Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám, szerintem a...

Mariann00 kérdése:

Beteg a cicám, szerintem a kerti tóból evett aranyhaltól. Lehetséges lenne ez?

Figyelt kérdés

A szomszédnak van kerti tava, és a macsek nem szobacica, soha nem is volt az.Idáig sose fordult elő ilyen, de idén tavasszal kezdődött, hogy a cica (kb 13 éves) elkezdett fogyni, hullani a szőre, nem evett, nem ivott, kedvetlen lett, hányt, hasmenése volt.

Orvoshoz vittük, kapott minden féle gyógyszert, és jobban is lett de kb. két hét után megint romlott az állapota, akkor láttam, hogy sajnos befalt egy aranyhalat, amit a szomszéd tavából szerzett, és megint romlani kezdett az állapota.

Mit tehetnék, hogy ne egye onnan a halat?

Bezárni nem tudom a lakásba, mert megőrül attól.

Sajnos azt sem tudom megoldani, hogy ne menjen át.

Köszönök minden segítséget.


2015. júl. 26. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig, ha nem szeretnéd, hogy szoba cica legyenakkor cicabiztos kerítést lenne jó emelni.
2015. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyers halat nem ajanljak a macskaknak, szoval akar attol is lehet. Amugy valamit muszaj lesz kitalalj, mert gondolom neked sem tetszene, ha monfjuk a szomszed valamilyen haziallata megenne a te macskadat...
2015. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A mi cicank is néha kifog egy-egy halat. A macskafelek ragadozók, a természetben sem sütik elő nekik a husit... Oké, nyilván más a helyzet egy házi koszthoz szokott cica esetében, de nalunk nem volt ilyen gond.

A kerítéssel semm érsz semmit, max ha 3 méteres es nem maszhato. De még akkor is találhat rest, bemehet utcáról stb. Én azt tudom elképzelni, hogy amikor átmegy, valaki nagyon megijeszti /hazazavarja. Elég drasztikus módszer és nem is lehet 24 órás felugyelet alatt tartani, de az ilyen dolgok általában rögzülnek.

Egyébként nem lehet, hogy mar oreg, es ezert ilyen gyenge es ezert kap be minden bacit/ virust/ akarmmit? 13 ev macskanal mar eleg soknak számít.

2015. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki meg tudja erősíteni azt, hogy az aranyhal hátuszonyánál van valami mérgező anyag vagy mi, és attól van a baj???


Ő nem akar szoba cica lenni :(

próbáltam pár napig de nagyon szenvedett. Vidékiek vagyunk, az ő élete az udvar a kert a terasz...


A másik, hogy biztos nem az a baj, hogy nyersen eszi a halat, azzal soha nem volt gond.


A kerítés nem megoldható hisz körbe karikára be tud menni a szomszédhoz :(


A szomszédot sem zavarja, mert kicsi a tó és rettentően el vannak szaporodva a halak.


És tavasszal kezdődtek ezek a problémák. Azóta állandóan visszaesik.Pár hétig jobban van, utána gondolom eszik egy halat, és megint rosszabbul van.


Ez az ötlet onnan jött, hogy egy néni mondta, hogy ugyan ez volt az ő cicájukkal is ez volt (hasmenés, gyengeség, szőrhullás, étvágytalanság) mire rájöttek, hogy az aranyhal evésétől van.

2015. júl. 27. 09:38
 5/6 Platypus ***** válasza:
Az aranyhal és egyébként a legtöbb pontyféle húsában tiamináz enzim van. Ez az enzim tönkreteszi a B-vitamint, így amíg aranyhalhús van a belekben, a szervezet nem tud rendesen B-vitamint felvenni. Elképzelhető, hogy valami töményebb B-vitaminos készítmény képes ezt ellensúlyozni.
2015. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, segítséget.
2015. júl. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!