Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. :Ivartalanítás előtt...

S. O. S. :Ivartalanítás előtt hány órával nem ehet a cica?

Figyelt kérdés

Ma délután 5-re megyünk a cicával ivartalanításra.Mennyi idővel előtte nem ehet, nem akarom, hogy hánnyon altatás alatt.


köszi


2010. márc. 10. 07:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Ma már ne adj neki még vizet sem.

Nekem azt montdta az orvos.

2010. márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szegénykém!Addig fog nyávogni, amíg el nem éri a célját.Valahogy csak kibírjuk már estig.
2010. márc. 10. 07:49
 3/16 A kérdező kommentje:

* Hányjon


bocsi elírtam

2010. márc. 10. 07:50
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
12 orával elötte nem ehet és nem ihat elötte 5 orával. ennyi kell hogy totál kiürüljön a gyomra és az altatás alatt ne nyelje félre a hányadékot.
2010. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém nem volt éheztetve és szomjaztatva, igaz nem is volt tervezve az ivartalanítás.

Egy baleset miatt kellett azonnal megműteni, így egyben az ivartalanítást is elvégezték.

Kb a műtét előtt 5-6 órával evett és 2 órája ivott utoljára.

Nem hányt és nem volt ebből semmi probléma.

Utána napokig kellett antibiotikumot szednie. Az orvos azt mondta, hogy attól is hányni szoktak a macskák. De az enyém soha nem hányt tőle. Lehetnek egyéni eltérések, az enyém nem egy hányós típus.

2010. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem azt mondta a doki, hogy 8 órát koplaltassam, tehát ha 5re mentek, akkor most még adj neki goyrs, ha kér, de kb. 9től már ne. Az enyém simán bírta. Persze a vizet azt nem vettem el tőle. Innia kell szerintem. Múlt 7főn volt a műtét, egyáltalán nem hányt.
2010. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi, jelenleg még alszik, nem szokott sokat enni, csak sokszor kis adagokat.
2010. márc. 10. 09:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Ma már enni ne kapjon!! Vizet adhatsz neki délig. Utána már azért nem célszerű mert össze vissza fog pisilni. Enni viszont tényleg semmiképp!! Az ember sem ehet hasi műtét napján,nem véletlenül!
2010. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, elfelejtettem írni hogy kandúr macska, akkor is ugyan az vonatkozik rá?

A lány cicát mikor ivartalaníttattam akkor volt hasi műtétje, de ennek nem lesz szerintem, csak azért kérdezem.


Evett 3 db tésztát, amit elkunyerált mert én ettem, és vissza feküdt aludni.

2010. márc. 10. 09:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem akárhányszor altatva volt a cicám, hányt utána, nem is egyszet, szóval szerintem ne adj neki semmit, csak kibírja estig valahogy.
2010. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!