Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kibékülnek a macskák idővel?

Kibékülnek a macskák idővel?

Figyelt kérdés
Be fogadtunk egy macskát kb 1 éves lehet de nem tudni fiú-e vagy lány.Már van egy 4 éves macskánk is csak most búgnak,morognak és fújnak egymásra a nagy elkergeti.Szerintetek kibékülnek vagy ugyan ez lesz végig,hogy verekednek stb ?Olyan írjon akinek van macskája és már át esett ilyenen? köSZI

2015. jún. 25. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűbb, hogy igen. De ha kintiek, az is előfordulhat, hogy az egyik továbbáll.

Hogyhogy nem tudjátok az új macska nemét, veletek sem barátságos?

2015. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 4éves macskánt benti de amelyiket befogadtuk az kinti lesz legalább is a kamrában vagy a raktárban fog aludni.Barátságos mindkettő igen.
2015. jún. 25. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet bent mindkettő? Ha már egy macska úgyis bent van, akkor már nem mindegy? Ha majd megbékélnek egymással, akkor jobb is lenne nekik, lenne társaságuk. Valószínűleg összebarátkoznak majd, de ha nem, akkor is megtanulják majd hogyan kell békességben élni, elkerülni egymást. De ha ritkán is, azért előfordul, hogy nem jön ki egymással két macska, van azért ilyen is.
2015. jún. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

15 eve van macskam, ugy irom. Most velem is az van ami veled.

Nem lesznek puszipajtik, soha. A macska maganak valo allat a kivetel akkor van ha tesok es kiskoruk ota egyutt vannak. Ha megfeleloen vannak egymashoz szoktatva akkor a hozott macskat is megszokhatja, de akkor sem tuti. Viszont ha feltekeny, stresszes a regi cica emiatt, struvit koves is lehet a stressztol. Ketszer mgjartam tudom mit irok. Allatorvost is kerdezhetsz, ugyan ezt mondja majd. Kenytelen leszel egy cicaval lenni.

2015. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, amit az utolsó írt, bármennyire hozzáértőnek állítja be magát.

Simán kijöhetnek még egymással.

2015. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De ha barátságos a most befogadott macska, akkor hogy nem sikerült megállapítani eddig, milyen nemű?


Nem teljesen értem a tartási körülményeket sem, de mindegy, nem tartozik rám. A lényeg, hogy általában egy idő után összeszoknak a felnőtt macskák is, ha egyébként jók a körülmények (nem extrém kevés a hely, foglalkoznak velük). Ritkább, hogy nem viselik el egymást, de előfordul. Mondjuk mire ez a kettő összeszokna, jó eséllyel már épp kirakod az újat.

2015. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a megoldás ott van, hogy milyen fokozatosan szoknak egymáshoz.

Én is könyvből tanultam, hogy az újat először egy helységbe kell bezárni, hogy ne is lássák egymást -csak szagolják. Aztán -legjobb az üveges ajtó ilyenkor- elhúzni a függönyt, hogy lássák is egymást. Ha ideges lesz valamelyik, akkor visszalépni, tovább várni.

Néhány nap múlva megint megpróbálni.

Aztán felügyelet mellett egyik kint másik bent a külön helységben enni adni nekik, mi középen az ajtóban ülünk. Ha valamelyik nem mer enni, idegesnek látszik, megint visszakozni, várni néhány napot.

Így lehet naponta-néhány naponta-hetente de lehet, hogy hosszabb idő alatt egy-egy lépéssel közelebb hozni őket egymáshoz. Végül -esetleg mág hónapok után is- megszagolják egymás orrát -és hátsófelét-. Felügyelet nélkül még mindig nem szabad őket összeengedni, csak miután már látszik,hogy mind a kettő megtalálta a helyét biztonsággal.

A lényeg, hogy nagyon lassan, türelmesen, és az ő tempójuknak megfelelően haladjon az összeszokás, lépésenként.

Van akiknél ez néhány nap, de lehet néhány hónap is.

Viszont nagyon érdekes figyelni, látni, hogy hogyan viselkednek!

2015. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előszor is nem ártana ivartalanítani őket. Másrészt sokszor nemtől is függ az ilyesmi. Az én cicám ivartalanított nőstény, és minden lánymacskával eddig nagy barátnők lettek, a kandúroktól meg el kellett különíteni akkor is, ha kölykök vagy ivartalanítottak voltak. De ez sem általános szabály. Macskája válogatja, vannak esetek ahol mindenféle felállásban is működik a dolog, vagy egyáltalán nem működik semmilyenben sem.
2016. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!