Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a kiscica szemével?...

Mi lehet a kiscica szemével? Kékes szürek hályog van minkét szemén. Lehetséges, hogy megvakul?

Figyelt kérdés

Mielőtt még lehordanátok,nem az én cicámról van szó,és nagyon jól tudom,hogy orvosnál lenne a helye,de sajnos nem rajtam múlik.:( Egy ismerősömhöz csapódott,aki így is már több kóbor cicát etet,nem tud,és nem is akar orvosra költeni...

Én felajánlottam,hogy elviszem,de kijenlentette,hogy ő nem fogja kezelgetni a szemét. Haza nem tudom vinni a kutyám és a kiállhatatlan macskám miatt.

Nagyon sajnálom azt a kiscicát,ki kéne találnom valami megoldást,de így még otthont sem tudok neki találni,mert sajnos így (betegen)nem kell senkinek:(((

Egyátalán mi lehet ez a betegség szemén? Gyógyítható?

Találkozott már valaki hasonlóval?


2010. márc. 2. 11:58
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Kiscicáknál ez elő szokott fordulni sajnos. Amikor esetleg az anyja nem tudja olyan szépen rendben tartani(esetleg mert koszosabb helyen vannak), be szokott gyulladni a szemük amikor kinyílik. Ez általában kötőhártyagyulladás. Szerencsés a kiscica, ha "csak" hályogos lett a szeme. Attól még lát, csak gyengébben, teljes életet élhet vele. Hagyományos kötőhártyagyuszi elleni szemcseppel javítható a dolog, az állatorvos sem tud vele többet tenni. Ne aggódj miatta, viszont ha csúnyán begyullad, bedagad esetleg, akkor mindenképp orvos.

üdv: sok cica gazdija

2010. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia. szomszédunk kismacskájával is ez volt,mi"gyógyítottuk meg",h kamilla teával törölgettük a szemét(nem csak csipára jó),olyan 2 hét múlva szépen kitisztult a szeme,eltűnt az a hártya:)
2010. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,most egy kicsit megnyugodtam,mert biztosra vettem,hogy meg fog vakulni,és gondolom úgy nem maradna életben sokáig...

Szerencsére nincs begyulladva neki,"csak" a hályog van rajta.

Gondolom magától nem fog javulni,igaz?Mindenképp valami szemcsepp vagy krém kellene.

És ha néha lekezelgetném neki,amikor arra járok,segíthetne valamit? Ez olyan heti 2x lenne. Szerintetek javulhatna egy kicsit?

2010. márc. 2. 14:00
 4/5 anonim válasza:

Bocsi, hogy csak most. Mindenképp kezelgesd neki, ha van rá lehetőséged, de ne krémmel, mert az beleragadhat, a szemcsepp jó. Egyetértek az utánam szólóval, a kamillateás borogatás is nagyon jó és nyugtatja a szemecskéjét. Mindig tiszta, új vattapamacsot használj a teánál, nehogy tovább fertőzd. Megvakulni biztosan nem fog, ne aggódj! Amúgy nekem sajnos van egy fél szemére vak cicám, orvos sem tudta megmenteni a szemét és ugyan olyan ügyes, mint a többiek, teljes életet él. Örülök, hogy van aki foglalkozik más állatkájával is!

Üdv: sok cica gazdija

2010. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia. Ha meg aktualis, egy valasz.

Valoszinuleg a macskanatha huzodott a szemere, es ezert van a halyog a kotohartyajan. Javitani, karbantartani lehet. Van kenocs, meg szemcsepp a kezelesere. Esetlegesen mutettel el lehet tavolitani a beteg hartyat a szemerol.

Elofordulhat, hogy felulfertozodik, es megvakul.

Egyebkent "betegen" is lehet talalni neki otthont. pl. itt van ket blog, amit olvashatsz ezzel kapcsolatban.:

[link]

[link]

Itt egy-egy testverpar ket tagja, hasonlo szembetegseggel rendelkeznek. Az egyikuk egeszen jol van, a masik kicsit betegebb volt. Neki mutetet is kellett csinalni.

2010. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!