Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Születési rendellenesség?

Koiko kérdése:

Születési rendellenesség?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves fiú cicám. Születése óta egyensúlyzavaros.Ezt úgy kell elképzelni mintha részeg lenne. Gyakran megbotlik, elesik, ferdén megy,futás közben alig tud megállni.A házban csigalépcső van nem olyan magas, 15 fokos. Sajnos van hogy leesik a tetejéről és nem talpra érkezik.Mindig megijedek hogy valami baja esik, de ő csak felpattan és megy tovább mintha semmi sem történt volna. Létezik hogy ilyen magasság nem árt neki? Láttam már nagyokat esni de sosem reagál rá.
2015. jún. 1. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az állapotán már nem sokat ront, hogy össze-vissza üti magát. Voltatok vele orvosnál, hogy egyáltalán mi a baja? Lehet-e valamivel kezelni, netán valamicskét enyhíteni az állapotán?
2015. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, már több órvosnál is voltunk, nem tudják megmondani mi a baja.
2015. jún. 1. 16:38
 3/3 gyevickie ***** válasza:
Nem szeretnék okoskodni, nem vagyok orvos. A japán táncoló egerek jutnak eszembe róla. Ezeknek az egereknek hiányzik a fülükben levő 3 félkörös ívjárat egyike/többje, ezért szédelegnek szegények. A félkörös ívjáratok az egyensúlyozás szervei! És ez egy genetikai rendellenesség. Lehet, a te cicádnak is ez a baja. Én mindenesetre valahogy elzárnám tőle a csigalépcsőt, ne tudjon rá felmászni. Lehet hogy nem magas, de egy szerencsétlen esés következtében csonttörése, agyrázkódása is lehet a cicának!
2015. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!