Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jelenleg nem lát a cicám....

Jelenleg nem lát a cicám. Szerintetek jól lesz?

Figyelt kérdés
Van egy anya macskám akinek két kicsije lett. Mikor lehozta őket az egyik kicsinek már eleve levolt ragadva a szeme majdnem teljesen, ahol pedig kilátszott tiszta piros volt. Aztán kamilláztam a szemét, de persze nem használt. Majd kenőccsel kentem, de az se volt jó neki. Több cicánk is van így szerintem megfertőzte a többit. Vagyis azóta a legtöbbnek könnyes,összeragad néha (de nem teljesen). Egyébként az orvos ajánlotta a krémet, meg szemcseppet is. Most már cseppentek a szemébe, de a kicsi nem lát :/. a szemei nagyon pirosak teljesen.. Szerintetek helyre jön a szemcsepptől?

2015. jún. 27. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem látjuk, nem tudjuk a diagnózist, kb semmit nem tudunk. De ha az orvos nem mondta, hogy nem fog látni, akkor van rá esély.

van egy kutyám, fél éves. 2 hónaposan volt egy szemamputációs műtéte, pár hete műtötték a másik szemét. Fekélyes volt, ha nem műtik, megvakul (átlyukad a szeme). Már temettem a kutyámat, de lát. Életvidám vakarcs, pedig már temettem. Ezt csak azért mesélem el, mert ennyi infó alapján igen, van rá esély, hogy jól lesz.

2015. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából az orvos sem látta a kicsit..:/
2015. jún. 27. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Akkor meg szép esélye van arra, hogy megvakul, ha még nem látta a doki.

Istenem, micsoda IQ-harcosok vannak itt.

2015. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kezdetben folyton bujkáltak és csak nemrég jöttek elő. Én k.va nénikém, hogy voltam olyan naiv, hogy azt feltételezzem kicsit jobb lesz a kamillától vagy a kenőcstől és még nem próbáltuk addig nem vittük orvoshoz. Végül is ez nem egy kérdezős oldal és nem lehet megkérdezni, hogy ha valakinek volt már ilyen akkor neki segített-e. -.-
2015. jún. 27. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:

nekünk ugyanez volt a 2 nálunk született kiscicánál

teljesen egészségesen születtek, aztán elkaptak valami fertőzést, és én is csak azt vettem észre hogy az egyiküknek nagyon csúnya a szeme

be volt dagadva, hályogszerű képződmény volt rajta

mire állatorvoshoz elvittük, már megvakult mindkét szemére, nem tudták megmondani, hogy mi a baja

kaptunk rá kenőcsöt, hogy avval kenegessük, de az már nem hozta vissza a látását szegénykémnek

8 hónaposan mindketten elmentek, valamilyen rejtett betegség következtében

úgyhogy azt javaslom, mindenképp vidd el állatorvoshoz őket, mielőtt túl késő lenne

lehet, hogy a doki még a szemproblémákon kívül valami mást is észrevesz, így meg is mentheti a cicáid életét

2015. jún. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire való szemcseppet használsz, és mi a cica baja. Sokféle hatóanyagú szemcsepp van ugyanis.

A cicának valószínű fertőzése van, lehet macskanátha vagy valami más. SÜRGŐSEN el kellene vinned állatorvoshoz! Ő tudja megállapítani, hogy mi a baja, és fog-e még látni.

A többi cicát is kezelni kellene, mielőtt ők is megvakulnak.

2015. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Egyébként az orvos ajánlotta a krémet, meg szemcseppet is" Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. Látatlanban nem mond semmit az orvos, mert meg kell néznie. Lehet vírusfertőzés, lehet baktériumfertőzés, bármi. Mindegyikre másféle szer kell. Ha az egyik nem jön be, ad másikat. Enyémnél harmadszorra sikerült megtalálni, melyik a jó. És nem azért, mert fakezű a dokim. Ha nem akarod, hogy valóban megvakuljanak, feltétlenül vidd el őket holnap.
2015. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!