Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Milyen élősködő...

Segítség! Milyen élősködő lehet ez a cicán?

Figyelt kérdés

4 napja találtam egy kidobott kiscicát, nagyon sovány volt, sántított, nem nézett ki valami biztatóan..

Úgy döntöttük, hogy megtartjuk, elvittük állatorvoshoz másnap, kapott injekciót a kificamodott lábára és gyógyszert kell szednie rá, már sokkal jobb, alig sántít. Ma viszont észrevettem a szőrében nagyon kicsi fehér hosszúkás alakú kis bogarakat. Biztos, hogy nem bolha, szabad kézzel ki tudtam szedni, ahogy utánaolvastam én valami atkára tippelek, de tényleg nem tudom. Holnap mennék el venni neki bolha elleni szert, egyúttal akkor lehet kapni esetleg valami olyan készítményt ami minden élősködő ellen véd és megszünteti ezt? Vagy mik lehetnek ezek benne? A szőre ha jól megnézem és kicsit megborzolom akkor korpásnak is nézhető, ezért tippelnék erre.



2015. szept. 13. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]



Remelem segit ez az oldal

2015. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt már elolvastam:) Illetve még az is gyanús nekem, hogy nincs-e fülatkája, mert pár órája észrevettem, hogy rázogatja a fejét 20-30 percenként. Még eléggé bizalmatlan, nem nagyon tudom megnézni a füleit, de ma este mindenképp kitisztítom neki vattával.

A másik kérdésem még az lenne, hogy az atka az átterjedhet-e kutyára?

2015. szept. 13. 18:57
 3/5 Platypus ***** válasza:
Az atka szabad szemmel nem látható. A fehér izék szőrtetvek. A bolhairtó szerek a tetvet is ugyanúgy viszik, a fejrázás viszont atkagyanús, azért nem ártana visszavinni az orvoshoz. A bolhaellenes spotonok jók atkára is, viszont egy nagyon pici macskának ez még túl korai. De az orvosnak biztosan van megoldása rá. Meg amúgy is vinni kell majd az oltások miatt.
2015. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bolha ellen mindenképp veszek neki holnap valamit a patikában, ott megkérdezem a tetveket is akkor. Nem is értem, hogy az orvos hogy nem vette észre az atkát ha ez a helyzet, bár igaz, csak a lába miatt vittük. Köszönöm a válaszokat, várom még a további tanácsokat is!
2015. szept. 13. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan nyakörv a Fressnapfban, amivel bolha, tetű és a többi bogár ellen. (Ez persze csak akkor, ha a cica elviseli és 6 hónapos már elmúlt.) Ha nem múlt el 6 hónapos vannak különböző cseppek,amiket akár állatorvosnál, vagy állatboltokban kaphatóak (pl.Fressnapf) Vagy lehet kapni olyan szert is amiben ha egy hónapban megfürdeted/megfürdetitek, akkor nem lesz bolhás tetves stb. Remélem valamennyit segíthettem.
2015. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!