Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha fostos a macskám?

Mit tegyek ha fostos a macskám?

Figyelt kérdés

előre bocsájtom hogy akinek nem tetszik az a szó hogy fostos, húzzon a büdös ****ba :)

egy hete kb hasmenése van. azt hittem hogy az olcsó macskakonzervtől.. de nem. vettem neki olyat aminek kilója 2000ft fölött volt, (hozzá teszem nem ette szívesebben mint az olcsó spáros macskakaját) és attól is ment a hasa. tegnap óta elég drasztikus a dolog, mert nem bírja ki az alomig. tehát megáll, és ..ja.. elmentem a gyógyszertárba vettem neki gyerekeknek való hasmenés elleni port, amit bármibe lehet keverni, meg az állat eledel boltba 3900ft/kg-os száraz tápot ami elvileg megfogja a hasmenést. ezt adtam neki kombinálva , valamit segített, de nem az igazi. tegnap volt valami furcsa is a székletébe.. ilyen nyálkás átlátszó dolog. most csak a kínai kaja jut róla eszembe, mert az ilyen nyálkás és átlátszó. (nem poén..) alig akar enni, inni kicsit sűrűbben iszik, (gondolom észrevette magán a kiszárazás tüneteit)

állatorvoshoz nem viszem, mert nem vagyok hajlandó annyi pénzt bele ölni. (mindenkinek a saját dolga mennyire fontos neki a dolog) mindenki tudja hogy egy állatorvos rohadt drága főleg első alaklommal. megnézni, beoltja (mivel nincs oltva) ad neki féreghajtót, ad neki valami gyógyszert magára a hasmenésre, talán még valami immunerősítőt is.. ez ott van 10-13 ezer ft-ba. nekem meg közbe élnem kell. tehát azért folyamodtam az egyszerűbb módszerhez. (veszek neki minden félét, meg felteszik itt egy kérdést hátha kapok valami normális választ hogy mit tegyek vele..)



2015. júl. 11. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás, amit csinálsz. Ha nem akarod állatorvoshoz vinni, miért tetted fel a kérdést? Ha hasmenése van, valószínűleg fertőzést kapott, és ezt csak állatorvos tudja gyógyítani! Ha ennyire sajnálod a pénzt a macskára, akkor ne tarts állatot!
2015. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ásd meg a sírját, ha nem vagy hajlandó állatorvoshoz vinni

Amennyi szart veszel neki feleslegesen, ami úgysem használ, inkább fizetnéd ki az állatorvos költségeit helyette...

2015. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzó idióta...... Remélem az élettől visszakapod.
2015. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de kutyák vagytok. nincs ennyi pénzem hogy elvigyem. mit nem lehet ezen megérteni?!
2015. júl. 11. 12:54
 5/11 Duenna ***** válasza:
100%
"volt valami furcsa is a székletébe.. ilyen nyálkás átlátszó dolog" - Férges lett a macska, ezt féregűző tablettával és injekcióval lehet orvosolni. Tehát mégiscsak el kellene vinned orvoshoz, hogy megkapja a megfelelő gyógyszereket. Ha nem kapja meg, akkor tényleg el fog pusztulni. Választhatsz, hogy végignézed, vagy meggyógyíttatod. Amiket felsoroltál, miket vásároltál már neki össze, abból a pénzből az orvost is kifizethetted volna. Egyébként nem fog 10-13 ezer forintba kerülni az orvos és a gyógyszer, hidd el!
2015. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy kiegészítve többieket, nem fog kapni oltást mivel beteg állatot nem lehet oltani! Féreghajtani végképp nem.

Szépen bemész doki megvizsgálja,valószínűleg kap gyógyszert és ennyi, senki nem fog téged piszkálni hogy miért nincs oltása, és nem fog nyálcsorgatva a pénztárcádba turkálni,neki a cica élete fontos (legalább valakinek) és nem az hogy neked ez mennyibe fog fájni.

Én cicámnak másfél évig volt hasmenése mivel nem volt immunrendszere, 6 számjegyű összeg ott maradt dokinál, ha én is a pénzen lovagolnék már nem élne.

2015. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
félre értés ne essék. 1300ft volt összesen a kettő. nem vettem a tápból egy kilót, szimplán megemlítettem az egységárat. köszönöm a választ, egyébként édesanyámnak sok macskája volt, és ő úgy volt vele hogy inkább a macskát gyógyítja de nem eszik. akár hányszor kihívta, nem volt olyan vizsgálat ami 10 ezer alatt lett volna.
2015. júl. 11. 13:07
 8/11 Duenna ***** válasza:
89%

7-es kérdező! Azt tudni kell, hogy ha házhoz hívják az állatorvost, akkor felszámolja a kiszállási díjat is! Tehát, aki el tudja vinni az orvoshoz az állatot, az vigye el, megspórol egy-két ezer forintot!


A macskát különben nem kötelező oltatni veszettség ellen, csak javasolt. Tehát semmiféle szankció (büntetés) nem lesz, ha nincs beoltva a macska. A lényeg, hogy megfelelő gyógyszerrel el legyen állítva a hasmenése. És megfelelő étrendet kell beállítani, és az nem lehet sem cukros, sem zsíros, mert ezek mind hasmenést okoznak.

2015. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Duenna ***** válasza:
100%
7-es kérdező! Orvost is lehet váltani, lehet, hogy ami vizsgálat az egyiknél drága, a másoknál olcsóbb lesz. Aki állatot tart és felelősséget érez iránta, akkor ezek éppen olyan fontosak, mintha kisgyerek lenne a háznál.
2015. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Duenna ***** válasza:

A hasmenés kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy-érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, helytelen táplálkozás.


A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet.


A macska hasmenés típusai


- Gyakran, kis mennyiségű macska hasmenés: a vastagbél irritációja

- Naponta 3-4X, nagy mennyiség: emésztési, felszívódási probléma

- Kellemetlen szag: bakteriális fertőzés

- Olajos, vagy zsíros: felszívódási zavar (zsír)


A macska hasmenés kezelésénél először a tüneti okokat kell megszűntetni. Ételt ilyenkor nem szabad adni, a fokozott folyadékbevitel viszont nagyon fontos.

A hasmenés után előnyös, ha a cica az addig megszokott táplálékot kapja.

Ha bakteriális fertőzés miatt alakult ki a hasmenés, a macska antibiotikumot is kaphat.


Könnyen emészthető, magas táplálóértékű, rostban szegény, de vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételekkel szabad csak táplálni a macskákat, a macska hasmenéses időszak alatt, illetve a teljes felgyógyulásig.

Lehetőleg kerülni kell ilyenkor a zöldségek, gyümölcsök adását, kivéve a főtt sárgarépát és almát (fontos, hogy főzve, ne nyersen).


A koplaló nap után, készítse el macskájának a következő kímélő tápot:

1/3 rész puhára főtt hántolt rizs, 1/3 rész túró, 1/3 rész főtt sárgarépa. Ezt a tápot több napig is adhatod a cicusodnak. Ha esetleg nem tetszene a kis betegnek, ízesítheted egy kis főt csirkehússal, csak épphogy ízt adjon neki.


Gyakran előfordul, hogy a bélműködés már a diéta hatására is helyreáll.


Macska hasmenés-től szenvedő macskát soha ne itass tejjel (pláne cukrozottal)!


Macska hasmenés - széntabletta


Csak akkor adj a macskádnak szenet, ha az orvos úgy rendeli.

A bélcsatorna a gyors kiürítéssel próbál megszabadulni a kórokozóktól. Az orvosi szén visszafogja a betegséget okozó baktériumokat, vírusokat, amelyek a véráramba bekerülve, súlyosabb megbetegedéseket okozhatnak.

2015. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!