Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy most értünk haza az állatorvostól, csak aggaszt, amiket mondott, ezért tapasztalatokra lennék főként kíváncsi, hogy több ötletünk legyen.

Adatok:1 év körüli, befogadott, 4 hónapja ivartalanított exkandúr, kinti-benti cica, befogadásnál (kb 3 hetesen) nagyon súlyos macskanátha, amiből 1,5 hónap alatt gyógyult ki, fél éves kora előtt bélgyulladás, a székletét nem tudta tartani, 2 hónapos orvosi kezelés következtében nehezen, de sikerült megmentenünk.

Jelenlegi problémánk: tegnap előtt semmi baja nem volt, tegnap reggel munka előtt kiengedtem, vidáman futott játszani, este nem jött haza (már akkor tudtam, hogy gáz van, sosem csinált ilyent). Ma reggel a szomszédék udvarában megtaláltam, nagyon rossz állapotban. Olyan volt, mintha altatva lett volna, csak tántorog + a bal első lába az első izülettől összecsúszik, mintha zsibbadt lenne neki, és hideg is a kis tappancsa. Behozta, míg felhívtam a dokit, ivott egy csomót. Elindult fel utánam az emeletre, de visszagurult szegény, úgy kaptam el.

Doki megnézte, láza nincs. Hugyhólyagja viszont hatalmasra dagadva, meg a húgycsövén valami kő anyagához hasonló cucc volt. Azt mondta, ivartalanított kandúroknál előfordul a kő, de ő még fiatal ahhoz. Meg ahogy tapintotta, nem a szokásos kemény, hanem ahogy ő mondta, citrom kemény, mintha megvastagodott fala lenne. Plussz ami aggasztó, hogy nem látszik rajta a vizelési inger, nem akar folyton leguggolni. Tapintásra fájt neki, végig nyávogott. Kapott 4 injekciót, amik elvileg segítenek neki, de csak csóválta a fejét, az általam bénulásosnak ítélt tünetekre nem igen tudott mit mondani, most annyit mondott, figyeljük meg, ha gáz van, 24 órán belül visszük vissza.

Szóval a kérdés: mi lehet az, ami a húgyhólyagot érinti és a tünetek 24 órán belül, szinte egyik pillanatról a másikra alakulnak ki, bénulásos jelleggel, étvágytalansággal, kedvtelenséggel. Inni iszik azóta is, viszont pisilni nem volt.

Az orvos a legjobb a környéken, plussz hétvégén ő az egyetlen elérhető, és mivel már kapott 4 injekciót, amiről nem tudom, hogy mi volt, így nemmis vinném más dokihoz, nehogy keresztbe kezeljék.



2015. jún. 13. 10:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Közben hányt egyet, csupa vizeset, kérdezte is a doki, hogy nem hányta-e ki, amit ivott. Ez most folyadékos volt, nem igen volt benne szilárd anyag, de nem tudom, hogy a kapott injekciók hatására, vagy a betegséggel kapcsolatban.
2015. jún. 13. 10:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs sajnos, hogy mi lehet a baja. Viszont én a helyedben felhívnám a dokit, és azt is elmondanám, hogy hányt, plusz alaposan kikérdezném, hogy milyen gyógyszert kapott, az mire hat, ő szerinte mi okozza a tüneteket, milyen betegségre gondol stb. stb.

Ha nem kapsz tőle megnyugtató választ, mégiscsak kellene keresni egy másik állatorvos, lehetőleg egy jól felszerelt rendelőt, ahol pl. csinálnak laborvizsgálatot, ultrahangot, röntgent! Ha nem tud pisilni, valószínű, hogy műteni kell vagy katéterezni, máskülönben elpusztul. Próbálj sürgős esetekre specializálódott ügyeletet, állatkórházat keresni.

Esetleg autó nem üthette el? Ez megmagyarázná a lábát is. Egy röntgen, uh mindenképpen kellene. Ha nem pisil, ne várj vele 24 órát!

2015. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vidéken nem olyan egyszerű ügyeletet találni, a legözelebbi állatkórház 80 km-re van. Ez a doki felszerelt, ő eddig is megoldotta a dolgainkat, bízok benne. Most is a helyzethez képest megnyugtató volt, elmagyarázta, mit kell figyelnem, hogyan... az elütés biztosan kizárt, nem megy ki az utcára és falun egy mellékutcában lakunk, naponta 1-2 autó jön csak, azok is óvatosan, meg semmi nyoma sérülésnek.

Amit a doki mondott: furcsa tapintású a hólyag, nem az az igazi kemény, kő miatt, ezért aggasztja a dolog, hogy esetleg megvastagodott fal, esetleg elrákosodott hólyag. A hányas miatt felhívtam, azt mondta, a nagyobb gyógyszerdózis megdobta a gyomrát, ha többet nem fog hányni, akkor ezen a téren nincs baj. 9 körül kapta az injekciókat, 10 felé értünk haza, utána hányt, azóta semmi, de vizelet sem, se inger. Ezt is mondta, hogy aggasztó, mivel köves macskának folyamatos vizelési ingere van, neki pedig nem.

Mikor telefonáltam, a műtétet is megemlítette,de azt mondta, még picit várjunk, fölöslegesen ne legyen felnyitva. 4 felé viszem vissza, remelem addig legalább pár csepp pisi lesz...

2015. jún. 13. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet mérgezés is, az én cicám emiatt pusztult el másfél napon belül. Kapott szurit ő is de egyszerűen menthetetlen volt, ha itt is ez a probléba akkor sajnálom! :'(
2015. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnap délután a cicám elpusztult. Visszavittem dokihoz, megkatéterezte,de már nem tudta felébreszteni. De azt mondta, nagyon furcsa, ő nem gondolja, hogy a kő (mert volt benne kő) volt az elsődleges probléma, és ha beleegyezek, akkor felnyitja, mert nem érti a dolgot, kis adag altatót adott be, ennyit simán bírni szoktak. Beleegyeztünk és kiderült, hogy a lépe végig volt repedve, a mája pedig leszakadt, szepszis miatt volt alacsonyabb a testhője, és a megindult kő is ennek következtében indult meg. Valószínű, 24 órán belül leesett valahonnan, ahonnan rosszul érkezett, ennek következtében történt, a cica menthetetlen volt. Biztosan nem gázolás vagy verés eredménye, mert semmi külsérelmi nyom nem volt, úgyhogy csak a leesés, rosszul érkezés lehet a dolog hátterében.

Köszönöm a válaszaitokat, sajnos ő már a szivárványhídon túl várja, hogy egyszer kövessem és újra játszunk :(

2015. jún. 14. 10:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy bele is rúghattak.
2015. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biztosan nem bántották, mert a felnyitás során látszott, hogy a hasfal, a rekeszizom sértetlen, nincs nyoma fizikai bántalmazásnak, egyszerűen olyan szögben ért földet, hogy a gravitáció ilyen erővel hatott a szervezetére. És ez mellett falun, mellékutcába, idegenmentes helyen lakunk, ahol mindenki állatbarát, mindenki ismerte a cicám, szerették is, úgyhogy nagyon nincs rá esély.
2015. jún. 16. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!