Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a macskámnak?

Mi a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán a macskám hazahozott egy egeret. Miután kivettem a szájából el kezdett habzani a szája és olyan furcsán ugrándozott szinte úgy mint egy nyúl és közben rángatta az egyik hátsó lábát. Veszett vagy mi van vele?

2015. jún. 22. 17:36
 1/4 AuroraRaw válasza:

sajnos, szerintem az :I

a veszettség tünetei (szerintem nézd meg, hogy mind stimmel-e, de főleg egy állatorvos tudná pontosan megmondani)

-nézd meg, hogy tud-e vizet inni, vagy kifolyik a szájából és csak nyáladzik tovább, vagy nehezen nyel (ha nem tud vizet inni, valószínűleg veszett)

-kicsi ingerekre hogy reagál? (hang, fény, stb? nagyon érzékenyen, esetleg görcsöl?)

-a természete megváltozott? (ha nyugodt volt, ingerlékeny lett, ha játékos, letört, kedvetlenebb lett?)

2015. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy megharapta az egér? (Élt még?)

Egyébként ha nem múlnak el a tünetek, vidd állatorvoshoz.

Veszettség ellen nagyon érdemes lenne minden kinti vagy kijárós cicát oltani!

2015. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egér még élt, mikor elvettem tőle. Igen, megváltozott a viselkedése, most eléggé furcsa. A fényre, hangra reagál, de inni nem tud.
2015. jún. 22. 19:53
 4/4 AuroraRaw válasza:

szerintem veszett :I

nagyon vigyázz magadra (ez valószínűleg az első fázisa)

nemsokára lehet hogy el fog kezdeni karmolni, harapni, és a veszettséget el lehet macskától kapni, szóval azonnal vidd el állatorvoshoz!

2015. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!