Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Neostomosan használata?

SOS! Neostomosan használata?

Figyelt kérdés

A kölyökmacskámban találtam (elvileg) tetveket, az állatpatikában neostomosan oldatot adtak, hogy 1 hét eltéréssel, 2x fürdessem meg benne.

Néhány helyen azonban azt olvasom, hogy macskákra mérgező, most akkor mit tegyek?

Ma délután tervezem megfürdetni, (aztán bolhacseppeket tenni rá, mert a nyakörvhöz még kicsi) mert szegényke eléggé vakarózik is. Fontos hozzátennem, hogy talált kiscica, pár napja van itt, az orvos szerint nem több 3 hónaposnál.

Megfürdethetem szerintetek így?



2015. szept. 19. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ismerem a neostomosant, viszont macseknál az a gond, le tudja nyalni magáról.Egyszer felnőtt maccson használtam és utána órákig ömlött a nyál a macskából.

Szerintem tiszta vízzel fürdess és alaposan nézd át közben. Utána másnap mehet a spoton rá.

2015. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

És ha úgy csinálnám, hogy nem 1 liter, hanem kicsivel több vízben hígítom, illetve utána kicsit leöblítem róla és természetesen figyelem, hogy ne nyalja le? Vagy így sem ajánlatos?

2015. szept. 19. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A lenyeg, hogy mosd le rola. A neostomosan nagyon hatekonyan oli meg a eloskodoket, de ha felszivodik, akkor mergezo (lehet).

diohejban? nem lesz tole semmi baja, de nem szabad rajta hagyni, mert akkor mergezo lehet.

2015. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De a macskának lehet baja a neostomosantól ugyanis toxukus rá nézve.

Persze van kivétel 100-ból 1. De ne kockáztass!!!


[link]

2015. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég használtam.

Pár éve még ott volt a használati utasításon, hogy macskáknál is alkalmazható. Augusztus végén találtunk kidobva egy kupac kb 5-6 hetes kismacskát, hazavittük őket, de mivel tele voltak bolhával, rohantunk az állatpatikába. Semmi használható fürdetőt nem tudtak ajánlani, ezért vettem 1 ampullával (emlékeztem, hogy legutóbb hatásos volt, habár akkor a kutyaólat fújtuk be vele).

Azt írták, hogy 1 liter vízbe 1 ampulla kell. Én engedtem a kádba kb 20 liter vizet, abba tettem az ampullát, gyorsan megfürdettük mindegyik cicát úgy, hogy az arcához nem ért a víz. Kb 3 percig rajtuk hagytuk, majd megint megfürdettük őket tiszta vízzel alaposan, utána hajszárítóval megszárítottuk. A bolhák mind elpusztultak, kb 2 napig estek ki belőlük döglötten, több 100 darab volt bennük. A cicáknak semmi bajuk nem lett, utána kaptak spot on-t is, de ennyi bolhára kevés lett volna ha csak azt kapnak, és a lakásban is szétugráltak volna a bolhák. Utána olvastam a módosítást a neten, hogy macskáknál nem alkalmazható.

2015. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is használtam anno, többször is. Minimum 20 literben oldottam fel egy ampullát, gyorsan megsikáltam a cicákat, figyeltem, hogy az arcát, szemét ne érje, fülébe ne menjen. Hagytam pár percet, majd alaposan megfürdettem kétszer, hogy biztosan minden szert lemossak róla. Nem lett baj egyszer sem, a lényeg, hogy sokkal több vízben kell feloldani és nem kell sokáig rajta hagyni, illetve utána alaposan meg kell csutakolni!
2015. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2015. szept. 23. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!