Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem árt a cicának ez a meleg?

Nem árt a cicának ez a meleg?

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó, hogy van egy légkondi a nappaliban, de a macskám ki nem állhatja, ezért a 32 fokos kisszobában alszik, ráadásul a napon. Inni azért kap rendesen, de lehet valami baja a melegtől?
2015. júl. 7. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

"A macskák élvezik a meleget és a napsütést, gyakran alszanak napos helyeken. Magasabb hőmérsékleten érzik jól magukat, mint az emberek, akik számára a 44,5 °C-nál nagyobb bőrfelszíni hőmérséklet már nehezen elviselhető, míg a macskák akkor kezdik kellemetlenül érezni magukat, ha a bőrük 52 °C-ra melegszik."

Forrás: [link]

2015. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha van árnyék is a szobában, de mégis a napon alszik, akkor ne aggódj. van annyi esze, hogy odamenjen ahol neki jó
2015. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém hosszabb szőrű és szenved a melegtől ebben a kánikulában. Mármint látszik, hogy melege van, a szokásosnál is többet pihen, fekszik, kevesebbet játszik, többet iszik. Néha átsimogatom vizes kézzel, hogy hűljön.

Ha zavarná a nagoyn meleg, akkor nem feküdne a napra.

2015. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen klímakészülékből mindenféle fura hangok jönnek, talán olyan is, ami az emberi fület nem sérti, mert mi nem halljuk. A "sértő" talán túlzás, valószínű csak zavarja, vagy fél tőle.


Amúgy a macska nem hülye, megtalálja az árnyékot, vagy épp a kemencét, ha szeretné. De ha nem, akkor sem lesz semmi baja. Csak az ember ilyen elpuhult lény, az állatoknak nem okoz problémát a hőmérséklet. A macska kifejezetten a szívós állatok közé tartozik. (Csak egy saját példa: a macskák befeküdtek az üres vashordóba - el nem tudom képzelni, hány fok lehet ott - és már én zavartam ki őket onnét, mert már nekem "fájt".)

2015. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!