Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogosan akadt ki a tenyésztő,...

Jogosan akadt ki a tenyésztő, hogy nem kacsalábon forgó palotában tartjuk a cicát?

Figyelt kérdés
Egy éve hoztuk el tőle a cicust, most megkért minket, hogy meglátogathasson. Teljesen ki volt akadva, hogy a cicánk kibélelt dobozkában lakik, nem pedig valami emeletes páholyos macskaházban. Megjegyzem, ő maga választotta ki azt a dobozt. Kérte, hogy mutassam meg a játékait, mondtam, hogy nincs és konkrétan leesett a tenyésztő álla. Régen vettem neki mindenfélét, de vagy nem érdekelte, vagy szétszedte, elhagyta. Különleges vonzalma van a borsószemekhez, órákig képes birkózni vele, úgyhogy azt szoktunk adni neki. Vagy pedig valami hosszú szálas növényt tépünk neki és azzal kezgetőzünk. Vagy egyszerűen játszik a végtagjaimmal, a talpamat nagyon szereti. Nem értem, ha már nem húsz karátos aranylabdát adunk a cicánknak, már nem is szeretjük? Inkább a minőségi cicatápra költünk pénzt, mint ilyenekre.
2015. aug. 3. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Meg kellene tanulnia a tenyésztőnek ,hogy a macska nem ember.

Ő nem vágyik a luxusra, és nem tesz különbséget arany és a karton között. A tartását illetve a legdrágább,amit adhatsz neki,az a törődés és a szeretet. :)

Te megfelelően tartod a macskádat,tojj magasról a tenyésztő véleményére!

2015. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Az a tenyésztő egy fogyatékos. A többit az előző kifejtette.:)
2015. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy ping-pong labdat probalj meg a cicanak adni, enyem is folyton elhadja, de imadja! :)


A baj, hogy a tenyesztonek lehet, hogy vannak jogai a cica felett, ha ugy latja nem helyesen van tartva.


(Az en cicam kedvenc jateka is a borsoszemnagysagu gyongy es papirdobozban alszik, van neki oduja is, de bele se megy! :D)

2015. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Szamomra egy kicsit jogosnak tunik a tenyeszto kiakadasa, meg akkor is, ha kozben valoszinuleg az ismerethianybol fakad.

A paholyos macskahaz hianya engem is megdobbentene, mert miert ne, ha lehet? Komolyan, jol megvalasztva a lakas disze. Meg akkor is, ha a macska magasrol le sem...

A "nincs jateka" kijelentes meg igy magaban fajdalmas olcsojanossagot sugaroz. Hozzateszem, az en macskaim is kepesek egy kontnernyi jatekot elhagyni nyomtalanul egy fel negyzetmeteres teruleten is... Es megis vannak jatekaik, filleres vacakok, atalakitott rongyok, oszekotozott tollak, mindenfele, ami direkt az o jatekaik.

A minosegi cicatap meg nem kivaltsag kellene hogy legyen, hanem _alap_.


Ezt megjegyezni olyan, mint (bocsanat a xar, es eros parhuzamert) a "dehat most mi a baj, enni kap a gyerek, a foszlott ruha meg pont ugy takarja a takarnivalo reszt, mint a uj".

Tehat, igen, bar nincs azzal semmi baj, ahogy tartjatok, es gondolkodtok a macska vilagban elfoglalt helyzeterol, jogosnak tartom a tenyeszto kiakadasat, mert o azalatt a rovid ido alatt, amig ott volt, konnyeden azt a kovetkeztetest vonhatta le, hogy sporoltak az aprosagokon is, szoval, a komoly dolgokon is (allatorvos) sporolni fogtok.

Kozben, siman valoszinu, hogy csak nem ugyanzokat a dolgokat (kulsosegek) tartjatok fontosnak, es lenyegesnek. Sima komunikacios hiba, semmi tobb. Mindkettotoknek igaza van a sajat nezopontjabol.

2015. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"A baj, hogy a tenyesztonek lehet, hogy vannak jogai a cica felett, ha ugy latja nem helyesen van tartva. "


Ezt kifejtenéd? Hogy is van ez?

2015. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az adas-vetelt!

A latogatas is egy jog, en nem tudhatom mi lett alairva.

2015. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Horst77,


A adasveteli szerzodesben a normalis tenyesztok elegge sok dolgot ki szoktak kotni, kezdve az ivartalanitassi kotelezetseggel (ha nem tenyeszcelra van veve), kulonbozo feltetelekkel, amiknek resze a elovasarlasi jog, vagy bizonyos esetekben az allat visszavetele.

Es ez, egy eloleny eseteben, nagyon helyes is.

Akarhogy is, egy szerzodes sok mindent tartalmazhat, kulonbozo feltetelekkel. Ezert is erdemes rendesen atnezni _mindent_ amit alairunk...

2015. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
sztem semmi baj nincs a dobozzal. én elkuldenem a francba, sot be se engedtem volna. ha jol tartom a macskaimat es megadok nekik mindent:szeretet, torodes, kaja, viz, fekhely, szrakozas akkor milyen jogon szol bele? ha alairtatok valami szerzodest akkor ciki, de ha nem, ne engedd be tobbet
2015. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Sosem Volt tanyésztőtől állatom, de lehet itt bukna a dolog. Sokan mondták még a szüleimnél, hogy szivesen lennének nálunk kutyák, mert olyan becsben vannak. Most a macskával sincs másképp. Nincs hiperszuper kaparófája, meg a legdrágább játékok, mert nem érdekelték. Viszont van saját szobája. Az egész házban csak a veszélyes helyekre nincs bejárása. A vicc, hogy arra pl. nincs is igénye hogy főzzek, mert egyszerüen semmi főttkaját nem eszik meg.


Valószínüleg egy tenyésztőnél ezen bukna a dolog, amikor egy vagyont kifizetek, és ö szabja a feltételeket. Ha már több százezret kiadok egy kedvencért, szerintem alap hogy nem a hátsó fához kötöm, vagy a pincébe zárom.

2015. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
9, aranyos a naivitasod... vannak, akik a tobb szazezer forintos iphone-t duhukben a falhoz vagjak, es vannak, akik a tobb szazezer forintos kutyat is kikotik a fahoz, mert "megvettek, azt csinalnak vele, amit akarnak". :/
2015. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!