Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes állatorvostól chipet...

Érdemes állatorvostól chipet kérni a cicánk számára is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kutyáknak kötelező, természetesen a mi kutyusunkban is van chip.

Viszont van egy gyönyörű, ivartalanított cicánk is, és nem tudom, vajon érdemes lenne-e őt is chippel ellátni?

Az állatorvos szerint felesleges, ha a cica nem kijárós, no meg azt mondta, míg a kóbor kutyákat azért általában befogják a jóérzésű emberek, a kóbor macskákat csak ritkán sikerül (épségben, vagy úgy egyáltalán) összeszedni, és ha sikerül is, akkor sem az az első, hogy rohannak vele az első állatorvoshoz chipet olvastatni, mivel ugye macskák esetében nagyon ritkán van csak chipje az állatnak, nem igazán bevett szokás. Ettől függetlenül kaphat chipet, ha kérjük, de szerinte nem sok hasznát vennénk, ha egyszer mondjuk tényleg megtörténne a baj és eltűnne a cicus, mert 1) valószínűleg meg se fogják őt, 2) ha valaki meg is fogja, szinte biztos, hogy nem chipet fog benne keresni először.


Ti mit gondoltok? Azért megérné megcsináltatni?


A doki azt is mondta, szerinte többre megyünk egy nyakörvvel és egy bilétával, viszont attól meg nagyon félnék, hogy esetleg beleakadna valamibe vagy a cica fennakad vele egy kerítésen. Ezért nem igazán mernék rá nyakörvet tenni. Persze tudom, hogy vannak ilyen ön-leoldó nyakörvek, amik kioldanak, pont az ilyen helyzetekben, ha a cica esetleg mégis beleakadna vele valamibe, na de ha a nyakörv bilétástul leold róla, megint csak ott a kérdés, hogy anélkül akkor a megtalálói hogyan azonosítanák? Csak jobb volna egy chip, nem? Legalább az esélyt meg lehetne ezzel adni, hogy haza tudják juttatni, ha elveszne.


(Persze a legjobb az lenne, ha soha nem veszne el és akkor a chipre sem lenne szükség. :))


Nektek mi a véleményetek?



2015. szept. 16. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, igen. Úgy tudom hogy ha külföldre viszed, akkor is kell, mert a chipszámot írják be az útlevélbe.

Egyébként, ha valaki magtalálja, és állatmenhelyre kerülne, ott kiolvassák a chipet. Persze úgy tudom, hogy ezt valahová be is kell jelenteni, mert sokszor hallom, hogy az állatorvos nem jelenti be, és akkor tudják a magtalált cica számát, de nincs bejegyezve hogy ki a gazda.

2015. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A chip nem árt, csak pozitív tulajdonságai vannak. A legrosszabb eset az, hogy nem nézetik meg benne. De ha megnézetik, akkor ott van, azonnal telefonálnak és mehetsz a macskádért. A biléta meg a nyakörv meg olyan, hogy vagy fent marad a macskán vagy nem.


Nem is értem miért kérdés egy állatorvos számára, hogy van-e értelme. Aminek csak pozitív tulajdonságai vannak, azt érdemes mindenképpen.


Nekem még a lakásban tartott macskáimban is van chip.


Ráadásul, ha ne adj isten mégis elveszne, akkor az is lehet, hogy hányódik egy darabig és nem nézetik meg benne, de lehet, hogy pár hónap, vagy akár egy-másfél év múlva lesz valaki, aki megnézeti. Míg a nyakörv meg lehet már el is rohadt egy bokor ágán a bilétával együtt. Vagy ha valaki magához veszi és bäszik visszaadni a bilétád ellenére, akkor ha onnan is eltűnik, akkor lehet, hogy a következő megtaláló chipet nézet benne és akkor megint csak van esélye hazajutni.

2015. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az állatorvos szerint felesleges (...) mivel ugye macskák esetében nagyon ritkán van csak chipje az állatnak, nem igazán bevett szokás."


Ez meg végképp gáz a részéről. Józan paraszti ész. Nem szokás beléjük chipet rakni, kevésben van, ezért kevesen nézetik. Viszont, ha te rakatsz bele, én rakatok bele, az ismerőseink is rakatnak bele és egyre több ember rakat bele, akkor egyre gyakoribb lesz a chip a macskákban és egyre többen meg is fogják nézetni, mivel számítanak majd rá, mert egyre több és több macskában van chip. Persze, ha a chipről érdeklődőket mind lebeszéljük ilyen hülyeséggel, amit a ti orvosotok mondott, akkor sose jutunk el idáig.


:)

2015. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a pozitív válaszokat. :) Egyébként valahogy én is így gondolom, mint a 3. válaszoló; minél több ember tetetne chipet a cicájába, annál előbb lenne ez macskás körökben is "bevett szokás", ehhez viszont az kellene, hogy a doki ne le, hanem inkább rábeszélje a gazdikat.


Valószínűleg akkor mi is megcsináltatjuk a kandúrfinak. Bár jelenleg kizárólag benti cica, de sajnos az ördög sosem alszik, úgyhogy jobb mindenre felkészülni. Meg ahogy írtátok is, a chipnek csak pozitív tulajdonságai vannak, veszíteni semmit se vesztünk vele, ha neki is lesz. :)

2015. szept. 16. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kertesházban laknánk én rakatnék az enyémbe. De mivel panelban lakunk a 8. emeleten, így tényleg feleslegesnek tartom.

Jó lenne, ha elterjedne a macskák chipeztetése. Csak az a baj, hogy nagyon sok a kóbor cica, akikkel az emberek nem foglalkoznak, merthogy megszokott jelenség.

2015. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5# az ördög nem alszik. Egy betörésnél pl. megszökhet a macska, vagy nálunk pl. egy bamba vendég engedte ki, mert nem zárta be rendesen a bejárati ajtót a macska meg kiment, és le is ment. Úgy jött a szomszéd a földszintről(!) hogy nem a mi macskánk kuporog ott lent? És a miénk volt. Vakszerencse, hogy nem jött valaki épp a lépcsőházba, vagy nem ment valaki ki, mert a kinyíló bejáratiajtón akár ki is rohanhatott volna!
2015. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kijárós a cicus akkor nem muszáj. Viszont ha külföldre utaztok (cicával együtt) akkor kell.
2015. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!