Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan jött az hogy a macskáka...

Honnan jött az hogy a macskákat külön fajokba sorolják (pl. :sziámi, perzsa, stb. )?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kíváncsi erre mert én bioszon úgy tanultam hogy "egy fajba azok az állatok tartoznak mellyek külső és belső tulajdonságaikban nagyából megeggyeznek, egymással szaporodni képesek és termékeny utódot hoznak létre". Ennek fényében hülyeség az hogy "fajtiszta macska" mert egyik ben sincs mondjuk kutya vagy görény.

2015. júl. 19. 15:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
vegyük akkor a macskát macskának :D gondolom tudod,hogy akkor beszélhetünk egy mázsás oroszlánról és egy doromboló házicicáról is...gondolkodj
2015. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az emberek csoportosításából jobban megérthető. Mindannyian az emberi fajba tartozunk, de vannak fajtáink: europid, negrid, ausztralid.

A kutyafajtáknál egy kedvező tulajdonságot akartak továbbvinni, így lettek terelőkutyák, vadászkutyák, ölebek (lábmelegítőnek/jelzőkutyának)

Ám mások voltak az elvárások, pl; vízi vadász, szárazföldi. Volt ami rágcsálóra, medvére, oroszlánra vadászott.

Ugyanígy a macskáknál. Más kultúrákban máshogy alakultak ki. Vannak lusták, nagy vadászok stb. Ma már nincs akkora szemmel látható különbség, mint a kutyáknál, de hasonlíts csak össze egy ocicat-et, ami inkább a vadmacskákra emlékeztet, egy szvinx macskát, és egy perzsát. :)

2015. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!