Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az nagy baj ha 4 hetesen...

Az nagy baj ha 4 hetesen elválasztom a kiscicát az anyukájától? /

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném már és olvastam hogy az már pont jó kor hogy elhozzam :) Szerintetek?

2015. jún. 26. 08:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2015. jún. 26. 09:44
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha épp törvény nem tiltaná akkor is hülyeség lenne 8 hetes kor alatt elhozni: rengeteget tanulnak az anyjuktól és az alomtestvéreiktől. Olyan dolgokat is, ami később az emberrel való együttélésben lesz hasznos: hogyan kell a pisit-kakit elkaparni maga után, mekkorát lehet harapni/karmolni a másikba anélkül, hogy kapna egy pofont stb.

Amiért ez a tanulási szakasz kimarad az életükből a korán elválasztott cicáknál gyakran alakulnak ki viselkedési problémák.

2015. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám az anyukánál és tesóknál legalább 10 hetes korig.

Van egy cicám aki szar helyre született és kb olyan 7-8 hetesen kaptam meg,azóta 10 éves,de viselkedési problémái vannak.Ezt eredményezi ha nem a kellő időben választják el a tesóktól.

2015. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Ne hozd el, a saját érdekedben sem, nincs rosszabb mint egy anyahiányos macska, aki éjjel-nappal majd a te ruháidat, ágyneműdet szopizza, ami azzal jár hogy minden csupa nyál mindig. Nekem pont ilyen a cicám, akit 4-5 hetesen egy idióta kidobott a házunk elé és azóta neveljük. Ő meg azóta hiányolja az anyját meg hogy szopizhasson, pedig már másfél éves.
2015. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 macdln ***** válasza:

Nekünk van egy hat és két nyolc hetes kiscicánk. A kisebbet öt hetes korában kaptuk, a nagyobbakat 7 hetes korukban. Mindegyik ugyanolyan jól fejlődik, nem sírnak anyukájuk után, játékosak, szinte teljesen szobatiszták, szerintem amit kellett meg tanulták anyukájuktól, szocializálódtak (bár ez a folyamat minden cicánál más és más). Nagyon édesek.Megeszik az alutasakos eledelt és jutifalit is kapnak, ha ügyesek, viszont vigyázni kell, hogy mit adsz neki inni, enni, nehogy hasmenése legyen.

Ha még sosem volt cicád, akkor vegyél egy róluk szóló könyvet vagy olvass el néhány cikket az interneten.

Én sem vagyok még tapasztalt macskás, de rengeteg mindent tudtam már meg róluk. Nagyon szeretem őket és a negatív válaszok elkerülése végett (ez nem a kérdezőnek szól): A cicáink féregtelenítve, oltva vannak és majd ha abban a korban lesznek ivartalanítva is lesznek.

Kedves Kérdező! A kiscicát, ha azt szeretnéd, hogy sokáig veled legyen, akkor még kb.másfél-két hétig ne hozd el az anyukájától(ez csak egy jó tanács).Az előző cicánk 4-5 hónapos lehetett, mikor találtuk, felhizlaltuk, nagyon szerettük és kb. 10 hónapos volt mikor el ment tőlünk. :( Mikor nem voltam otthon kiszökött az utcára és elütötték szegénykémet. :(

Szóval majd erre is nagyon figyelj. Ha nőstény a kiscica, akkor 12 hetes korától már lehet ivartalanítani, én ezt olvastam, de szerintem nem szabad még ilyen pici cicát.(én kb.fél éves korukban fogom őket ivartalaníttatni)

Fontos az ivartalanítás, hogy nőstény esetében ne legyen túlszaporulat, akiknek enni-innivaló és egy szerető új gazdi kell, ha pedig nem találsz nekik gazdit, veled maradnak, féregteleníteni, oltani, bolhátalaníttatni kell őket, majd egyszer ők is felnőnek és ez így megy tovább.

Persze ezeket csak jó tanácsnak írtam. Ne hargudj, ha túl sokat írtam, de összességében ennyit a macskatartásról.

Sok boldog évet a kiscicával ! :) :)

2015. jún. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem miért kell azokat leteremteni, akik csak segítenek!

Mint már előttem is írták MINIMUM 10 hetes koráig az anyjával a helye. Nem nyolc. Négy hetesen még szopik szegény, és annyi biztos, hogy nem fog hamarabb szobatisztává válni sőt, az ilyen korán elválasztott cicákból lesznek később az utcacicák, akiket azért dobtak ki, mert bekakáltak/pisiltek.

2015. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!