Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartsuk meg ezt a cicát?...

Pál_Gergő kérdése:

Tartsuk meg ezt a cicát? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Lett Tatabányáról egy kismacskánk, egy kis kölyök cica, alig pár hónapos. Hazahoztunk, de mivel még nagyon pici, és a kertben kettő kutya is van, bent tartjuk a lakásban. Eleinte örültem neki, most nagyon szarul érzem magam miatta, mert egy nagyobb nyúlketrecben kell tartanunk (folyton szökik) és esténként mindig keservesen nyávog, ki akar mászni. Én vissza szeretném vinni, mert ott vannak a testvérei és az anyja, itt meg nagyon magányos.

2015. aug. 23. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez lakástól meg életviteltől is függ, hogy hogyan tudjátok tartani, mennyire tudtok rá figyelni. Most akkor a nap nagy részében a ketrecben van? Ki kell engedni a házban (de legalábbis a szobában vagy néhány szobában) és minden családtagnak fokozott figyelmet kell rá fordítani, hogy ne menjen ki. Legalább addig, amíg kicsi és megtanulja hogyan kell nálatok élni. De van, amikor nem lehet ezt megbeszálni a családtagokkal vagy nem lehet megoldani más okokból. Ha ennyire nem tudjátok hogy tartani, akkor megfontolandó, hogy visszavigyétek. Másrészt a kutyákat is nevelni kell, meg kell nekik tanitani, hogy a macskát nem bánthatják és nem is játékszer. És akkor nem kell annyira félni ha esetleg kimegy a házból. Persze vannak nehezen nevelhető kutyák.
2015. aug. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyúlketrecben macskát tartani állatkínzás.

Engedjétek ki a lakásba, az ajtót meg ne hagyjátok nyitva, hogy ne tudjon kiszökni. Simogasd, szeretgesd sokat, játssz vele.

A kutyákkal is meg kell próbálni összeszoktatni.

Ha továbbra sem megoldható, hogy ne ketrecben legyen, akkor tényleg jobb lenne visszavinni, vagy úgy gazdit keresni neki, mert macskát nem szabad ketrecben tartani!

2015. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy lakásban tartott macskának is lehet boldog élete. Na de egy nyúlketrecben tartani??? Ez tényleg elfogadhatatlan. Ki kell engedni a lakásban, ha a kutyák is "bejárósak", akkor "zónákat" csinálni a házban, kinek hova van bejárása és nagyon komolyan kell venni, hogy figyelmesen zárni kell az ajtókat és kész. (Meg a család összes tagjának jó reakcióideje, kell, hogy legyen, ne szökjenek, ha valaki kimegy-bejön). Ha ezt nem tudjátok biztosítani, tényleg vidd vissza / keress neki más helyet.

Nálunk 2 macska van a házban, nálunk "zónák" vannak: hol lehetnek felügyelet nélkül, hol felügyelettel, hol egyáltalán nem. Az ajtók többségét ki tudják nyitni, ezekben benne van a kulcs, és folyton zárjuk őket (ha valaki épp az ajtó túloldalán van, akkor is bezárja, a többiek meg kopognak neki). Van olyan ajtónk is, amit nem tudnak nyitni (masszív acélajtó, illetve gombos ajtók). Szóval odafigyelünk, nem is volt szökés soha. (Legalábbis az ajtón keresztül nem - az egyik viszont egyszer kilógott a tetőablakon:S, és az ereszben "végezte", onnan nyávogott. Furcsálltam is, honnan jön a hang...)

2015. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért tartottuk ketrecben, mert tegnap is úgy bebújt a szekrény alá, hogy csak 1 óra múlva találtuk meg. De akkor kiengedjük.
2015. aug. 23. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: a legtöbb macskám könnyen adta a bizalmát. De az egyik mostani 3 hónapig nem merészkedett elő a szekrény alól, szóval ismerős a helyzet, türelem kell hozzá, de ne add fel (most már ő is beilleszkedett)!

Amikor még olyan félős volt, én egy hordozóba tettem a vacsoráját, és este 7-kor elkezdtem "becserkészni", hogy este 10-kor ki tudjam tenni a nappaliból az éjszakára szánt helyére és el tudjak menni aludni (az éhség odaűzte a hordozóhoz, bement, én meg lassú mozdulatokkal csendben bezártam, kivittem, és a megfelelő helyen kiengedtem). Nem hazudok, kb. 3 hétig ez minden este kb. 3 órás program volt, de annak is megvolt a maga szépsége:)

2015. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor a miénk hozzánk került első nap a legtöbb időt a bútorok alatt töltötte. Miért baj az, ha ott van? Majd előjön úgyis.
2015. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 macdln ***** válasza:

Ne tartsátok szegénykét ketrecben, még új neki a hely, meg kell szoknia. Majd idővel leszokik erről, vagy ha nem az se baj, szerintem legalábbis. Három cicánk van. Júniusban kaptuk őket. Két cica majdnem 2 hétig a konyhaszekrény mögött élt, csak, akkor jöttek elő ha kaját raktam a konyhaszekrény közelébe. Aztán szép lassan megszokták a helyet, dorombolnak, bújnak, olykor velem alszanak, szobatiszták is lettek gyorsan. Tehát megérni kivárni, míg megszokja az új helyét, ha tényleg szeretnéd ezt a cicát, meg tudod adni neki amire szüksége van (etetés, szeretet, fekhely, alomtálca, oltások, féregtelenítés, később ivartalanítás stb...), akkor nyugodtan tartsd meg, meg fogja hálálni sok szeretettel, dorombolással! :)

Nekünk is sokáig tartott, de számoltunk ezzel, tényleg megérte. :D

2015. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!