Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Kóbor" cica? Mit tegyek vele?

"Kóbor" cica? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi kisházunk. Egy macska elég sokszor jár hozzánk, amikor ott vagyunk. Tudni kell, hogy a cicának van nyakörve; viszont rettentően csontsovány. Ha már készítem a kaját részére, jóformán engem is megenne. Egyébként ragaszkodó, szeret dörgölőzni.

Mit tudok tenni a macskával? Szívem szerint etetném;viszont nem szeretnék senkivel se vitát, hogy a macskáját elcsábítom.



2015. máj. 25. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármennyire fáj a szíved érte, ne etesd. Odaszokik és ha nem vagytok ott, ki fogja helyetted etetni? És jön majd a tél, akkor mi lesz?
2015. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen a környék? Nem lehet esetleg megfigyelni, hogy hová megy a cica, van-e gazdája?

Ha csontsovány, akkor jó dolga nem lehet.

2015. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az elcsábítás nem a te hibád, ha szarul tartják, akkor oda fog menni ahol kaját kap, ez logikus.


Én nem mondom, hogy ne adj neki enni ha nem tudsz mindig ott lenni. Lehet, hogy 1 hétig se jut kajához és akkor pont az menti meg, hogy te adsz neki.


Legközelebb nézd meg a nyakörvét, esetleg kérdezd meg a szomszédokat. Lehet, hogy egyik idős nénié volt aki meghalt.

2015. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj belőle egy jó pörköltet
2015. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 szerintem nem kínai a kérdező
2015. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Szerintem etesse mert nincsenek mindig ott. Tehát a macska már rájött hogy nincs mindig kaja.

A rettentően sovány mit jelent? Lehet hogy csak ilyen alkat ha a bordái nem látszódnak. A mi macskánk is ilyen de az állatorvos szerint semmi baja csak egy kicsit soványabb az átlagnál.

Próbáld megkeresni a gazdáját vagy újat keresni neki ha van időd. De abból biztos nem lesz baj ha eteted.

Ha valaki ezért beszól akkor meg megmondod neki hogy azt hitted kóbor.

2015. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan sovány, akkor valószínuleg nem érdekli a gazdáját. Igy háborogni sem nagyon fog. Én a helyedben etetném amikor tudom
2015. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyakörvre valami üzenet? Ha van gazdája válaszol
2015. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 macdln ***** válasza:

4-es, ez még csak viccnek is rossz !

Kérdező, ha nagyon sovány a cica, akkor valószínűleg nem érdekli a gazdáját, hogy mi van vele. Amikor ott vagy, akkor adj neki egy kis ennivalót, mert még mindig jobb, mintha akkor se enne, amikor ott vagy, meg mikor nem vagy ott... Próbálj meg kérdezősködni a környéken, hogy nem-e tudja vki., hogy kié a cica. Minden esetre, ha megint feltűnik, nézd meg a nyakörvét, hogy nincs-e benne vmi. használható információ. Láttam ,hogy még május végén tetted fel a kérdést... azóta láttad még ott a cicust ?

2015. júl. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen! Láttam a cicust, nagyon kis aranyos, bújós. Automatikusan fut felém, ha meglát és nem riad meg attól, ha az ölembe ugrik.

A nyakörv azóta lekerült róla.

Kérdezősködtem a szomszédoktól, senki nem tud róla semmit.

2015. júl. 6. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!