pénztárcám, minden vágyam megvenni az Orijent, Acanát, amik magasan a legjobbak, viszont ha már egyszer nem tudom, megkeresem a lehető legjobb alternatívát. Cicum jelenleg Brit Care gabonamentes bárányost kap (Brit Care Lilly i've sensitive digestion), meg vagyunk elégedve vele. Nem zabálja úgy, mint a konzervet, de nem is hagyja ott. A szőre csillog, nem fogy és nem hízik, egészséges és energikus. Szerintem ez a márka jó választás azoknak, akik nem költhetnek sokezret a macska havi etetésére. Hasonló árban van még a Porta21, a Fresiben a Premiere száraz, ez utóbbiban már sokallom a gabonát, de még simán közepes minőségű.

A Royal canin személyes véleményem szerint feleslegesen hájpolt, túlárazott. Vannak jobb tápjai, de bőven akad olyan is, amelyik semmivel sem jobb egy olcsó középkategóriástól. A fajtatápokat pedig buta marketingfogásnak tartom.

Mivel összességében vannak fenntartásaim minden táppal szemben, ezért hamarosan tervezek Barf-ra váltani, remélem nem fogja elutasítani a cicám. Ragadozónak megfelelő, a tápnál hosszútávon nagyságrendekkel olcsóbb étrendet állíthat össze a macskájának, aki ezt választja (és akinek van némi hely a fagyasztójában, van kedve és türelme utánaolvasni, tanulni, van ideje havonta 1-2 órát rászánni a húsokra).

2015. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerném a természetüket? Ingyom bingyom táliber nevű táppal ha etetem is 10 hónapig (bár nem egészséges folyamatosan ugyanazt a tápot adni, vagy bele kéne keverni másikat is néha, vagy váltogatni 2-3 minőségi tápot, de mindegy, én nem ismerem a macskákat...), akkor is ha minőségit adok neki a szemét helyett, egy pillanat alatt átszokik, kivéve a Whiskas esetében. Persze mindenkinek maga dolga, hogy mivel teszi tönkre a macskáját, de hogy én nem adnék ki 1 kiló hasonló kaliberű szemétért 1000 ft-ot, mikor feleannyiért kapok 3x jobbat, az biztos. RC-nek én a Veterinary Care termékeiből etetem az ivartalanítottaknak valót (van olyan fajta, ami mindkét nemnek megfelelő), nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Más termékeit macskában nem próbáltam, így másikakról nincs véleményem, csak kutyatápban próbáltam, a bárányos nagyon jó. A fajtatápokról nekem is az a véleményem, hogy fölösleges pénzkidobás, de ez nem csak az RC márkában, hanem az összes többiben is.

Az elismert világmárkákról meg csak annyit, kimész a határon túlra, ezeknek a csuda márkáknak csak a reklámját találod meg, venni alig veszik. Elismert világmárka, mi? Nem mindenhol tudják megvezetni az embereket a drága szeméttel!

2015. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia,

Az én macskám meg sem eszi már az ilyen reklámtápokat.

Ivartalanított kandúr cicus, először Purina one sterilizált cicáknak való tápot kapott, abban 18% husi van, imádta, viszont egy picit drágállottam. Legutóbb az állateledel boltban ajánlották nekem a cat vitalt, kimérve lehet kapni nálunk. 30% hús van benne és 720 forint 1 kiló. A sterilizált verzió kicsit drágább, az 900 Ft. Árban szerintem teljesen rendben van, a cicám imádja ezt is és még egészséges is. ^^ Remélem segítettem.

2015. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!