Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedjem a cicámat?

Kiengedjem a cicámat?

Figyelt kérdés
Van egy 8-9 hónapos nőstény cicám! Egy hónap múlva visszük majd ivartalanítani mert a doki akkor vállalta el. Benti házicica és mindig kiszeretne menni! Egész télen nem volt az udvaron! Mikor elsőnek kiengedtem akkor csak az ablakomat kaparta úgy hogy Kiengedtem! Egy óra múlva kimentem megkeresni mert nem jött be! Megtaláltam és behoztam azóta mindig keservesen nyávog hogy kiakar menni!Mit tegyek? Talán tüzel??
2010. márc. 7. 11:41
 1/9 anonim válasza:
Ha nem akarsz kiscicákat, akkor várd meg az ivartalanítást. Tavasz van, ilyenkor sok-sok cica tüzel. Nagy eséllyel lenne pár kiscicád.
2010. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
dehogy tüzel csak igénye van hogy vadászhasson, futkározhasson, körmöt élesíthessen.. odabent mégsem olyan a dolog... engedd ki, had legyen kint a jó levegőn, a macska elsősorban kinti állat, csak után benti szobacica..
2010. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És naponta engedjem ki vagy hogy? (már úgy várom az ivartalanítást)
2010. márc. 7. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, az is lehet, hogy tüzel, már benne van abban a korban. Én ivartalanítás előtt nem engedném ki.
2010. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én korán ivartalaníttattam a cicáimat (4,5 hónaposan), de amikor még kicsik voltak, és a kinti játékhoz szoktattam őket, mindig kint voltam velük. Folyamatosan tiltottam őket azoktól a dolgoktól, amiket nem szabad (szomszéd, kapun túl stb.) Még most is gyakran rájuk nézek (20-30 percenként), ha kint vannak (éjszaka bent alszanak), és ők el tudják dönteni, hogy be akarnak-e jönni - ja, és nem mennek el a kertből!!!

Szomszédasszonyomat mindig is irigyeltem emiatt, mert az ő cicái sem mentek el az ő kertjükből, míg az előző macsekom elég csavargó volt. Így hát 1. ivartalaníttattam őket (kislányok) 2. neveltem őket. Anyósom ki is nevetett néhányszor, hogy én egy macskának nem tudom megmondani, hogy ne menjen ki az utcára, de nem mennek ki!!!

2010. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki a macskadat ivartalanitas elott. Amikor koltoztem az en macskam is ugy 8 honapos volt es nem volt ivartalanitva. En porazra tettem, hogy nehogy kiosonjon az ajton, mikozben a cuccokat hordjuk ki az ajton. Erre a ferjem megsajnalta a porazon nyivakolo macsekomat es elengedte. Misi a macsek pedig elkoborgott, de szerencsere eszrevettem. Nem volt konnyu megtalalni!
2010. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne engedd ki. Rengeteg eltűnt! hirdetés kezdődik úgy, hogy fiatal és pont most akartuk ivartalaníttatni. Jobb esetben hazajön felcsinálva, rosszabb esetben elkóborol, bottal üthted a nyomát, és valami bokor alá fog fialni.

Egy hónapot még kibírsz vele, az igazi szép tavaszi idő úgy is akkor kezdődik.

2010. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod másik dokihoz vinni,aki hamarabb ráér?Megoldódna a probléma.Az én nőstény cicám, műtét után már másnap ki akart menni,nem viselte meg túlságosan.Addig erőszakoskodott,hogy kimentem vele a kertbe,de kereket oldott,majd hazajött enni.Hosszú idő az 1 hónap.
2010. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy amikor ki is megy bújkál a kutyám elől! A kutyus persze nem bántja , de a cica fél tőle! Sajnos nem megoldható a másik dokihoz menés mert ez a legjobb orvos környéken akiben megbízom!
2010. márc. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!