Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Díszmadár Tenyésztő szeretnék...

Gellén Zsolt kérdése:

Díszmadár Tenyésztő szeretnék lenni, konkrétan papagájokat szeretnék röpdékben, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet CITES engedélyt kapni? Úgy tudom, ARA, JÁKÓ, SÁRGABÓBITÁS KAKADU, RÓZSÁS KAKADU, AMAZON PAPAGÁJ-RA, kell ez az engedély! ELÖRE IS KÖSZÖNÖM AKIT SEGÍT!

2015. máj. 25. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kelll hozzzá csak adnak hozzá egy papírt amit át kell írni a nevedre
2015. máj. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A madarnak kell CITES engedely.

Nem neked. Neked egyesulet kell, meg gyuru a fiokaidra.


Attol meg nem leszel tenyeszto mert van 30 madarad 15 volierben. Tanulj sokat eloszor is. Egy par Ara pl. igenyel nemi tudast, hogy egyaltalan jol erezze magat.


Aztan ha utana nezel jobban a dolgoknak rajossz, hogy nem feltetlen araval kell kezdened. Hanem valami olyannal ami egy evben akar 2 szer is kolt. Nem pedig olyannal ami majd 6 ev mulva tojik ha esetleg megfelel neki a parja es a helye is tetszik.


Hullamosokon meg torpeken, nimfakon pl. a genetika alapjait boven eltudod sajatitani. Aztan foglalkozhatsz rozellakkal, csinalhatod a sajat vervonalad. Jarhatsz kiallitasokra. Izgalamsabb es mozgalmasabb, mint nezni 2 arat 7-8 evig egy volierben akarmennyire is szepek.

2015. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én sem egyből ezekkel a fajtákkal akarok kezdeni,csak tudni szerettem volna mire számíthatok,ha majd arra a szintre jutok hogy őket tenyésszem.

Hullámos,nímfa,kis,vagy nagy Sándor papagájokkal gondoltam hogy kezdek,a nagy Sándor sem igényel engedélyeket azt olvastam.Jelenleg tervezgetek,rengeteget olvasok a papagájokról a neten,tenyésztők videóit nézem.Lehet valami nagyméretű kalitkában kezdeném,hullámos,nímfa,esetleg törpe papagáj,mert még panelban lakunk,de tervezük a családommal hogy kertesbe megyünk,s ott már mindenképp röpdéket csinálnék,belső zárt helységgel.A zárt helységet miből lehet építeni hogy szigetelt is legyen,csak téglából?s a röpdéket,kifutókat?vasszerkezetes,rács rá s kész?tető?

2015. máj. 26. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Kalitkában semmiképp nem szabad tenyészteni, vagy kezd röpdében, vagy sehogy!


A fiókáknak fejlődésük közben csak igen rövid idő, pár hét áll rendelkezésükre, amíg megerősíthetik szárnyizmaikat, megtanulnak JÓL repülni. Ha ekkor nem nagy röpdében vannak, igen kicsi az esély arra, hogy valaha rendesen és biztonsággal a levegőbe tudjanak emelkedni, vagyis soha nem lesznek igazán otthon a levegőben, ami azért baj, mert fizikai és mentális egészségükhöz nagyban hozzájárul az, hogy mennyit tudnak repülni, illetve egyáltalán tudnak-e.

2015. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!