Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Problémás cica?

Problémás cica?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 cicám van. Az egyik 10 hetes korától van nálam a másik(ő a problémás) másfél éves korában került hozzám (kb 10 hónappal a másik után). Most már másfél éve van nálam. Nem volt ivartalanítva, így gondoltam, hogy utána majd minden jobb lesz. A baj az az, hogy mindenhova felmegy, mindent szétszed és minden kajámba beleeszik ha nem figyelek. Szétszedi az összes műanyag zacskót amit talál, hátha kaja van benne. Semmit sem hagyhatok kint. Minden kajámba beleeszik, még a salátát sem tudom kint hagyni. Mindennel próbálkoztam, hogy leszoktassam, a konyhapultról/asztalról semmi sem jött össze

A második probléma, hogy ablakot sem tudok nyitni mert mindig kimegy az ablakon kívülre és néha az erkélykorláton mászkál.

A másik cicával sosem jött ki igazán jól, ha a másik cica játszana ő megtámadja.

Gondolkoztam, hogy talán unatkozik, de egy csomó játékuk van. A kajájukat most már különböző helyre rejtem el, hogy legyen dolguk. Nem vagyok keveset otthon és szinte mindig velük töltöm az időmet.

Okozhatja ezt a stressz? (azért stressz mert a másik cicával nem jön ki jól...)

Nagyon szeretem ezt a cicát de lassan az az érzésem, hogy minden percben rá kell figyelnem, a másik cicával nincs annyi időm foglalkozni... Mit tehetnék?

Köszönöm:)



2015. jún. 11. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A macskák sajnos nem szeretik a bezártságot. Minden benti macska vágyik a szabadba... Talán az erkélyeteket meg kellene úgy csinálni, hogy ne tudjon kimászni, de ezzel még nem sokra mész.

Ők nem tudnak vadászni bent max a szúnyogokra és a macska azt is hiányolja. Vegyél neki egeret amikor nem vagy otthon.

A másik meg, hogy nagyon elkapattad a macskád! Még kiskorában úgy kell nevelni, hogy ne másszon az asztalra és sehová ahová nem szeretnéd. De erről már másfél-2 éves macskákat nem igen tudsz rászokatni.

Esetleg add oda őket kertes házba egy ismerősödnek, magadnak meg hozzál kicsiket és őket már az elejétől úgy neveld, hogy jó legyen. Más ötletem sajnos nincs..

2015. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
leszokatni*
2015. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha akkor szólsz rá, amikor még nem tette meg a rosszat, de látod, hogy épp most ötlik fel a fejében a gondolat, akkor még talán meg tudod állítani - mi legalábbis így szoktattuk le a mienket a szekrény tetejére mászkálásról: már akkor rászóltunk, amikor láttuk, hogy méregeti a szekrényre való ugrás lehetőségét:S Ezt próbáljuk a kaparásnál is: ha bejönnek a nappaliba, régebben automatikusan mentek az egyik fotelhoz karmot élesíteni (bár van több kaparófájuk is). Na, olyankor már rögtön beengedés után, ahogy közelítették a fotelt, elhangzott a "nem". Most már csak elvétve próbálkoznak.

Egyesek szerint nagyon hatásos, ha lespricceled némi vízzel (ha pl. felugrik az asztalra), én ezt sosem próbáltam.

Ha már másfél éve van mindkettő nálad, és nem jönnek ki, az egyiket lehet, hogy jobb lenne elajándékozni. Mi is így fogadtuk be az egyik macskánkat.

2015. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sok játék nem sokat ér egy felnőtt macskának, kölyökként még csak-csak eljátszanak magukban is, felnőttként nem igazán. Mozgó célpontra mennek, aktívan kell velük játszani, pl madzagot húzni előttük, vagy kergetőzni velük, ha azt szeretik. Extra lusta megoldás: ágyból száraztápot dobálni :-)


Mekkora a lakás, van lehetősége a macsnak a konyhapulton kívül 3d-ben mozogni? Pl ablakpárkány, polc, szekrény, ahonnan fentről szemlélheti a birodalmát?


Mennyire rossz a két cica viszonya? Van elég külön helyük? Általában a nem kölyökkortól összeszokott macskák inkább csak elvannak egymás mellett, nem lesznek öribarik. (Persze vannak jófej, barátkozós cicák is, de én úgy tapasztaltam, hogy ez a ritkább.) A játék két macska között elég durván tud kinézni, az is lehet, hogy nem támad ez a cica sem, csak más a stílusa, mint a másiknak, ha a másik nem fél tőle, játékot kezdeményez, akkor lehet, hogy nincs ezzel igazán gond.

2015. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!