Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rendben van a súlya? Ha nem...

Rendben van a súlya? Ha nem hogyan lehetne kevesebb?

Figyelt kérdés

Van egy -majdnem- 10 hónapos házi ivartalanított nőstény cicám. Leginkább három kiló körül van, amikor jön hozzánk valaki megjegyzi hogy garfield. Én kikérem magunknak, borzasztó nagy bundája van, négy centi vastag (képes voltam megmérni :D), és alul hosszú is.


Ha ez a súly sok, hogyan fogyaszthatnám le, anélkül hogy éhezne? Royal canin szárazat kap, meg konzervet, kijárós cica. (ami nem jelent semmit mert nem futkározik hanem alszik valahol...)


2010. márc. 2. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Áááá! A 3 kilós cica kifejezetten kicsi.

Nekem a kislánycicám (szintén 10 hónapos), nemrég még 2,8 kiló volt, és a doki azt mondta rá hogy túl vékony. Azóta már 3,4 kiló, most már azt mondta jó a súlya, de még mindig hízhat egy picit. És ő kifejezetten kistermetű cica.

2010. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A mienk is, 45 centi.

Hát akkor hülyék az ismerőseim :)

2010. márc. 3. 15:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém mondjuk kandúr és centire sem tudom, hogy mekkora de 6 kiló és nem kövér (sőt nyáron kifejezetten vékony, még mondják is) de magas és hosszú cica. Egyébként sima házi macska.
2010. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a cicád kistermetű nőstény akkor akár sok is lehet, de látatlanban erre bármit mondani? :)


csináld ez végig:

állj a cicád fölé, majd két oldalról helyezd az ujjaidat a bordáira. mozgasd a kezed előre hátra, közben figyeld érzed-e a bordáit. ha az ujjaid "pattognak" a bordáin akkor alultáplált, ha a bordák puhán, de jól érzékelhetőek akkor ideális súlyú, és ha nem tapinhatóak, ill a zsírpárnán csúszkálsz az ujjaiddal akkor kövér a cicád.


mivel írtad, hogy a cicád nagy bundájú, próbáld meg ezt a procadúrát akár 1-1 ujjal, de úgy hogy a szőrét szétfésülve a bőrére próbálod helyezni az ujjaid. ezt akkor csináld ha az előbb leírtakat nem érzed a bunda miatt.


a kezednek hihetsz, az ismerőseiden meg mosolyogj, és egyébként is garfieldot szeretjük:)


A Royal kiváló macskatáp, csak figyelj az adagolására!

2010. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ugy lehet érezni tehát pont jó:)

garfieldot a tv-ben szeretjük nem a macskán :D

2010. márc. 5. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hát ugy lehet érezni tehát pont jó:)"


tehát a kérdés megválaszolva, a cicád nem túlsúlyos! :)

2010. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. márc. 6. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!