Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lett volna, ha másképp...

Mi lett volna, ha másképp alakul, és a macskákat háziasította volna előbb az ember?

Figyelt kérdés
Akkor a most a macska lenne az ember legjobb barátja? Vagy ez így meredek? Írjátok mi a véleményetek.
2013. jan. 31. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
:) Érdekes teória, viszont a nem fajtatiszta pedigrés macskák az évszázadok alatt nem sokat változtak. Teljesen eltér a viselkedésük a kutyáktól. Nem lehet őket olyan módon tanítani, mert nem falkaállatok. Ha valamit nem akarnak megcsinálni, mert épp nincs kedvük akkor nem tudsz mit tenni. Nem véletlen hogy nem nagyon szerencsés háziállatként tartani nagyobb testű rokonaikat (oroszlán/tigris stb...) mert megvan a saját akaratuk és akár a gazdájuk ellen is fodulhatnak. Ez szerintem csak egy párhuzamos univerzumban lenne lehetséges szerintem. XD (Egyébként még olyasmiről is olvastam valahol, hogy az ókori egyiptomiak háziállatként tartottak hiénákat, csak valamiért később ők is a kutyákat preferálták.)
2013. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
100%
Hát még,ha a macska háziasította volna az embert.milyen gonosz dolog lett volna már.
2013. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
What?
2013. febr. 1. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert a macska nem falkaállat, igaza van az elsőnek. az nem akar megfelelni neked, nem fogja azt csinálni, amit mondasz, ha nincs hozzá kedve.
2013. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

MIlyen "az"?? Már megbocsáss de nekem macskám van. De ha még olyan állatról is beszélünk, amit nem tartunk akkor is azt mondjuk, hogy "ő" vagy simán az állatfaj nevét említjük.

lehet hogy nem falkaállat, de ragaszkodásra és tanulásra, hűségre képes.

2013. febr. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!