Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt olyan macskátok, aminek...

Volt olyan macskátok, aminek hülye neve volt?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy Skyrim nevű macskám, korábban volt egy Samu nevű nőstény macsekom, és egy Dimus nevű fiúcicám. A ti macskátoknak mi a neve? :)

2015. jún. 29. 11:27
1 2 3
 21/27 macdln ***** válasza:

Négy kis brit cica :

[link]

Balról a harmadik azért eléggé feltűnően nem kék, hanem, lila. Szerintem nagyon cukik :)

2015. júl. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Legyen igazatok, de akkor én festő létemre színvak vagyok :D Nekem mindkét féle macska szürke. Az egyik sötét, a másik világos. (tudom, hogy hivatalosan kék, még a sötétnek alá is írom, de a világos minden csak nem lila)

Lila: [link]

2015. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
De ja, cukik :D Egy sötétszürkét elfogadnék :D
2015. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 macdln ***** válasza:
57%

Tudod máshogy vannak a színek a való életben nálunk embereknél, mint az állatok "színmegnevezései". De egyébként, ha festő vagy, akkor tudod, hogy nem csak a sötétlila létezik. Sok árnyalata van. :

[link]

Azt nem tudom, hogy, hogyan keletkeztek a különböző színek a különböző állatfajoknál. Mikor régebben (a 19-20. században) kezdtek elterjedni a különböző macska,-kutyafajták, akkor v.hogyan el kellet nevezniük az új színeket. A macska-kutya egyesületek és a tenyésztők nem nevezhetik sötétszürkének meg világosszürkének ezt a két színt. (Egyébként szerintem nem is hasonlít ez a két szín.) Gondolom az alapján nevezték el az addig még nem ismert színeket, amikre a legjobban hasonlítanak, és ez a "világosszürke" szín a lilára hasonlít a legjobban. De, aki, ahogy akarja úgy nevezi. Hivatalosan akkor is lilának nevezik.

Aki szeretné, hogy átnevezzenek egy színt, az menjen be egy macskaegyesületbe vagy v.mi hasonlóba és mondja el, hogy ő, hogy nevezné. V.színűleg nem fogják meghallgatni. :)

Több száz macskaszínváltozat létezik. Biztos van köztük olyan, aminek a megnevezésével nem ért mindenki egyet.

De, ha festő vagy nem muszáj, tudnod, hogy melyik színt, hogy nevezik vagy, hogy miért nevezték el úgy. De igazából már nagyon eltávolodtunk az eredeti kérdéstől,ami ez volt : "Volt olyan macskátok, aminek hülye neve volt ?"

Én meg erre leírtam, hogy, hogy hívják az én cicáimat, majd egy hasonló kérdésnél legközelebb nem írom oda a színeiket. Talán nem kellett volna, de a szabályzat nem tiltja.

2015. júl. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 macdln ***** válasza:

Én tisztában vagyok a lovak színeivel is, de pl. nem tudom, hogy miért nem hívják a sötét pej színt bordónak. Mert nekem nagyon olyan hatása van. A pej meg olyan, mint a sötétbarna.

A sárga a barnára, az albínó szín meg a tejeskávé színéra emlékeztet. :) Az albínóról azt, hittem, hogy a fehéret jelenti, mint még jó pár állatnál. Nem tudom, hogy minek nevezték el így, de biztos megvolt az oka. :)

2015. júl. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lovaknál az albínó a rózsaszín bőrt jelenti hófehér szőrrel. Nem tudom milyen tejeskávéról beszélsz, nekem az a palomino (izabella fakó) leginkább.
2015. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2015. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!