Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Támad a macskám, mi a baj?

Támad a macskám, mi a baj?

Figyelt kérdés

Mostanság kezdődött, nyugisan fekszünk és egyszercsak rátámad a karomra és harapja karmolja, ma a nyakamba akart harapni ugyanígy, de a lábamat is összeharapdálta már. Alig lehet leszedni és ez nem olyan mint amikor csak játszik. Mi lehet a baja? Nem csak velem csinálja ezt hanem mindenkivel, a többi macskával is.

10 hónapos fiú cica.


2010. márc. 10. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most nagyon bagzanak a cicák, lehet, hogy ő is fickósodik. Vagyis harciaskodik, már előre rajtad gyakorolva a többi kandúrhoz.
2010. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én egyik macskám olyan volt, hogy első félévében, másfél évében, már nem tudom, mennyi ideig, de gyermekkorában nagyon édes volt, és ölbe lehetett venni, és nyúzható volt, mindent eltűrt. De persze nem bántottuk őt! Csak ő is kedves volt és cuki. Aztán néhány év után megváltozott, ő is harcias lett, és karmolt, de ő komolyan, néha szép sebek voltak a kezemen. És lány macska volt.

Lehet, hogy tényleg fickósodik. Nekünk fiú macskánk nem nagyon volt.

Csak szerettem volna írni egy példát, a mienket. Hozzátenném, hogy eléggé elvadult a macska, és minden ok nélkül képes volt karmolni, fújni, holott gyermekkorában kedves volt. De mondom, ez csak az én példám, és több macskánkkal nem is volt ilyen. A te problémádhoz lehet, hogy köze sincs.

2010. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan állat(macska,kutya) viselkedik így,főleg az ivarérés alatt kezdődően, amelyiket túl hamar elválasztották,anyjától, testvéreitől 8 hetes kora előtt , így nem tanult meg szocializálódni,
2010. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Minél előbb ivartalanítani kellene!
2010. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
emberhúsra éhes
2010. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nos igen, szegenykeben tultengenek a hormonok...
2010. márc. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na igen emberhúsra éhezett az enyém is annak idején. Szépen játszott egyszer csak rugott, vágott, harapott, karmolt.A lányom meg is kérdezte. Anya honnan való ez a szörnyeteg.Kan macska volt, képes volt még a szúnyoghálót is kiszakítani, annyira menekült, pedig nem bántottuk. És amikor elpusztult megsirattuk.
2010. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
heréltesd ki és add nekem :D
2010. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%

Én csak néha szoktam ide benézni, de egyszerűen felháborít, hogyha van egy kérdés, mindig akad egy valaki, aki folyton azt viszi, hogy ivartalaníttatni kell......kész röhej! Szerintem nem azt kérdezte a kérdező. Talán állatorvos vagy kedves válaszadó? Ingyen operálsz, vagy mi a fene? A mi állatorvosunk pl. nem ilyen aktív, mint TE! Ő megkérdezte tőlem, hogy mért akarom vajon ivartalaníttatni a cicám? Te Neked meg mindenre ez a válaszod! (Kérdezem: nem akar aludni egy helyen a macskám, mit csináljak? "Ivartalanítsd"?!?!)...hehehe...többre nem vagy képes??? Szánalmas vagy. Az ivartalanított macska még nem lesz olyan, amilyennek Te gondolod. Van amelyik kedvesebb lesz, de van amelyik nem....ehhez mit szólsz? tapasztalatból mondom. Van amelyik 8 kilóra hízik neg, van amelyik csak alig 3 kg, annak ellenére, hogy mindegyik egyformán van etetve.

A kérdésre csak annyit tudok mondani, hogy ilyen is van. Biztos van valami oka, de szerintem egészséges, életre való cicáról van szó. Nem kell belemenni a játékába. Én gyakrabban játszom velük, talán ezért nincs ilyen gondjuk. de ez csak az én véleményem.

2010. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet ivartalaníttatni, bár ennek annyi értelme, hogy nem lesz bűzös jelölés. A mi 'töketlen' macskánk is harapdál, meg karmol. Ha olyanja van, mutatja a hasát, egyik esetben lehet simogatni, a másikban felpörög, mellsőkkel alkarra kulcsol, hátsókkal - igaz, karmok elővétele nélkül - karmol és mellé harapdál. Engem nem zavar, elkapom a torkát, a tarkóbőrét, stb. fetreng, vetődik (ekkorra már bevadul, de ésszel megúszható a karmolás), rájön, hogy erősebb vagyok és kellemetlenebb, így odaáll az ajtóhoz, hogy kint vezethesse le. Vagy pedig eszik.
2010. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!