Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok amikor egyre...

Mit csináltok amikor egyre kevesebb és kevesebb türelmetek marad a saját gyereketekhez? Valami nincs rendben, érzem de nem tudom mit csináljak!

Figyelt kérdés
16 és fél hónapos a kislányom, megint nem alszik vagy másfél hónapja, kimerült vagyok, már érzem hogy hamar felmegy a pumpa, vele ugyanúgy játszok, foglalkozok, próbálom tartani magam hogy ne érezze. 1 éves volt mire átaludta az éjszakát, most meg megint nem és nem tudom miért kel éjjel, komolyan mondom nem a lányom dől ki hanem én!
2010. aug. 5. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget valakitől, hogy egyik nap egy délutánra, vagy legalább 1-2 órára vigyázzon a gyerekre, és ne legyen lelkifurdalásod emiatt, hanem szervezz magadnak vmi programot, lehetőleg vmi kényeztetőt, nem baj pl ha kozmetikushoz mész, vagy egy jó masszázsra, kikapcsolódni, de egy mozi vagy egy séta (egyedül:) is megteszi. Kicsit lazíts, hidd el, egy ilyen délután után újult erővel fogsz nekiállni. Vagy kérhetsz reggelre is segítséget, hogy te még kialudd magad egy kicsit, amikor a baba már felkelt (reggeliztesse más)

Néha kell 1-1 órácska önamgunk számára, hidd el, nagyon fel lehet belőle töltődni, utána sokkal jobban fogod érezni magad és türelmesebb leszel.

És még: nem kell mindig foglalkoztatni, néha kicsit játsszon el magában, és az sem árt, ha megtanulsz vmi relaxációs gyakorlatot, amivel lazíthatsz, ha kell, pl lásd itt: [link]

2010. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez a helyzet, néha már üvölteni tudnék!

Nappal jól el vagyunk, de az éjszakánk borzalmas!

Ha apa hazajön este, foglalkozzon a gyerekkel, te meg végy egy forró fürdőt vagy sétálj ilyenkor!

És ha a gyerek alszik nappal, hagyjál csapot-papot és feküd j le! Ez nagyon fontos!

2010. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki hiszi ki nem:mi hívtunk egy embert, aki bemérte, hol vannak a hartmann zónák és a vízerek majd átrendeztük a szobát...az első éjszakától kezdve nem ébred és reggel 1/2 9-ig alszik...
2010. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! Már 2 napja azt csinálom hogy megkérem anyósomat vigye el sétálni a lányom, ő nyugdíjas, szívesen meg is teszi kérés nélkül is. Már én is fontolgattam hogy délben mikor leteszem aludni akkor én is eldőlök. A férjem ma is reggel 7től dolgozik este ki tudja meddig, bár ez csak most van így, lehet ezért is viselem ilyen nehezen, de szerencsére van maszekja. Mostanában csak reggel találkozik a lányával mielőtt munkába megy. A kozmetikus dolog jó ötlet, azt hiszem kikapcsolódok :))
2010. aug. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!