Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kiacicának hogy attól még hogy a nagy nem bántja nem ő az erősebb?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kölyök cicát. A nagy cicánk alapjáraton nem szeret semmilyen új jövevényt, igen agresszív tud lenni. Amikor hozzánk került a kicsi kétszer megpofozta a nagy de mivel rászóltam hogy ne bántsa már csak ráfúj és elszalad inkább. A baj az hogy erre a kicsi annyira felbátorodott hogy már szabályosan kergeti a nagyot. Emiatt egyrészt egyre kevesebbet van otthon a nagy és ennek nem örülök. Másrészt attól tartok hogy ezt a nagy előbb-utóbb a nagy megunja és úgy megcinálja a kicsit hogy maradandó sérülést szenved.
2015. szept. 2. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a nagyra rá tudtál szólni akkor a kicsire miért nem.
2015. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen a kicsire is rászólok, de ma egy hete hogy nálam van és még nem igazán figyel és hallgat rám.

A nagynak elég ha a nevét mélyebb hangon mondom és tudja hogy amit épp csinál az rossz.

2015. szept. 2. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a lakást osztottam fel a két maccs között. Amikor a kijárós otthon van a szobacicát a szobába zárom
2015. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Játszani akar vele valószínűleg, meg feszegeti a határokat. Normális esetben nem árt neki komolyan a nagy, ne félj, maximum pofozgatja. Idővel úgyis lerendezik egymás között a hatalmi harcokat.

Egészen kicsi cicákat szoktak elmarni a kandúrok, hogy az anya újra tüzeljen, meg ivaros kandúrok verekszenek egymással komolyabban, de szerintem nálad egyik sem áll fenn. Idő kell nekik is, mire összeszoknak meg felállítják a szabályokat, sajnos ebbe sok beleszólásod nincs. Foglalkozz sokat a nagy macskáddal, meg úgy is, hogy ott van mindkettő, idővel megszokják egymást. Aztán ha már elég nagy lesz a kicsi, ivartalanítani kell, meg a nagyot se árt, ha esetleg még nem volt meg a műtét és kezelhetőbbek lesznek. :)

2015. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Most úgy két napja szerencsére béke van (kopkop). A picike nem cseszteti a nagyot, már most evésnél sincs gond. 😊 Remélem így is marad.

A nagy trmészetesen ivartalanítva van amúgy nőstény. A kicsi is megy műtétre amint lehet, mégcsak 6 hetes körüire saccolom a korát, amúgy ő is nőstény.

2015. szept. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!