Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám szobatisztaságra...

Macdln kérdése:

Hogyan tudnám szobatisztaságra szoktatni a kiscicáinkat? Fontos! (többi lent)

Figyelt kérdés

5 héttel ezelőtt kaptunk ajándékba 3 kiscicát. Most a legkisebb 2 és fél, a nagyobbak 3 hónaposak.

A problémám az, hogy a legkisebb ott pisil meg kakil, ahol rájön, tehát, ha az ágyam alatt vagy a szoba közepeén vagy a szekrény mellet jön rá, akkor ott végzi el a dolgát. Amikor úgy érzi, hogy kell neki, akkor elkezdi kaparni a padlót, mintha lyukat ásna. Ilyenkor beleteszem az alomba és ott végzi el a dolgát. Ha az alomba piszkított, ha nem (azaz a padlóra), akkor is kapar előtte is meg utána is. De nem vagyok ott minden esetnél és ez már kezd eléggé bosszantóvá válni. Nagyobbak közül az egyik pedig alomba piszkít rendszeresen, meg ha kint vannak a kifutójukban az udvarunkon, akkor a földben ás egy lyukat, elvégzi a dolgát és egyszerűen otthagyja, nem takarja be, ugyanez a helyzet a benti alomnál is. Ha épp láttam ,hogy nem takarta be, olyankor oda viszem az alomtálcához és betakarom a mancsával, de mindig próbál menekülni, nem tudja felfogni, hogy vajon miért is csinálom ezt. Pedig gyengéden csinálom, nem erőszakoskodok, nem bántam, de az idegeimnek már annyi. Mióta itt vannak egyszerűen nem tudom őket rászoktatni, hogy az alomba piszkítsanak és még be is takarják. Mikor nem takarják be csak ott bűzölög, meg ha a padlón van, akkor főleg és ezek miatt nagyon gyakran kell takarítani a padlót és az alomtálcát is. Minden nap takarítom az almot, nem szoktam beszórni trópusi illatú alomillatosító porral, mert hallottam, hogy azt sok macska nem szereti. Szilikátos almot nem használok már, mert azzal csak játszottak. Sima "kavicsos" almot használunk, nem tudom, hogy hivatalosan, hogy nevezik. Az alomtálca nincs az itató, etető tálkáik és a fekhelyük közelében. Az nem lehet, hogy nem érzik magukat biztonságban, mert jó körülmények köött élnek, mindent megkapnak, amire csak egy kiscicának szüksége lehet, megfelelő mennyiség és jó minőségű ennivaló, friss víz, játékok, fekhelyek, kaparófa stb. Sokat simogatjuk, szeretgetjük őket, 1 mp. alatt elkezdenek dorombolni ilyenkor. Hozzáteszem nem csak evés előtt vagy után, hanem a nap bármely szakaszában. Lehet, hogy azzal van a gond, hogy nem fedett a macskavécé ? Keretem most nincs rá, hogy több ezret költsek, ugyanis rengeteg pénzbe kerül, hogy minőségi tápot és húst kapnak, meg most rendeltem nekik egy kaparófát, hogy ne tegyék tönkre a bútorokat. Rendeltem egy újabb adag tápot és féregtelenítő tablettát is. Tanácstalan vagyok, hogy miért csinálják ezt velem. A harmadik, ha kint, ha bent az alomban végezte el a dolgát, akkor is kapar egy pici gödröcskét és miután végzett be is takarja rendesen.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit csinálok rosszul ? Tudnátok tanácsokat adni? Nálatok mi vált be ?

És milyen illatú macskaalom illatosítót használjunk ?

(egyébként mindegyik dorombolós, órákon keresztül alvós (persze nappal is (: ), jó étvágyú, játékos, eleven, igazi rosszcsont kis szőrgombóc, nagyon nagyon szeretjük őket, de amit csinálnak azt már nem nagyon bírom.)

Előre is köszönöm a normális válaszokat és a jó tanácsokat. Kérlek kíméljetek meg a "Nyomd bele az orrát!" szövegtől.

Ui.: Nagyon sürgős és fontos, kérlek segítsetek!



2015. júl. 28. 04:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kipróbáljuk, amiket ajánlottatok.

Akkor veszünk még egy alomtálcát...

2015. júl. 29. 01:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Jó hogy megragadtad a lényeget. :D Szeretem ezt az oldalt, még akkor is csak kötekedni tud néhány emberke, ha az ember segíteni akar neki... többet nem fogok. -.-" Nem az én padlóm fogja bánni. :D

Nyilván normáliséknál két használat között lehúzzák meg kitakarítják valamennyire a wc-t, nem? Vagy csak én élek burokban, de ellenpéldát szerencsére csak nyilvános helyeken láttam... és nem, azt nem is használtam, nem tudom te hogy vagy vele.

A macska pedig nem fogja használat után hozni a lapátot, zacskót és tiszta almot hagyni maga után. Egy finnyásabb még maga után sem használja, más macska után pedig főleg.

A zárt wc pedig nem megoldás. Sok macska nem hajlandó használni alapból se. Az is csak lusta válasz, hogy akkor nem látod a terméket. Hát érezni ugyanúgy fogod és ilyen alapon persze hogy máshol oldják meg a macskák is. Ha van benne valami, azt ki kell szedni és és tiszta alommal pótolni, amint észreveszed.

Gondolom annak a tudatában fogadtad be a macskákat, hogy ez ilyenekkel jár. Főleg az első időben költséggel is... felszerelések, oltások, pár hónap múlva ivartalanítás...

És hiába adják oda máshol már korábban is, egy kiscica 10-12 hetesen lesz teljesen elválasztható és szocializált. Lehet, hogy hamarabb is elboldogul, és ha tud enni meg önállóan üríteni valamerre, akkor már dobják is ki, ettől ez még nem jó, mert ilyen és hasonló problémák formájában jöhet elő sajnos.

2015. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem jó tapasztalataim vannak a zárt alomról, a macskák gyorsan elfogadták, és ha nem vagyok itthon, mert dolgozom nyolc órát, akkor ha belépek a lakásba, nem fogad azonnal a bűz. Természetesen ha épp akkor végzi a dolgát, amikor itthon vagyok, ki kell takarítani rögtön.

Más. Az orr beleverése a piszokba egyszerűen butaság. Pláne akkor, ha a dolgát az alomba végzi, de nem kaparja el maga után. A macska, a kiflicsücsöknyi agyával ebből annyit fog érteni, hogy ha az alomba piszkol, akkor büntetést kap. Meg amúgy sem értem, miért olyan fontos bekaparni az almot, amikor -mint fent írtam- azt amúgy is azonnal ki kell takarítani. A macskakakát egy erre a célra kialakított lapáttal ki lehet emelni, és ez sokkal könnyebb, ha nincs az alom aljára teljesen bekaparva.

2015. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én csak egy kis segítséget szerettem volna kérni....

nem gondoltam, hogy ennyire ki leszek oktatva.

Kedves 9:45-ös !

A kiscicák már voltak többször oltva, féregtelenítve, minden felszerelésük megvan. Kaparófa, alomtálca (utolsó válaszolónak: ismerjük "az erre a célra kialakított lapátot", az alomlapátot, van nekünk is ) játékok, tálkák, fekhelyek. Nagyon szeretjük őket és ők is minket. nem szoktuk belenyomni az orrukat a kakijukba. Nem bántjuk őket. Ha nem is hiszed el, hogy ajándékba kaptuk őket, nem befogadtuk őket. Lehet, hogy én vagyok buta, de a kettő nem ugyanaz. Nem tehetek róla, hogy korán választották el őket. Nincs autónk, így a legközelebbi állatorvoshoz járunk busszal, cica szállítóval. 5 hónapos korukban mind a három ivartalanítva lesz.

Egy kiscicánk naponta átlagosan 6-7-szer végzi el a dolgát. Ha a kifutóban a földbe, akkor nem kell összeszednünk. Ha a padlóra, azonnal feltakarítjuk, ha az alomba, akkor pedig, mikor észrevesszük. Naponta átlagban 1-2-szer, de van, hogy 3-szor.

A válaszod első részére inkább nem reagálok. Nem is kell segítened "többé", eddig sem segítettél semmit. Csak feldühítettél. A többieknek köszönöm a válaszokat még egyszer. Ma vettem egy újabb alomtálcát, ketten már használták is. De a közeljövőben még beszerzek egy fedett cica wc-t is. Van, akinek jó a tapasztalata róla, van, akinek rossz... hát azért kipróbáljuk.

2015. júl. 29. 18:06
 15/16 anonim válasza:
próbáld meg igazi földel nekünk bejött de nem biztos hogy minden cicusnál műküdik. nem kell venni földet csak ás bárhonnan csak ügyelj hogy ne legyen benne hangya mert megjárod.
2015. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak is ! Már megoldódott a problémánk.
2015. aug. 6. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!