Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pároztattam a cicámat. állitol...

Pároztattam a cicámat. állitolag még 1-2napig vannak tüzelési jelei? Fajta tiszta cica még mielőtt elhordanának mindennek! A kandur 1 éves mult. Remélem ivar érett? Kérem azok válaszoljanak kiknek tapasztalatuk van, nem kérek a megaláztatásokból.

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Lehet nem kérsz,de nem így zajlik egy pároztatás...

Mindenre volt teszt a nősténynek és a kandúrnap egyaránt vagy csak úgy uccu összeraktátok őket és lényegtelen,hogy melyik fertőzi meg a másikat halálos betegséggel?

Aki házi szaporító akar lenni az járjon utána ennek a dolognak is!

Attól,hogy"fajta tiszták" még nem olyan biztos,hogy alkalmasak tenyésztésre.

2015. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves okoskodó!Képzeld el hogy mindkettő szűrve van!FELV,FIV PKD..Mert ti nagy tenyésztők az anyátok hasából már tudtátok mi?Rossz ötlet volt ide be írni,mert csak a rosszindulatúság dominál!Ti is kezdtétek valamikor ugye?Szégyelld magad,nem is ismersz...!na uccu neked!
2015. máj. 31. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
én előzőleges alapos utánajárás nélkül nem kezdenék ilyesmibe, így bennem az ilyen kérdések fel sem merülnének kezdőként sem.
2015. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Megdobbento, hogy ugyan azzal az energiaval adhatna normalis segito valaszt, de nem!

Kedves nagytudasu tenyesztok mi lenne, ha egyszer arra a kibszott kerdesre valaszolnatok joindulatu segitseggel, minden kritikat mellozve?!

Hiszen Erre talaltak ki ezt az oldalt!

2015. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy van valaki aki normálisan gondolkodik..köszönöm Neki hogy megvédett,most kértem a törlésemet mert nem segítséget kapok hanem bedöngölnek a sárga földbe..megoldom...a ,,neves és irgalmas,nagy tudású tenyésztők,,nélkül is.Van orvosom akihez fordulhatok!
2015. máj. 31. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Igen én is voltam kezdő,de ilyen buta kérdés soha nem fogalmazódott meg bennem.

Válaszolok a kérdésedre :D Minden nősténynél más és más,van aki pár napon belül abbahagyja a tüzelést és van akinél végigmegy a ciklus.

Egy sikeres fedezést soha nem lehet megállapítani ilyen korán.Egy hónap múlva gyere vissza és kérdezd meg,hogy mik a látható tünetei annak ha valóban vemhes a macskád.

2015. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jóindulatól írom, mielőtt azért érne megaláztatás, mert beteg macskákat árulsz: Tudod, én sokat szenvedtem olyan emberek miatt, mint te! Vettem egy perzsát 50 ezerért szaporítótól. Még egy éves sem volt, amikor elpusztult, iszonyatos állapotban ment el, állandó hasmenéssel, véres hamenéssel, hányással. Hosszas utánaérdeklődés után kiderült, hogy nem én voltam az egyetlen, aki így járt. Az összes macskájának emésztési rendelenessége volt, mert a nász, amiből a cicák születtek két olyan egyed pároztatásából jött létre, akik csak egyszerűen nem passzoltak. Holott szűrve voltak minden betegségre! EZ az, ami megkülönbözteti a szaporítót és a tenyésztőt, hogy nem csinál ilyen hibákat! Hogy garanciát vállal, hogy konzultál más tapasztalt tenyésztőkkel ahelyett, hogy gyakorin írogatná a buta kérdéseit és az állatorvossal konzultál, ahelyett, hogy azon tanakodik 1 évesen ivarérett-e már egy kandúr... Én jóindulató vagyok azokhoz a macskákhoz és a leendő macskagazdikhoz, akik boldog együtt töltött perceket és egészséges, hosszú cicaéletet érdemelnek! Ezért jóindulatból és minden megalázás nélkül: miért nem attól érdeklődsz, akitől vetted a macskát? Ha valóban törzskönyvezett fajtatiszta állatot vásároltál tenyésztési céllal, akkor kapcsolatban kéne, hogy legyél a tenyésztővel, akitől vásároltál! Ezek után felmerül bennem a kérdés: honnét tudod és mi a garancia arra, hogy a két pároztatott macska felmenői megfelelő génekkel rendelkeznek ahhoz, hogy a születendő cicák egészségesek legyenek? Hogy ne ütközzenek ki rajtuk olyan gének, amelyek rontják a fajta minőségét? És konzultáltatok-e mindketten az állatorvossal, hogy az állataitok készen állnek-e a párzásra? Hogy az anyamacska alkalmas-e arra, hogy kihordja és felnevelje a kölykeit? Vitte-e valamelyikőtök valaha kiállításra a macskáját, hogy megbizonyosodjon arról, alkalmas géneket hordoz a továbbtenyésztéshez?


Gondolom nem. És gondolom olyan makacs vagy, hogy ivartalanítani sem fogod az állatodat, hanem tovább szaporítasz, mert abból majd "szerzel egy kis zsebpént". De akkor legalább annyi becsület legyen benned, hogy elviszed a cicádat ultrahangra, vele maradsz a szülésnél és ANYAMACSKÁNAK VALÓ TÁPPAL eteted a vemhesség ideje alatt. Utána pedig legközelebb csak 1 év múlva pároztatod, különben kimerül, méhgyulladást, emlőgyulladást stb. kap! Az neked sem fog pénzt hozni, ha kínjában megeszi a kölykeit, vagy nem szoptatja őket és elpusztulnak, vagy ha az anyamacska elpusztul!

2017. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!