Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska tartása havonta? Mennyibe kerülnek az oltásai?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az ételére, alom, vitamin és ilyesmik.
2015. szept. 6. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Semennyibe nem kerül

A macskákat mióta kell oltani?

2015. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minimális. Nekünk hat macskánk van, és kb. 20 ezer forint megy el rájuk havonta. Ebben benne van fejenként napi egy konzerv, és száraz táp van még folyamatosan kiszórva. Mi almot nem használunk, kertes házban élünk, kikéredzkednek. Vitamint állandóra nem kapnak, csak ha valami probléma miatt a doki javasolja. Ha csak tüsszentenek, már hívom a dokit, szóval orvosilag maximálisan el vannak látva. Itt vidéken ez sem egy vagyon, a legmagasabb összeg, amit valaha fizettem, 5 ezer forint volt, de ezért egy hétig minden nap jött injekciót adni. Nyár elején spot-on-t szoktam még rájuk tenni a bolhák, kullancsok ellen, az összesen 16-17 ezer forint szokott lenni, de ez egy évben egyszer van.
2015. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hol veszel olyan jó árban konzervet, és milyet? Itt a legolcsóbb is 150 Ft.
2015. szept. 6. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire jó minőségű tápokat akarsz neki venni, illetve melyik fajta alom jön be nektek. De leírom hogy kb mennyi nekünk 1 macska:


Naponta 2x etetés, alom naponta takarítva, de teljes alom csere csak hetente.


Reggel nedves tápot kap: 30 darab egy hónapban, akciós kiszerelést szoktunk venni ami 24/12 darabos. Vegyük úgy hogy 3x12 darabosat vettünk, így az kb 1500x3 Ft lesz.


Estére száraz táp: szintén nagy kiszerelés, 2-3 hónapig legalább elég. 4 Kg-os csomag, olyan 6-7 ezer ft körül van, szóval egy hónapra lebontva 3000-3500 Ft.


Meg persze az alom: szintén nagy csomagolásban 15-20 kg-os (mindig újat próbálunk ki, hátha valamelyik egyszer igazán jó lesz...), olyan 3000-5000 Ft körül vannak, szintén sok mindentől függ. Szerintem max 1-2 kg-ot használunk fel egy takarításkor, ami 4x van nagy takarítás havonta...


Vitaminokat meg ilyesmiket nem igazán veszünk, nem nagyon látom értelmét...


A plusz dolgok (néha főtt hús, esetleg macska snack nagy ritkán...) elenyészőek. Csicsa macskaház meg ilyenek nem kellenek, elég egy karton doboz sarokba egy lyukkal. Esküszöm jobban fogja szeretni mint a drága házat. Játék se kell, én ki szoktam menni a kertbe szerzek botokat, tollakat (ezeket persze fertőtlenítem) meg veszel csengőt és kész a saját játék. Esetleg a kaparófa fontos ha nem tudtok beszerzni egy nagyobb rönköt amit használhat (vagy nem akartok egy rönköt a házba :D)


Oltásokról nem tudok mit mondani, amikor még kicsi akkor drága ez igazán, mert akkor kapja meg az alap oltásokat. Utána csak évente egyszer kell vinni ismétlőre/kombináltra (ez meg attól függ melyik állatorvosnál vagy).

2015. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:

Van egy alap beruházás: macskabútor, alomdoboz, alom, fésűk stb..

A kaja nálunk egy főre havonta 7000 ft! Miamor schesir porta21 cosma alus és konzi, taste of wild száraz.

Az oltás fejenként évente 4000 ft!

2015. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az oltás évente kb. 4-5000 ft. Ivartalanítás egyszeri kiadás 7000 ft volt. Az elején van alapfelszereléseknek ára pl. kaparófa kb. 5000 ft-tól kezdődik. Alomtálca, kakilapát, etetőtál, külön itatótál, fésű, egy-két játék.

Ételből attól függ milyet veszel neki. Én középkategóriásat veszek, mert allergiás lett valószínűleg a sok tartósítószertől, ami az olcsóbb tápokban van. Mamám a legolcsóbbat veszi konzervből, az ő macskája nem allergiás viszont szó szerint sovány és sokat hány, viszont ő nem vitte soha orvoshoz, úgyhogy nem tudjuk mi baja lehet...Azért is megéri jobbat venni, mert most járkálhatok vele a dokihoz, ami többe kerül, mintha elejétől fogva tartósítószermentes tápot kapott volna.

Jutalomfalatkát ne adj neki, az állatorvos mondta, hogy nagyon nem hasznos.

Én most Select Goldot vettem neki, 7000ft a 3 kg. Naponta maximum 50 grammot eszik belőle, többször kicsi adagokban.

Vitaminokat sose kapott.

2015. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, alomból az aldisat veszem 8kg 2000 ft. Ez éri meg a legjobban, szilikátos, olcsó és jó a minősége.
2015. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!