Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom sehogy kiírtani a...

Nem tudom sehogy kiírtani a bolhákat a macskából. Van valami hatásos szer ami tényleg használ?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltam már. Bolhairtó spray, samponnal fürdetés többször is, nyakörv (már többet is kipróbáltam), de egyszerűen semmi nem használ. :( Tudtok ajánlani vmi hatásos szert, vagy esetleg vigyem el állatorvoshoz? Cicának se jó.. meg nekünk se. Szoba cica de nappal kiszoktam néha engedni.
2015. szept. 2. 22:17
1 2
 1/13 kittikehh00 ***** válasza:
59%

Fésülés, kozmetikát tudom még ajánlani.

De állatorvoshoz is elmehetsz vele, lehet lekezeli, de nem vagyok ebben valami nagy szakértő, ennyi amit tudok mondani.

2015. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
van valami olyan ampulla amit vizzel kell felhigitani es azzal kell lemosni mindent, a fekhelyet ki kell dobni, állatpatikában lehet rá kapni hatásos bolhairtot de havonta kell vele kezelni
2015. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A lakásban azokat a dolgokat is fertotleníteni kell, amikhez hozzáér.
2015. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy bolha?
2015. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Igen, 100% hogy az.
2015. szept. 2. 22:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Frontline combo spot-on:ennek két változata van, egy irtó és egy távoltartó. Próbáld meg az elsőt. Azonkívül bolhafésűvel naponta többször fésüld át, főleg a nyaknál és a faroktőnél. (ez egy spec. fésű, nagyon sűrű fogazatú) amit kifésülsz, rögtön össze tudod nyomni. Így manuálisan is ritkíthatod.
2015. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezt kipróbálom! :)
2015. szept. 2. 22:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy a másik cicámba miért nincs bolha. Pedig rajta is ugyan olyan nyakörv van és még 1x nem láttam hogy vakarózna. Sziámi cicám meg tele van.. :(
2015. szept. 2. 23:18
 9/13 anonim ***** válasza:

#2 Szerintem a Neostomosanra gondolhat.


De én is a Frontline spot-ont tudom ajánlani, állatpatikában, Fressnapfban meg tudják neked mondani, hogy melyik való már meglévő fertőzésre. Bolhaölésre nekünk is teljesen bevált.


#8 Hát, a bolhával nekünk szerencsére nincs gondunk, de az egyik macskánkból fürtökben szoktak lógni a kullancsok, a Frontline meg Kiltix az istenért se akart hatni rajta. Megkérdeztem a dokinkat, ő azt mondta, hogy teljesen természetes, vannak ilyen szerencsétlenek, akik jobban vonzzák kullancsokat (mint ahogy vannak olyan emberek, akiket jobban szeretnek a szúnyogok) és simán lehet annyi különbség a két macska között, hogy befolyásolja a spot-on/nyakörv hatását. Szóval kullancs ellen az egyik macskánk továbbra is Frontline-t kap, a másik Héry Zero Puce spot-ont. Az utóbbi nem öl meg semmit, csak távolt tart.

2015. szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nincs a másikban. Én faluról hoztam kiscicát, eleinte észre sem vettem hogy bolhás, mert egyáltalán nem vakarózott. Unokám szólt, hogy valami barna bogár mászik a cica arcán, akkor fésültem végig. És volt a másikban is, ő sem vakarózott.
2015. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!