Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez? Miért kell "minden"...

Mi ez? Miért kell "minden" macskát ivartalaníttatni? Többi lent

Figyelt kérdés
fent vagyok több macskás facebookos közösségben is,és bárhová kirakja valaki hogy a macskája szült és eladó kiscicák vannak rögtön úgy elkezdik szidni őt hogy húúú nem értem........
2015. jún. 18. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az utcák tele vannak kóbor macskákkal. A legtöbbjük nem kell senkinek és felelőtlen emberek meg hagyják hogy évente 2szer szüljön a macskájuk miközbe ez egy olcsó ivartalanítással megszüntethető lenne. A macskának sem tesz jót ha állandóan szül, a kandúrok meg verekednek, halálos sebeket, fertőzéseket kaphatnak. Ez mind megelőzhető lenne.
2015. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Mert sok a gazdátlan állat, amelyek egyébként sokféle, emberre káros betegséget is hordozhatnak.
2015. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Mert sok a kóbor állat. Feleslegesen szaporodnak. az eladó cicák jó esetben TENYÉSZTŐTŐL vannak és remélhetőleg nem szaporítóktól.
2015. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert vannak tenyésztők, és vannak szaporítók. Utóbbi a te ismerősöd.

Ha tenyésztőtől akar az ember macskát, vegye a fáradságot és fizesse ki. Ha szimpla házi macskát akar, menjen el egy menhelyre, ahol halomszámra megtalálhatók a szaporítók által kidobott kiscicák... Ugyanúgy mint a kutyáknál.


Bár megjegyzem, én fontosabbnak tartom a kutyák ivartalanítását. Persze ha városi, lakásban tartott a cica, akkor azt is, de nekem falunk például a macskáim mindig fialtak, a kicsiket szépen felnevelte, és maradtak nálunk ők is. Ellátják magukat. És furcsa módon csak a cicák anyja fialt, a többi nőstény sosem, Gondolom volt valami hierarchia vagymi...

2015. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A macska nem szül, hanem fial.

2. Mert rengeteg a kóbor macska, és nagyon sokan kirakják az erdőszélre, ha nem viszik el őket.

3. Sokan csak kölyök korában szeretik az állatot, mert akkor még milyen aranyos.

Te mit tennél, ha évente megtízszereződne a macskaállományod, és nem tudnád elajándékozni?

2015. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert sokkal több macska születik, mint amit el tudnak ajándékozni --> sok a kóbor állat.

Amit felelős állattartókhoz tudnak elajándékozni, ahol a macska nem fogyóeszköz meg biodíszlet, az még kevesebb.

Mert meg lehet vele előzni egy csomó ivarszervet érintő betegséget.

Mert az ivaros benti macska nyugtalan és stresszes (meg jelöl és/vagy vérnyákol).

Mert az ivaros kijárós kandúr verekszik a többi ivaros kandúrral, amivel súlyos sérüléseket (nem egy fél szemű kandúr van a környéken) és fertőző betegségeket tud összeszedni.

Mert az ivaros kijárós nőstény vemhesül. A kölykök kihordása és felnevelése kegyetlenül megterhelő az anyamacska számára. És évi 2-3x tudja ismételni. Ez évekkel meg tudja rövidíteni a macska életét. (Gondolj bele, az embereknek sem ajánlott szülés után rögtön teherbe esni.)

A fogamzásgátló tabletta és injekció hatásai meg még nincsenek kikutatva - valószínűleg káros. És nem egy olyan embert ismerek, aki elfelejtette időben beadatni a macskának/kutyának és vemhesült.

2015. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

az én kislány cicám évente 1x szül. amikor kezdenek megnőni a cicák teljesen fel van dobva, hordja haza nekik az élő egeret, madarakat hogy tudjanak játszani velük a kicsik, tanítgatja őket, játszik is velük, újra kiscicaként viselkedik néha az anya is.

én ettől nem fosztanám meg. 7-8 éves és minden évben találtunk gazdikat a cicáknak. főleg mivel a vakondot is megfogják, jó vadászok. ha teher lenne az anyacicának akkor ivartanaíttatnám. de mivel tényleg látom, hogy szeret anya lenni, foglalkozni a kicsikkel, ezért nem bánom. van amikor megtartunk 1 cicát az alomból, de általában tényleg van rá kereslet.


én azt nem értem, amikor valaki a kiscicákat vízbe fojtja stb.. inkább szóljon az ilyen kifizetem neki az ivartalanítást akkor is ha emiatt nélkülöznöm kell.. és szerintem sokan vannak így.akik ilyen barbárok és módszeresen évről évre ölik a kicsiket, ahelyett h elvinnék orvoshoz a szerencsétlen macskát...azokat ütném agyon az biztos.

2015. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én bevezetném a macska chip-et is...


Kérdező ezt kérdezd meg a barátnőmtől, aki semmit nem hagyhat a kertben a 2 gyerek mellett, mert még a hinta meg a csúszda is tiszta macsakhúgy. Folyamatosan. Annyi a környékünkön a kóbor macska, hogy megszámolni sem lehetne. Nekünk van kutyánk, így mi szerencsére mentesülünk ettől.


Nem lehet minden macskának normális gazdát találni, és ne akarja nekem senki megmagyarázni, hogy egy macska szeret anya lenni, ezért minden évben lehozatnak vele egy almot, mert az milyen jó neki... Mert annak az 30-50 macskának biztos mind jó helye van... Persze.


Igenis, minden kedvtelésből tartott állatot kötelezően ivartalaníttatni kellene.

2015. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert túl vannak szaporodva. Felesleges újabb és újabb kiscicáknak világot látnia, amikor tele vannak a menhelyek és az "útszéle". Rengeteg a kóbor, beteg, gazdátlan, gondozatlan macska.

Ha valaki kiscicát szeretne, akkor tavasz táján-nyár elején talál a menhelyeken bőven.

2015. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

13.11-es: én is bevezetném a macska chipet is és a kinti-kijárós cicáknál kötelezővé tenném a veszettségi oltást, ugyanúgy, mint a kutyáknál.

Csak az a baj, hogy a kutyák nagy része SINCS chippelve és oltva sem, még a kötelező veszettségi oltást sem kapják meg. Hiába kötelező, senki nem ellenőrzi. Személy szerint is sok ilyen kutyáról tudok, és nem tudok ellene mit tenni. Arra meg nem telik, hogy én oltassam-chippeltesem más barom kutyáját is.

2015. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!