Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gazdik, ti hogyan vesztek...

Gazdik, ti hogyan vesztek erőt magatokon?

Figyelt kérdés

Van 2 macskánk és egy egy kutyánk.

Ma jövök haza és látom hogy ottvan a bejárat mellett az egyik macska kettétépve, kibelezve ( már csak a hátsórész volt ott), a kutya megtámadta. Kértem anyám hogy takarítsa el de ő azt mondja higy már felszedte, közben meg a hátsórésze kint van a lépcső mellett.


Nem tudok kimenni a házból mert rámjön a sírás. Anyukám remélem reggelre eltünte de ha nem én nem leszek rá képes de muszáj lesz mivel ő megy dolgozni.

Hogyan tudom feldolgozni hogy meghalt? 13 éves vagyok



2015. júl. 16. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát már sokat sajnos nem tudsz tenni, sírd ki magad, az idő majd begyógyítja a sebet.

A szüleidnek meg több eszük is lehetne annál, minthogy olyan kutyát tartanak macska mellett, amelyik nincs macska mellé szocializálva.

Tavaly volt pár kismacskám, meghirdettem őket a neten. Két napra rá jött egy család egy nyolcéves kisfiúval, hogy milyen jó, hogy van tarka cicám, mert a kutyájuk pont most tépte szét az övékét, nagyon sír a gyerek, akarnak másikat. Mondtam, hogy szó sem lehet róla, csak biztonságos helyre mehet a cica, nem kutyavacsorának szántam. Komolyan, nem tudom, hogyan gondolkoznak az ilyen emberek!

2015. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok macskám volt. Sajnos már kiskorúkban történt Velük valami... Legtöbbször a szomszéd kutyája szedte szét őket, vagy a szomszéd elütötte... Most 5 macskám van és már felnőttek és van egy roti és egy németjuhász-roti keverék kutyánk. Tudják, hogy nem bánthatják őket és nem is bántják,de másét simán szétszednék... Megkell őket tanítani, hogy nem bánthatják..
2015. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Ha 13 évesen nincs annyi eszed,hogy a kutyával nem tartunk együtt macskád,és anyukád is ennyire sötét,akkor azt kell hogy mondjam,mardosson a tudat,hogy miattad volt!

Ne akarjál túl lenni rajta,hanem emészd csak magadat,mert a te hibád is volt!!1 hónapig minimum rossz érzés lesz,de nem baj,legalább lesz benned egy kis felelősségtudat!


Amúgy az igazi gazdik találnak rá megoldást,hogy külön legyen a kutya és a macska,vagy megfegyelmezik a kutyát,és ha esetleg akció van,akkor a macskát megmentik!!! Mivel te egyiket sem tetted,ezért téged nem lehet nevezni gazdának!!

És hiába vagy 13 éves....már elég nagy vagy,hogy megold!

2015. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-mas! Menj Te a jó fittyfenébe! Ha a kutya macskához van szokva akor is előfordulhat, hogy megöli azt! Évekig képesek békében élni aztán valamiért begurul a kutya, macskának annyi. Hallottam ilyenről, pedig az állatok egyidősek voltak.
2015. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Fityfene??? Nem hallottam róla,de adsz egy térképet,és szívesen megyek! :D

Elmondanám neked,hogy nekem is 2 macskám van és 1 kutyám.A kutya rühelli a macskákat,legszívesebben megtépné őket,sőt,a pici 9 hetes újonc macsekot(aki akkor nyomott kemény 600 g-ot,azaz kicsit több,mint fél kilót) meg is tépte. Megmentettem! Azóta is megtépte 2x,3x,minden alkalommal ott voltam,és a kutya utána olyat kapott,hogy azóta is emlékszik szerintem rá.

Aztán rájöttem,hogy ez így nem állapot,és elkezdtem kialakítani macskazónát. Ráment 1-2 hetem,de megérte!1 év eltelt,a macskáknak azóta már nincs szükségük rá,mert sz*rnak egy nagyot a kutya fejére,és elfutnak előle,vagy figyelembe se veszik. És most jön a csattanó... 14 voltam!!!


Amúgy nem tudom,hogy tudjátok-e,de egy macskát nem könnyű megölni egy kutyának.

1.A kutyának tipikusan olyan fejszerkezete van,amivel aztán 1 harapás és durr! Ilyen kutya mellé értelemszerűen nem tartok macskát,mert akár játéknak is rossz lehet a vége!


2.A kutya sok energiát fektetett a macska megölésébe,azaz sokáig küzdött. Ha sokáig küzdött,akkor értelemszerűen sokáig voltak felügyelet alatt,hogy nem figyelt rá senki! És ha valaki otthagyja a macskát a kutyával(és mivel nem csináltak semmit,ezért feltételezem,hogy nem elszaladt vécére,és addig történt az eset) az úgyszint felelőtlenség!A gyereket se hagyjuk egyedül családi kutyával sem,még akkor sem,ha az életedet rábíznád! Akkor egy macska miért különb???

2015. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a cicát, de hidd el, idővel túl leszel rajta! A kutyát be kell zárni kenelbe, ismerőseimnek is van, a kutya is nagytestű, de a kenel is nagy, szaladgálni is tud benne, vígan elvan a kutyus. Ha erre nincs lehetőség, akkor tartsátok bent a másik cicát.


3. válaszoló, légy szíves áruld már el, hogy mégis miért hibás a kérdező? Mert nem volt otthon, amikor a baleset történt? És mi az, hogy eméssze magát??? Gratulálok, te aztán tapintatos vagy!

2015. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kérdezőben szorulna egy kis felelősségtudat(mert 13 évesen már illene),akkor nem történhetne baleset,amíg nincs otthon,mert lehetőséget sem adna. Ha pedig otthon van,akkor megint nem történhetne baleset,mert akkor közbe tudna avatkozni a dolgokba.

Szerintem az,hogy ezért most bűntudata van,és rosszul érzi magát,az a minimum. Ne akarjon könnyíteni a saját helyzetén,mert tényleg ő a hibás,azaz megérdemli,hogy hónapokig rosszul érezze magát miatta.

2015. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!