Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kéne még tennem, hogy a...

Mit kéne még tennem, hogy a régi macskám megszeresse és megszokja az új kiscicát?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves ivartalanított lány cicám, Cinnamon. Hat hetesen találtuk egy dobozban őt, már több mint egy éve. Ő sosem volt egy bújos cica sajnos, dorombolni is csak nagyon későn kezdett el. Simogatásra csak kb napi kétszer van igénye, akkor is csak kb 5-10 perc erejéig. Ha mi megyünk oda hozzá, hogy simizzük, akkor kelletlenül elvonul elhúzódik. Sajnos ez az egy év alatt semmit sem változott de igazából megszoktuk és elfogadtuk hogy ő ilyen. Nem akarjuk megreformálni a személyiségét.

Vasárnap elhoztunk egy 8 hetes szintén lány kismacskát mert azt gondoltuk a párommal hogy jót tenne neki egy cica barát hogy amikor mi dolgozunk ne legyen egyedül. Cinnamon nagyon játékos mindennel tud játszani szóval azt hittem nem lesz gond. Persze előtte sok helyen utánaolvastam az összeszoktatásnak és hát fel voltunk készülve a legrosszabbra. A kiscica teljesen más mint Cinnamon, még csak nyolc hetes de annyit dorombol, hogy teljesen le voltam döbbenve. Rendkívül bújós cica, nonstop bújik hozzánk.

De Természetesen Cinnamon utálja. Első nap pofonnal akarta üdvözölni, miután fújtatott párszor rá. Szerencsére időben sikerült megakadályozni a pofont.

A kicsit külön zártuk a mi szobánkba külön alommal és napi pár órára próbáljuk őket egymáshoz szoktatni a mi felügyeletünk mellett. Nem megy jól. Cinnamonon látom hogy kíváncsi és érdekli a pici mert nézi meredten egyfolytában, le sem veszi róla a szemét, nem is pislog, de ugyanakkor rettenetesen fél tőle. Bebújik a TV állvány mögé, mert felugrik jó magasra és onnan szemléli a játszó picikét. Ha a Kicsi megközelíti akkor azonnal ráfúj, szerencsére már nem pofozkodik, de valszeg csak azért mert egyikünk mindig ott van. Nem merem a Picit közel engedni hozzá, mindig ott vagyok a nyomában, nehogy bántsa.

Olvastam sok helyen hogy nagyon kell ilyenkor szeretgetni a régebben bent lakó cicával amit próbáltunk is, de hát ő nem engedi nem is szereti... ehelyett sokat játszunk vele, azt nagyon élvezi de csak akkor ha a pici a mi szobánkba be van csukva. Ha kiengedjük a picit nem játszik, a kicsit nézi meredten valamelyik sarokból.

Nektek volt hasonló szitutok??? Mennyi idő kellett míg összeszokott a két cica?

Arra a pillanatra várok hogy Cinnamon kezdjen el közeledni a kicsihez és ne fordítva de az a baj hogy nem merem közel engedni őket egymáshoz, nehogy baj legyen. szerintetek hagynom kéne hogy odamenjen a kicsi hozzá és lesz ami lesz?

nagyon aggódom, félek, hogy Cinnamon sosem fogja elfogadni :(


2015. jún. 18. 21:46
 1/3 anonim válasza:
Két 8 hetes cicám van nekem is.Nekem a kutya szoktatással van a gond.Szerintem próbáld meg hagyni hogy valamelyikük oda megy a másikhoz,esetleg azt is megpróbálhatod,hogy a két cicát a hónod alá veszed.Nagy bajuk nem lehet,hisz ott vagy és ha valami olyan van beleavatkozol.Sok sikert!
2015. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd őket ismerkedni, egy kis fújás meg egyetlen pofon nem valami nagy agresszió. Ha ettől pánikolsz, kíváncsi vagyok, mit szólsz majd, mikor először látod őket játszani :-) Ráadásul még egy hete sincsenek együtt, nem kell még aggódni.
2015. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pozitív élmények kellenek, amikor egymás közelében vannak. A játék eddig nem jött be, de tovább kell próbálkozni még csak néhány nap telt el. A legjobb pozitív élmény nekik a kaja, etessétek őket egy helyiségben tisztes távolságban. Aztán ha mindkét cicának van pokróca, vagy valami kedvenc tárgya, amin rajtahagyta a szagát, akkor azt vigyétek át a másik cicának, hogy szokja. De arra készülj fel, hogy lehet, hogy sosem lesznek "cicabarátok". Viszont azt mindenképp el lehet érni, hogy megtűrjék, ellegyenek egymás mellett. Esetleg nézd meg Jackson Galaxy Pokoli macskák sorozatának a témával foglalkozó részeit, sokat segíthet.
2015. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!