Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska kölyök, teendő?

Kóbor macska kölyök, teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap befogtunk egy kóbor kismacskát és nem tudjuk, hogy jobb lenne-e neki, ha vissza engednénk oda ahol volt, mivel elég sokkos állapotban van plusz beszorult a radiátor mögé ahonnan ki szedtük óvatosan és eltömítettük az ilyen járatokat ahol ez megismétlődhetne. Attól tartunk, hogy csak bujkálni fog néha át megy másik helyre (szekrények alá) ahova piszkíthat, de enni nem fog. Ahol találtuk egy régebben bezárt étterem hátsó udvara ahol 2 másik kölyök és az anyjuk volt. Mivel a másik kettő jól tápláltnak tűnik és a lakók is etetik őket [Panel közelben található] ez pedig elesettebbnek tűnt és talán a többiek szoptak helyette is. Tudom, hogy időre van szüksége ahhoz, hogy megszokja a hangunkat és bátrabb legyen, de félünk többet ártunk mint használunk szegénynek.

2014. szept. 12. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még most természetes, hogy félénk, de jobb ha veletek marad. Legyen neki kitéve étel és ital, és az alomra is rá lehet szoktatni majd. Nagyon drukkolok nektek!
2014. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen van előtte friss víz és nedves kaja is plusz kicsi felvágott, mivel azzal etették a lakók, majd látjuk, hogy mi lesz belőle. Csak addig nem tudjuk elvinni állatorvoshoz sem ameddig ilyen vad.
2014. szept. 12. 09:39
 3/12 Platypus ***** válasza:

Most rossz neki, de ha visszaengeded még jobban el fog vadulni az emberektől, és csak romlani fognak az esélyei, hogy valaha is gazdát találjon.

Ne aggódj, nem fog éhenhalni, majd eszik este amikor alszotok és csendes a lakás. Állatorvoshoz meg vigyed el, akárhogy is retteg. Túléli, egy macskaszállítóból nem tud elszaladni, és valószínűleg erősen ráférne egy vizsgálat meg némi parazitairtás.

2014. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nyitott szemmel a sarokba dugott fejjel van a mosógép mögötti részen, úgy látszik, hogy teljesen depressziós. Tudom bizarr így fogalmazni, de ezzel tudom legjobban leírni, hogy mi a helyzet.
2014. szept. 12. 11:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Időt kell adni neki, majd változni fog a helyzet. Tapasztalatból írom, sok vad cicát fogtam már be és gazdásítottam. Ha már engedi magát megfogni, vigyétek állatorvoshoz, féreghajtás és parazitamentesítés elengedhetetlen.
2014. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehogy megint kirakd! Amint megszokja az új környezetét lehet egy szép, hosszú élete, de az utcán bármi baja lehet pl. elüti valami.

Rakj ki neki kaját, vizet, és almot, amire ugye rá kell szoktatni, hogy ne piszkítson mindenfele. Vidd el dokihoz, hogy ha van benne bolha, akkor adjon neki cseppeket, meg oltasd be. Kellhet vmilyen macskabútor is, különben a kanapét fogja szétkarmolni. Szerintem hamar megtanulja, hogy hova tud bemenni, é hova nem, így nem hiszem, hogy megint beszorulna, de azért csinálj neki egy kartondobozból, vagy kosárból egy kuckót, tegyél be neki egy rossz törölközőt, és tedd egy nyugodt helyre, hogy oda tudjon elbújni. Ha már napközben is eszik, akkor ülj le tőle pár m távolságra, és minden etetésnél menj hozzá egyre közelebb. Ki kell érdemelned a bizalmát, így meg fogja szokni a közelséged, és egyre kevésbé fog félni. Ha karmol, vagy harap, akkor koppints egy kicsit a nózijára, ne nagyot, csak hogy érezze, így erről is le fog szokni. Jó cicázást!

2014. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg semmit sem eszik, igaz míg kint volt 1-2 nap is eltelhetett míg evett újra, van kint neki kavicsos és homokos alom, egyelőre a homokosat használta egyszer azt hittem, hogy lesz egy kis baleset a csempére, szőnyegre, de semmi :). Volt már macskám tudom, hogyan kell nagyjából bánni vele, de kicsit aggasztó, hogy kb 25x25 centis sarokban ül nem tudok alá tenni se rongyot, törölközőt mivel nem akarom még jobban stresszelni, hogy hozzá nyúlok. Akkor tudom dokihoz elvinni, ha már kicsit kimerészkedik és bele tudom csalogatni egy hordozó ketrecbe. Bármikor megközelítem nagyra nyílt szemekkel bámul, nem tudom, hogy pihen-e egyáltalán vagy egyfolytában éber. Sötét van a fürdőszobában és biztonságban érzi magát ott ahol most van. (Sarokkád íve és a mosógép háta közt van egy kis hely ahol elfér.) Ma még semmit nem evett, ivott. De úgy látszik, hogy este kicsit bátrabb és ki mer jönni annyira, hogy az alomba végezze el a dolgát. De egyébként meg sem mozdul egész nap.
2014. szept. 12. 17:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Frissítés, az állapot kb ugyan az, de viszont most evett nem sokat, de ez már haladás! :) Még nincs 24 órája, hogy itt van. Türelmem és időm van, remélem meg lesz a gyümölcse!
2014. szept. 12. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Valamit tenni kéne alá, nehogy megfázzon.

Ha nem tudod alátenni, akkor több kis használt ruhákat pl. lyukas zokni tégy mellé, majd letapossa magának.

Minél közelebb legyen hozzá víz, étel és alom.

A kijövetelt nem kell erőltetni, viszont érdemes beszélni hozzá, hívogatni halkan, hogy szokja a hangotokat.

Zajos tevékenységeket mellőzni, mert attól pánikba esik.

Általában 1 nap után már elő szoktak jönni, hogy egyenek-igyanak. az alomhasználat jó jel.

Finomságokat érdemes kipakolni neki, annak nehezen állnak ellent, hamarabb kijönnek a finom kaja illatokra.

Ne vigyétek vissza, mert a stressz és az ételhiány miatt is legyengült, meg egyébként is akkor nem lesz esélye.

2014. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Frissítés, most érkeztem haza nem találtam sehol a ház minden területét átvizsgáltam és semmi. Bejöttem a szobámba és hagyott az egyik nagy párnán egy barna meglepetés csomagot (az állaga teljesen normális, igaz férgekre nem néztem meg :/ ). Ahova ki volt téve neki alom használta sokat pisilt bele és amit hagytam neki kaját az összeset megette (közvetlen van mellette víz is). Majd megtaláltam a mosógép tetején a törölközőkön, ott nem fog fázni tettem oda neki egy széket, hogy ha le akarna jönni/ugrani akkor ne koppanjon. Nem vagyunk zajosak direkt ügyelünk rá, még a bejárati ajtót is vigyázva csukjuk és beszélünk hozzá, hívogatjuk.

[link] egy kép a csöppségről még rá fér egy állatorvos és egy alapos fürdés, de azt még később elsőnek kicsit nyugodjon le, most már nem éber egyfolytában amikor az előbb vissza néztem rá már lehajtotta a fejét.

2014. szept. 12. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!