Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van rá esély hogy ez a 2 cica...

Van rá esély hogy ez a 2 cica ivartalanítás után jobban összebarátkozik?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves nőstény házimacskám. Most hoztam mellé egy 3 hónapos fél maine coon kislányt.

az "öregebbik" fúj rá minden nap pedig a kicsi már barátkozna. 3 nap telt el, nincsenek összezárva. 1 nap 1-2szer látják egymást de nem szűnik az öregben az ellenségeskedés. Hétfőn viszem ivartalanítani a nagyot. Akkor lehet hogy utána kedvesebb lesz? Türelmes vagyok de egy picit aggódom. Nem leet így élni hogy a szobaajtó mindig csukva.


2015. jún. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne várj csodát 3 nap után úgy, hogy nem is nagyon látják egymást. Segíteni kéne az összeszokást közös etetéssel, játékkal. Sokszor így is hosszabb a folyamat.


Az ivartalanítás nem hiszem, hogy sokat változtatna, nem hormonális okok miatt nem örül a nagy a betolakodónak. Fordítva jobb lett volna a sorrend, már felépült macska mellé hozni az újat, így elég sok lesz neki egyszerre a stressz.

2015. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 hét volt mire össze szoktak az én macskáim.Nálunk még verekedés is volt.most meg együtt alszanak, most is kint az udvaron.Én annyit csináltam hogy törekedtem ugyanannyit foglalkozni az öreg kandúrommal mint régen.És együtt etettem minden cicát. 3 macskám van.Az öreg kék orosz keverék kandúr a másik kettő sima házi cicus egy lány és egy fiú.Szurkolok hogy neked is minden probléma mentes legyen.
2015. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor ezzel próbálkozom.

azért nem engedtem őket nagyon össze mert azt a tanácsot kaptam hogy ha egyik-másik fúj akkor azon a napon ne engedjem őket màr nagyon össze.

sajnos nen csináltam még ilyesmit. Tapasztalatlan vagyok. :(

2015. jún. 10. 13:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Most igy pár hónap távlatából írok, és -bár legjobb barátok nem lettek, de- a cicáim megvannak egymással, együtt játszanak és jól érzik magukat. Tényleg semmi másra nem volt szükségük, csak hogy összeengedjem őket!Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2016. jan. 2. 06:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Szuper, gratula a sikeres összeszoktatáshoz :-)
2016. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!