Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a legtöbb ember...

Miért utálja a legtöbb ember a kutyákat és macskákat? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem őket, van kutyám és macskám is. Viszont a családban csak nekünk van állatunk anyukámmal. A családban mindenki utálja őket, szokásos "minek az, csak a nyűg van vele" stb. duma. Most volt rá példa hogy még pénzért se fogadtak be egy macskát (40ezer Ft-ot adtak volna csak fogadják be az utcáról). Hogy lehet ennyire gyűlölni az állatokat? Ha meglátok egy macskát vagy kutyát az utcán a szívem szakad, ők meg még bele is rúgnak. És még engem néznek bolondnak...
2013. aug. 23. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Sajanos vannak ilyen emberek, ugyanúgy mint vannak olyanok, akik ok nélkül utálják a négereket, vagy a zsidókat. Örülj neki, hogy te ilyen jó ember vagy, és vannak még ilyen jó emberek, mint te, bár nem sok. :)
2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Rossz tapasztalat is lehet a háttérben. Én pl. utálom a kutyákat (jó okom van nem szeretni őket). Sok nyűg van vele, Nekem pedig semmi kedvem a napjaimat rááldozni, ezért is van macskám. Nem igényel olyan foglalkozást mint a kutya.
2013. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ehhez lelek kell, szeretet, ami sokakban nincs meg.

Aki nem szereti az allatokat, az az emberekkel is olyan.

Szerintem se a kutya, se a macska nem nyug, de en a legyet is kiengedem, ha beteved, nem csapom le.

Mondjuk tobb mint 10 eve allatmento vagyok, de ha nem lennek az, akkor is igy gondolkodnek.

Orulj neki, hogy Te Anyuddal ilyen vagy. Es egyre tobben vagyunk, elhiheted. :)

2013. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Megértem a felháborodásodat, de azért a többség - hidd el - nem utálja az állatokat...szerencsére.


Az pedig, hogy még pénzért sem hajlandó valaki befogadni bármilyen állatot isteni szerencse.


Aki pedig valóban nem szereti az állatokat és ennek hangot is ad, az egy szerencsétlen lelkiszegény, mentálisan terhelt egyén...

2013. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én olyat még nem láttam, hogy valaki kimondottan utálná. Max nem szereti őket és nem tart, de ettől nem lesz rossz ember senki, ha egyébként nem bántja őket. Az meg, hogy pénzért nem fogadja be, csak jó. Gondolj bele, ő nem szeretne macskát tartani, de legalább nem bólintott rá csak a pénz miatt, ha tudja, hogy csak nyűg lenne neki és esetleg el sem látná rendesen.
2013. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért meg a legtöbb embernek fontosabb a kocsija, a Tv-je, meg a szilikon a mellébe. A saját - esetleg a családtagjain - kívül nem tisztelt más életet.

Szerintem sem kötelező szeretni az állatokat. Az állatok ezt soha nem is akarták tőlünk. Csak hagyjuk őket békén.

Amely állatot meg már szocializáltunk, azzal vállaltuk a felelősséget értük.

Tehát ha magunkhoz vettük etessük, ha beteg vigyük orvoshoz, és ne rakjuk utcára ha meguntuk.

Nem muszáj az állatokat szeretni, de velem soha nem fogja tudni elhitetni az ilyen ember, hogy ő bizony emberbarát, meg hogy az ember előrébb való meg a sok baromságot!

Az ilyen csakis magával foglalkozik. Én, nekem, enyém, engem.


"Az állatokról egy másik, bölcsebb és talán rejtélyesebb elképzelésre van szükségünk. Az egyetemes természettől távol, bonyolult leleménnyel élve a civilizált ember a teremtményeket tudásának nagyítóján át vizsgálja, és így felnagyítva lát egy tollat, az egész kép pedig torzul. Atyáskodunk felettük tökéletlenségük miatt, tragikus sorsuk miatt, hogy olyan mélyen alattunk öltöttek alakot. És itt tévedünk, hatalmasat tévedünk. Mert az állat nem az ember mércéjével méretik. Egy olyan világban, ami a miénknél régibb és teljesebb, kidolgozottan és tökéletesen mozognak ők, olyan érzékekkel megáldva, amiket mi elvesztettünk, vagy sosem értünk el, olyan hangokkal élve, amiket sosem fogunk hallani. Ők nem felebarátok; ők nem beosztottak; ők más nemzetek, akik az élet és idő hálójában összeakadtak velünk, rabtársakként a Föld ragyogásában és vajúdásában."

Henry Beston

2013. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként szerintem éppen az ember evolúciós zsákutca.

És már elindultunk visszafelé.

2013. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Érdekes a kérdés. Én épp úgy látom, hogy mindenki összehugyozza magát a kutyáktól. :D Meglepett, amikor megláttam, amit kérdezel. A kérdésedet egyébként úgy találtam, hogy pont az érdekelt, van-e olyan ember, nem csípi, mert én szinte senkiről nem tudok a környezetemben (elég nagy a családom, sok a barátom).
2015. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!