Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja a legtöbb ember...

Quasar07 kérdése:

Miért utálja a legtöbb ember a macskákat?

Figyelt kérdés
Nem az ellenszenvességről beszélek, hanem a rendes utálatról. Sokan hangoztatják. Mi lehet ennek az oka?

2015. júl. 27. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én még csak menősködő emberektől hallottam hogy utálják, és hát a macska nem egy pitbull, szóval nem menő... ez van, én meg a menő embereket utálom, de rendesen.
2015. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A macskák öntörvényűek, makacsok és sok ember ezt nem fogadja el. Nem tetszik nekik, hogy egy macska sosem fog tőlük úgy függni mint egy kutya. Nem értik meg, hogy a macska sosem háziasodott teljesen, és nem is fog. Ezért egyszerűbb hangoztatni, hogy utálják őket.
2015. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az az érzésem, hogy az a legtöbb ember nem a macskát utálja, hanem a macskásokat és ezt szegény állatra is kivetíti. Az igazi nagy macskások olyanok, mint egy fanatikus hívő, a macskaellenesek meg általában kényesek és önzők.

Én amolyan köztes vagyok, a saját macskámat szeretem, mert ismerem, de nem alélok el minden egyes cica láttán. Valamint mindig lassítok, ha macskát látok az út szélén az utcánkban, mert tudom, hogy akkora idióták, hogy akkor akarnak átszaladni amikor oda ér az ember, de van aki még rá is gyorsít.

Egyik nap egy ismerősöm bántó megjegyzést tett: Kicsit törölgettem az orromat, amit meg is jegyzett, hogy miért vagyok taknyos nyáron. mondtam, hogy allergiás vagyok télen nyáron. Vissza kérdez, hogy télen mire? Mondtam, hogy valószínűleg a macskára, mert hidegben bent alszik velem. Erre Ő: "És még él?"

Hát ezt a megjegyzését nem tudtam hova tenni, mert egy az, hogy rajtam múlik megengedem-e, hogy velem aludjon, másik meg, hogy visszakérdezhetnék: "Te megölnél egy macskát azért mert kicsit levedzik az orrod tőle?"

Néha viszketek is tőle, de nem halok bele. Szerintem részben higiéniai utálat, részben meg hogy eléggé makacs állatok. Az enyém is néha kiakaszt, mert alapból kinti, és néha nem tudja eldönteni, hogy kint legyen vagy bent és foylton ugráltat és ilyen hűvösebb időben már bejön bent aludni, de néha hajnalban felébreszt, hogy engedjem ki. Néha megtudnám tépni, de hiányozna, ha nem lenne. :-) Sokan erre nem képesek. A kutyák általában alkalmazkodóbbak, de velük is kell foglalkozni. Sokan talán azt nem szereik a macskákban, hogy hiába teszel érte bármit, neki sosem jó az amit teszel érte. Ők is hálásak pedig, csak másképp fejezik ki.

2015. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
18%

Én sem rajongom értük. Vannak cicák amelyikek szépek...de nem nagyon szeretem őket.

Hogy miért nem? Nos, elmennek csavarogni a faluba/városba, ahol laksz, és nem tudod hogy hol van, lehet hogy egy másik macska kikaparta a szemét, lehet hogy undorító patkányok között volt akiktől simán elkaphatott bármit, és majd később amikor meglátszik rajta hogy beteg, akkor szépen lerohad a feje, mint azoknak a macskáknak akik az utcán élnek... aztán bent vannak a házba,mindenhova odapofátlankodnak, ebédnél a lábad alatt fújtat mert kunyizni akar, ha lefekszel az ágyra utánad megy, és összeszőrözi az ágyat...és hogy ezeket honnan tudom? Egy csomószor voltam a legjobb barátnőmnél akinek vannak macskái. Ja és ők nem olyanok mint a kutyák, hogy okosak lehet velük szépen játszani, és trükköket tanítani nekik. Nem,ők azt akarják hogy ők legyenek a főnökök.

2015. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
látom megérkezett a sok macskaellenes, akinek fáj az igazság, és a pontozással igazolja magát.
2015. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lucifer1713 ***** válasza:
81%
Szerintem részben a média is. Szinte minden mesében, filmben a macska a "gonosz". Ott van például a Tom & Jerry, a Frakk vagy akár a Garfield. Ezeket az állatokat mindig önzőnek, lustának hálátlannak, énközpontúnak "álcázzák", holott a valóságban egyáltalán nem ilyenek. Tény, hogy nem olyanok, mint a kutyák. Ők nem a szolgáink (félreértés ne essék, az ebek sem, de sok ember így tekint rájuk, mert sajnos megtehetik), ők a barátaink, akik egy tükröt mutatnak számunkra a viselkedésükkel, ugyanis egy macska annak megfelelően viszonyul hozzád, ahogy te hozzá, tehát ha azt látod, hogy "hálátlan", akkor gondolkozz el azon, hogy vajon Te hogy bánsz vele. A tévhittel ellentétben, nem akarnak minket uralni, viszont (nagyon okosan) azt sem hagyják, hogymi uraljuk őket, és ehhez joguk van, mert ők is ugyanolyan élőlények, mint mi.
2015. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%
#6 Ennél szebben nem is írhattad volna le. Engem bírnak a macskák, és én is őket, mert megtanultam őket kezelni. Egy kutya bizalmát jóval könnyebb elnyerni, és hülyét is lehet belőlük csinálni. A macskák tudják hol a határ, és nem engedik magukat. :D
2015. júl. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lucifer1713 ***** válasza:
#7 Köszönöm, jól esik, hogy ezt mondod, és nagyon örülök, hogy egyet értesz velem. :)
2015. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!