Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húgyköves cicának mi a legjobb...

Húgyköves cicának mi a legjobb "étrend"?

Figyelt kérdés
Decemberben műtötték a cicámat húgykővel, péniszamputációja is volt szegénynek... Hálistennek azóta rendesen pisil, de néha fáj neki, sokszor nyalogatja még a helyét. Félek, hogy visszatér, viszont a royal canin gyógytápot nem engedhetem meg magamnak (kb. 1,5 hónapig azt kapta persze). Azt hallottam, hogy a húgykőért legfőképpen a száraztápok a felelősek. Ha legfőképpen konzervet és tasakos kaját kap, megelőző száraztápot pedig csak egy marékkal/nap, megelőzhetem az újabb bajt? Esetleg ha járt még más ugyanígy, szívesen venném a tapasztalatokat...Aggódok érte. :(
2010. márc. 10. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Hát pedig lehet olcsóbb lenne, mint megint műtét.

Ha nem is RC gyógytápot veszel neki, de legalább valami magas minőségűt, pl acana. (Jobb is mint az RC mert nem egy zacskó gabona-szar és olcsóbb is)

Igen, fontos, hogy eleget igyon, de önmagában a száraz nem baj. A baj az, ha keveset iszik ÉS szar minőségű kaját eszik. A jobb minőségűek úgy vannak összeállítva, hogy a vizelet phját vagy tök tudja mit szabályoznak lényeg a lényeg, sokkal sokkal kisebb eséllyel kap megint húgykövet, ha olyanokat eszik.

2010. márc. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem lány cicám van és már fél évesen előjött nála ez a betegség. Műtétre nem került sor, csak Hill's c/d diétás tápot kell ennie. Ez kb. havi 8-9 ezer forintot jelent. Először azt hittük, elég lesz 3 hónapig ezt adni, de amint mással próbálkoztam, ismét kiújult a betegsége. Annak ellenére, hogy vettem Purina száraz tápot ugyanerre a betegségre valót, mert jóval olcsóbb, de sajnos hiába. Kétszer próbáltam meg az áttállást, mindkétszer visszaesett. Úgyhogy többet nem kockáztatok, marad a drága diétás táp, abból van száraz és szószos is, mellette némi házikoszttal kiegészítve. Hozzáteszem, hogy az én cicám eleget iszik, úgyhogy nem ez a probléma oka.
2010. márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
nekem is húgykőves volt a cicám , három hónspig heti három alkalommal hordtam injekcióra.Elötte száraz és konzerv ételt evett.Az állatorvos azt mondta,hogy mindig itasak vele folyadékot és probáljam ki a csirke fejet nyersen mert az viszonylag olcsó és az agyvelöben van vali vitamin ami jót tesz a cicáknak és nagyon szeretik.Nekem hét cicám van és mindegyik nagyyon szereti .A húgykőves cicámnak azóta sincs semmi baja /2 éve/és anyagilag sem mindegy.
2010. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi a helyzet a konzerv kajákkal. Egy ideig próbálkoztam nála a diétás verzióval, de nem akarta megenni. Ha váltanék jobb száraztápra, de abból ugyanúgy keveset kapna és inkább konzervet adnék neki, az jobb lenne?
2010. márc. 10. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Sajnos nekünk ez nem segített.
2010. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A műtétet végző orvossal kell megbeszélni, milyen jellegű volt a cica köve. Lehet,hajlamos a kövesedésre, akkor az orvos megmondja, melyik fajta gyógytápot meddig kell adni, le lehet-e állni vele egy idő után.

Hill's is van cicának, sajnos az sem egy átlag áron.

Minden képpen az orvos ajánlásával vegyél tápot .

2010. márc. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!