Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskával...

Mit csináljak a macskával hogy a helyére hugyozzon?

Figyelt kérdés
kezdem unni hogy szarni tud a helyére, hugyozni meg mindig ahogy épp kedve tartja.

2015. júl. 1. 12:15
1 2
 11/14 BlueW(olf) ***** válasza:
Az ára változó, az én lányom 16000 ft volt, a fiúknál ez olcsóbb, igaz, én is megúszhattam volna másik állatorvosnál olcsóbban. Plusz vannak akciók is.
2015. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
sztem 10 E körül van kandúrnak átlagban. ha benti macska akkor muszáj lesz ivartalaníttatnod, ugyanis ha rászokik a jelölésre az nagyon büdi lesz . gondolom még nem jelöl hanem csak máshova pisil
2015. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ktigam válasza:

3 hónaposan még nem jelölnek.


Normális esetben ha egyszer-kétszer megmutatod neki az almot, oda kellene, hogy végezze a dolgát. A macskák ösztönösen szeretik elásni, elrejteni a kakit, pisit.


Néhány ötletem van:


Mindenképpen ki kell zárni a betegséget.

Ha nincs szervi baja, elképzelhető, hogy az alom nem tetszik neki. Vagy koszos (naponta minimum egyszer ki kell tisztítani), vagy ha illatosytott alomról van szó, nem szereti az illatát. Ha kimostátok az alomtálat, lehet, hogy a mosószer szaga riasztja el. Hipót, ecetet, citrusfélék illatát nem szokták szeretni.

Nálunk volt olyan macska, amelyik az állagát nem szerette az alomnak. Egy más típusú almot kellett beszerezni neki.


Lehet valamilyen lelki probléma is. Ha túl sok stressz éri a macskát, hajlamos például máshová vizelni. Ha büntetéssel próbáljátok nevelni, csak rosszabb lesz. Ha valamilyen trauma érte régebben, attól is kialakulhat. Ha valamelyik családtagod rendszeresen rosszul bánik vele, attól is.


Elképzelhető, hogy nem foglalkoznak vele eleget. Ez elég összetett dolog. Ilyan kiscicák igénylik a sok játékot. Ha nincs másik háziállat, akivel jól kijön, az emberek nem játszanak vele, nincs elég játék a lakásban, nincs hova elbújnia, felmásznia, kergetőznie mivel, akkor is kialakulhat az unalomtól a stresszes állapot.

2015. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
mindenképp elviszem orvoshoz, mert hasmenése jelentkezett nála pár napja, és naponta 4-5x végzi a dolgát
2015. júl. 3. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!