Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány macskának kell még...

Hány macskának kell még elpusztulnia ahhoz, hogy mindenki ivartalanítva engedje ki a sajátját?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek önzők és saját magukat imádók. Minden hülyeségre kiadnak 10 ezreket, hogy az egy szál macskájuk ivartalanítva legyenek, az már sok.


Tisztelet a kivételnek!

2010. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Hány kisgyerek hal még éhen Afrikában, miközben Dubaiban csak úgy hobbiból dobnak ki milliárdokat felhőkarcolók építésére?
2010. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
előző vagyok. Tudod, az emberek nagyon gonoszok, mindenki csak magára gondol, és a jó embereket meg legtöbbször tönkreteszik és elnyomják. A világ ilyen volt és ilyen lesz, te se, és senki sem tud változtatni rajta, amíg emberek élnek a Földön. Legfeljebb annyit tehetsz, hogy keményen fellépsz egy-egy ellen. De az se ér sokat, mert egy mellett még vannak milliók. De te csak tedd azt, amit a szíved diktál. Én már nem hiszek az emberekben.
2010. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nagyon sok gyerek meghal pl. Afrikában. A Holokauszt is nagyon sok áldozatot szedett, mégis vannak neonácik szerte a világban a mi tudtunkkal, ami ugye beleegyezést is jelent. Ésígytovább... A kérdés viszont, amit a macskák kategóriájában tettem fel az, hogy miért nem tesszük meg a minimumot azért a lényért, akit mi vállaltunk be felelősséggel. Miért engedjük meg, hogy a szomszéd lelője a macskánkat, aki párzik épp az ő macskájával? Miért adunk rá lehetőséget, hogy más macska megtépje a sajátunkat? Miért adunk lehetőséget a saját macskánk ellésére, amikor a sintértelepeken a kölyökmacskákat kényszerülnek elaltatni? Ahelyett, hogy a saját ivartalanított macskánk mellett gazdijelölteket küldenénk a veszélyben lévők részére.
2010. márc. 10. 18:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom minnél többet kell szajkózni, hirdetni az ivartalanítás fontosságát. Sokat változott a világ.

Talán a faluhelyen a kiscicákat/kiskutyákat a földhöz csapkodók helyett felnő majd egy új felelősebb állattartó népség.

Nagyon nagy problémát jelent sajnos hogy sok helyen nincs állatorvos, aki megcsinálná max a megyeszékhelyen.

Ha minden faluban lenne és az az állatorvos felelősség teljes lenne lényegesen előrelépéseket lehetne tenni.

én maximálisan az ivartalanítás híve vagyok

2010. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én fel sem fogom ezt. Nekem is mindkét cicám ivartalanítva van (1 fiú, 1 lány). Egy percre sem fordlt meg a fejemben, hogy ne csináltassam meg, pedig én sem állok olyan jól anyagilag. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy hogy gondolhatja ezt valaki másképp. Pedig olyan egyértelmű. Olyan mintha egy piros tárgyra én azt mondanám hogy piros, valaki (aki nem ivartalanítja a mcskáját) meg azt mondja róla hogy kék. Egészen felfoghatatlan.
2010. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az országban szerintem akkor működne minden tökéletesen ezzel a kérdéssel kapcsolatban, ha az ivartalanítás ingyen lenne. Rosszul vagyok ha vízbe fojtanak egy csöpp kis életet, mert lusták ivartalaníttatni vagy ahhoz lusták, hogy új gazdát keressenek és adjanak egy esélyt annak a picurnak.

Minden cicámat ivartalaníttattam eddig, ezután se lesz másképp. Valamit tenni kéne, pl indokolt esetben tegyék ingyenessé (nyugdíjasnak, diáknak, annak aki nem rendelkezik keresettel..) Csak egy ötlet volt.

2010. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Vagy ha már macskát akar, akkor fogadjon örökbe menhelyről. Ott alapból -ha elég idős a cica- ivartalanítva adják örökbe. Mert ha a gazdi csóró az ivartalanításra, akkor csóró arra is, hogy "nemes" macskát vegyen, szóval a menhelyi cica is jó.
2010. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

"Mert ha a gazdi csóró az ivartalanításra, akkor csóró arra is, hogy "nemes" macskát vegyen, szóval a menhelyi cica is jó."


Sőt! Ha erre sincs pénze, hogy ivartalanítsa, ne is tartson állatot! Mert ki tudja, mikor lesz valami baja az állatnak, baleset, betegség, és ha nem tudja időben orvoshoz vinni pénzhiány miatt, lehet, hogy meghal addigra, amire a következő fizetését megkapja. Sajnos itt is olvastam már ilyet, hogy nem volt pénze, esetleg még fiatalkorú volt az illető és a szülei még nem kaptak fizetést. Én mindig fentartok bizonyos összeget vész esetére, pedig errefelé sem egyszerű az élet. Felelősség, ezekben az emberekben ezt nem fedezem fel sajnos...

2010. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Miért én ivartalanitsam?


Az enyémek kandúrok!


Varrasd be te a macskád valagát, vagy ne sípolj ha leellik mert hidegen hagy a nyomorod!!!

2010. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!