Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mekkora az...

Ivartalanítás után mekkora az esély hogy "visszanőjjenek" a kutya heréi?

Figyelt kérdés

Bocs ha primitív a kérdés de:

tavaly augusztusba kaptunk két kiskutyát egy fiú egy lány. A fiút elvittük dokihoz márciusban, elvégezte a műtétet. Amennyire utána olvastam nem kellene neki még csak véletlenül sem párosodnia, de még csak úgy tennie sem mert haa hormonok kiürülnek belőle kiveszik az ösztön is...de ő néha elkapja a másikat...ráadásul néha látható is két dudor ott ha hanyatt fekszik. Aggódjak, hogy hova ajándékozzam a kiskutyákat vagy van rá valami megnyugtatóbb magyarázat?


2009. júl. 3. 23:21
 1/10 anonim válasza:
91%
No para ez csak az ösztön! valami kis csökevényt biztos otthagyott a doki:D hagy imitálja:D
2009. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van...imádom az állatokat, őket meg pláne de pont elég belőlük ennyi:) Aztán lehet 2 hónap mulva meg csak psilogok hogy hát ezek meg:)
2009. júl. 3. 23:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszanőni nem tud...
2009. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha valóban ivartalanította az orvos a kutyádat, akkor 0% az esélye! Nem gondoltad Te ezt a kérdést komolyan, igaz?
2009. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ha tüzel a szuka,akkor mivel közvetlen mellet van ugyanúgy rámászik..

érdemes lenne a msáikat is ivartalanítani.

a dokit meg kérdezd meg,gogy nem csak elkötötte-e,tehát kivette-e a heréket.

2009. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

1xis köszi mindenkinek a válaszokat és hogy foglalkoztatok a kérdésemmel...

2x nem veszekedés és még véletlenül sem nekem áll feljebb ne értsetek félre de az idézőjelet tettem a visszanövés köré...ha tudnám hogy kerültek oda nem értetlenkednék itt de jobban nem tudtam megfogalmazni....utánna is olvastam és semmi hasonló dolgot nem találtam szóval ezért vagyok itt...

valamilye van ott ami előjön (pláne olyankor ha a lány kutyust hajkurássza) ugyanakkor anno a műtét után valamit a doki mutatott bizonyítékkén hogy elvégezte a műtétet...szal most vagy a heréit vagy a veséit...

Csak nem értem hogy hogy van ez, vagy mi lehet és aggódom mert nem gondolom hogy bármi normális magyarázat lehet arra a két szimmetrikus dudorra.

2009. júl. 4. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a makkja?
2009. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hormonürüléi idő 6-8 hónap, ez alatt ivartalanítás után is még megvan benne az ösztön, de már nem tudja megtermékenyíteni a nőstényt. Másrészt viszont ezt a párzási mozgást dominancia kifejezésére is használják, ha nem ivarérés előtt lett ivartalanítva akkor ez tovább megmaradhat. Azért előnyös ivarérés előtt megcsinálni a műtétet mert akkor nem alakulnak ki ezek a szokások. A két dudor valószínűleg csak a műtét nyoma, de ha gondolod nézesd meg másik orvossal is.
2009. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
esetleg a lány kutyát is lehetne ivartalanítani..
2009. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nem visszanőttek a heréi, hanem csak az izgalmi mirigyeit (nekem ezt a nevet mondta az állatorvos, lehet hogy van valami hivatalosabb is) duzzadnak meg. nekem is herélt kutyám van, de mikor hazaérek, akkor annyira örül meg izgul, hogy a veszzője mellett 2 kőkemény kis golyót lehet tapintani. na az nem here, hanem ez a mirigy (vagy nem mirigy, nemtom) ha jól tudom, amikor párosodnak, ez a két golyó is bent van a szukában, és ez akadályozza meg hogy azonnal ki tudja húzni ahogy megtörtént az aktus, mert ezeknek is le kell lohadni.

aztán most lehet tök hülyeségeket is írtam, de nem kell félned, nem lesznek kiskutyák ebből. :-)

2009. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!